středa 17. dubna 2024 | Adam Čuba

Berani v reprezentaci! Vaculík a Heš bojují o Mistrovství světa, v kempech i další hráči

Klubová sezona našim výběrům už sice skončila, několik Beranů se však přesunulo k reprezentačním týmům, kde si ročník ještě prodlouží. Nejzajímavější je sledovat situaci v „osmnáctce,“ tu totiž čeká vrchol sezony v podobě Mistrovství světa ve Finsku. A součástí týmu i nadále zůstávají dva mladí útočníci ze Zlína Martin Vaculík a Jakub Heš.

V reprezentaci do 18 let mají Berani skutečně početné zastoupení, v týmu zůstává Martin Vaculík i Jakub Heš, oba útočníci sehráli přípravný dvojzápas s Lotyšskem a nadále se rvou o nominaci. Mezi náhradníky se přesunuli obránce Tomáš Mikel a další forward Adam Klimek, stejně tak brankáři Samuel Kowalczyk a Marek Uherek.

Českým lídrem na MS ve Finsku, které startuje 25. dubna ve Vantaa a Espoo, bude zlínský odchovanec Adam Jecho, který v přípravě nosil i kapitánské céčko a páteční triumf nad Lotyšskem režíroval dvěma body (1+1). Česko nyní čeká ještě dvojzápas se Slovenskem, po něm dojde k poslednímu zúžení kádru a tým odletí do Finska.

Ostatní reprezentační výběry už mají vrchol sezony za sebou, i tak ale pořádají přípravné kempy, ke kterým samozřejmě patří i přátelská utkání. Například dvacítka, která už zahajuje novou sezonu, odehraje turnaj pěti v Popradu, kam vyrazí také zlínský útočník Martin Holba i odchovanec Adam Hamrla, který loňský ročník odehrál ve švédské Moře.

Turnaj pěti čeká i sedmnáctku, ta se vypraví do Švýcarska. A bere i oporu zadních řad Tomáše Mikela, který se v průběhu roku vypracoval mezi klíčové hráče reprezentace. Útočné řady vyztuží zlínský rodák Petr Věchet, který hraje druhým rokem ve Finsku za Lukko Rauma. V zemi tisíce jezer sbírá přes bod na zápas, v sezoně zazářil šestnácti góly a třiatřiceti nahrávkami.

Hlavní trenér reprezentace do 16 let Milan Razým vzpomněl při tvorbě týmu pro turnaj čtyř v Kravařích na dva zlínské borce, oba však bohužel nakonec figurují jen mezi náhradníky. Konkrétně jde o obránce našeho dorostu Jáchyma Kubečku a útočníka stejné kategorie Jiřího Veneného.

Posledním zlínským reprezentantem na mezinárodní scéně je Antonín Riedl. Mladý útočník se v rámci projektu VTM (Výchova talentované mládeže) dostal do širší nominace Česka na turnaj v Salzburgu, kde se Češi střetnou s reprezentací Slovenska, výběrem Bavorska a Salzburgem. Riedl patřil během sezony k oporám 9. třídy, s bilancí 9+31 byl nejlepším nahrávačem zlínského týmu.

Všem mladým Beranům přejeme v reprezentaci hodně štěstí!