středa 05. června 2024 | Redakce

Posila ze zámoří! Do Zlína přichází kanadský útočník Shawn Boudrias

Kádr hokejových Beranů se nadále posiluje! Pověst o tvrdých kanadských útočnících bude moci od nadcházející sezony ve žlutomodrém dresu potvrdit čtyřiadvacetiletý útočník Shawn Boudrias, který se stane třetím zástupcem země javorového listu v Baťově městě.

Rodák z města Laval v provincii Québec prožil celou mládežnickou kariéru v rodném regionu. Coby teenager byl draftován do juniorské soutěže QMJHL, kde si ho vybral tým Charlottetown Islanders. Později v rámci téže ligy přestoupil do Gatineau Olympiques a Cape Breton Eagles. Celkem v kanadské juniorce nasbíral solidních 238 bodů v 314 zápasech. Těmito výkony si vysloužil pozici na draftu NHL, v němž si jej v roce 2018 šestém kole vybrala Minnesota Wild.

Bezmála dva metry vysoký útočník se následně přesunul do farmářské soutěže AHL, kde hájil barvy týmu Iowa Wild. Za něj však vinou zranění odehrál pouhé čtyři zápasy.

„Jsem typ hráče, který rád střílí a zároveň se nebojí se jít hrát do rohu, přitvrdit hru a vyhrát souboj. Rád hraji přímo před brankařem, umím si také najít dobré místo abych mohl zakončit nebo připravit puk pro spoluhráče,“ popisuje svůj hokejový styl Shawn Boudrias.

O rok později se přesunul do týmu Fort Wayne Komets v soutěži ECHL, kde patřil ke klíčovým hráčům a v 132 zápasech nasbíral 108 bodů. V minulé sezoně se přesunul do druhé švédské ligy, v níž bojoval za klub Kalmar HC. Jeho další hokejové kroky nyní míří do Zlína, kde se po Alanu Leggettovi a Alexandru Malletovi stane třetím Kanaďanem, který obleče dres s Beranem na hrudi.

„Bavil jsem se s mnoha lidmi. Ti mi říkali, že Zlín je velmi dobrý tým. Chtěl bych zde vítězit a být nápomocný k týmovému úspěchu a poprat se o postup do extraligy. Těším se na novou zkušenost,“ říká kanadský pravák.

„Hledali jsme typologicky hráče jako je právě Shawn. Velký důrazný útočník před branku, který si zároveň rozumí s pukem má hokejové myšlení a umí zakončit. Je zároveň v ideálním hokejovém věku s výhledem na následující roky. Jsem rád, že nakonec k dohodě došlo a my jej můžeme přivítat v naší Beraní rodině,“ raduje se sportovní manažer Jan Srdínko.

Čtyřiadvacetiletý Boudrias se podobně jako další zahraniční hráči Aleksi Salonen a Jesse Paukku k mužstvu přidá v létě se začátkem přípravy na ledě.