čtvrtek 27. června 2024 | Redakce

Berani si zahráli fotbalový přátelák. Je to příjemné zpestření, říká Jiří Suhrada

Fotbalové odpoledne s Berany se uskutečnilo minulý čtvrtek na zeleném pažitu hřiště v nedaleké Lípě. Během nabitého odpoledního programu si fanoušci mohli užít příjemnou letní atmosféru a setkat se s hráči či členy vedení klubu. Hlavními body programu byly dva fotbalové zápasy, ve kterých se nejprve představili zástupci naší mládeže a následně také zlínský A-tým, který vyzval výběr zaměstnanců a osobností.

Fotbalové přáteláky si Berani v rámci letní přípravy vyzkoušeli už loni, tentokrát je však čekal netradiční soupeř. Tým složený z trenérů a zaměstnanců klubu doplnili také zástupci juniorky a další zajímavé osobnosti. Z vítězství se nakonec radovali hokejisté, jednou z klíčových postav utkání byl Jiří Suhrada.

„Bylo to fajn. Pro nás je to zase něco jiného, že si můžeme zahrát i jiný sport. Doufám, že se fanoušci pobavili a nikomu se nic nestalo,“ usmíval se třiadvacetiletý obránce.

Ten na trávníku potvrdil, že mu kopačky a balón rozhodně nejsou cizí. „Ve volném čase a o víkendech, když máme teď čas, si chodíme s klukama zahrát, i třeba s některými, kteří hrají někde jinde. Je to pro nás takové příjemné zpestření,“ říká Suhrada.

Během náročné suché fáze letní přípravy je každé zpestření vítané, jinak totiž hráči absolvují každodenní porci tvrdé dřiny. „Je to nepříjemné pro každého, ta příprava je těžká, a ještě dva týdny nás čekají. Potřebujeme to doklepnout a doufejme že budeme dobře nachystaní,“ přikyvuje mladý bek.

Toho v A-týmu Beranů čeká už pátá sezóna, zajímavostí je, že se oproti předchozím ročníkům rozhodl změnit číslo na dresu a nově jej tak budeme vídat s číslem 3 na zádech. „Dřív jsem s trojkou hrával a teď mě to prostě napadlo, že bych mohl něco změnit. Tak jsem zkusil číslo,“ vysvětluje Jiří Suhrada

Fotogalerie