čtvrtek 18. listopadu 2021 | Vojtěch Gargulák

Berani se vracejí do akce, v pátek se doma střetnou s Olomoucí

Reprezentační přestávka je minulostí, po téměř dvou dlouhých týdnech se tak na Zimní stadion Luďka Čajky vrací extraligový hokej. Už v pátek od 17:30 se zlínští Berani před svými fanoušky střetnou s Olomoucí. Podaří se jim konečně zužitkovat tvrdý trénink a vybojují v boji o záchranářskou naději důležité body? Pomůže jim k tomu lotyšská posila Patriks Zabusovs? Nebo Hanáky opět spasí hvězdný David Krejčí? Přijďte se přesvědčit na vlastní oči!

Sezóna Olomouce se zatím nese v relativně klidném duchu, v tabulce Kohoutům po dvaceti odehraných duelech patří sedmé místo. O víkendu před reprezentační přestávkou sehráli dva venkovní duely. Nejprve na půdě hradeckého Mountfieldu hladce prohráli 1:5, o dva dny později ale otočili divoké utkání v Liberci a zvítězili 6:4. Během reprezentační přestávky ale Hanáci přišli o jednu ze svých největších zbraní. Opustil je totiž zlínský odchovanec brankář Jakub Sedláček, který zamířil do brněnské Komety.

Zvýšená bezpečnostní opatření k tomuto zápasu jsou k nahlédnutí ZDE

Porazí Berani dalšího moravského soupeře?

Během pauzy Berani usilovně trénovali, velký důraz kladli hlavně na zvýšení produktivity. Vzájemné zápasy s Olomoucí v poslední době sice žádné gólové hody nenabízejí, pohled do statistik však ukazuje poměrně jednoduchou rovnici. V posledních pěti případech totiž vždy vítězný celek vstřelil čtyři góly. V minulé sezóně všechna čtyři utkání vyhrálo mužstvo hrající venku, letos se ale situace otočila, Kohouti na konci září domácí zápas zvládli a porazili Berany 4:2. Nyní jsou tak s odpovědí na řadě Zlíňané.

Pomoci jim k tomu má i posila z Lotyšska, k mužstvu se připojil dvacetiletý talent Patriks Zabusovs, který by si proti Olomouci měl ve žlutomodrém dresu odbýt svou premiéru.

„Doufám, že týmu pomůžu a budu platný hlavně při hře dopředu. Těším se na atmosféru prvního zápasu, týmu se sice nedaří, ale věřím, že to zlomíme a zvítězíme“

Patriks Zabusovs, útočník PSG Berani Zlín

Koho sledovat v dresu soupeře?

David Krejčí, útočník (35)

Zastaví Berani olomouckou hvězdu?

O jednom z hlavních důvodů momentální olomoucké pohody není potřeba dlouho přemýšlet. Po patnácti letech se ze zámoří do mateřského klubu vrátil utočník David Krejčí, který své pověsti jednoho z nejlepších českých hokejistů dostál a v Extralize září. Na Hané vytvořil produktivní dvojici se zlínským odchovancem Janem Káňou, v tabulce ligové produktivity oba figurují v elitní desítce. Pětatřicetiletý útočník téměř celou kariéru odehrál za Boston, v jehož dresu se dvakrát stal nejproduktivnějším hráčem play-off NHL a v roce 2011 zvedl nad hlavu Stanley Cup.

Proč vyrazit zítra na hokej?

• Po dvou týdnech se do Zlína opět vrací extraligový hokej!
  • Atraktivní moravský soupeř s hvězdným Davidem Krejčím v sestavě!
  • Lotyšská posila Patriks Zabusovs si odbyde premiéru ve Zlínském dresu!

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Olomouce v české extralize

CELKEM: 50 zápasů, 17 – 2 – 7 – 1 – 23, skóre 116:125, 55 bodů
DOMA: 23 zápasů, 9 – 0 – 3 – 1 – 10, skóre 58:60, 29 bodů
VENKU: 27 zápasů, 8 – 2 – 4 – 0 – 13, skóre 58:65, 26 bodů

Nejvyšší vítězství doma: 4:0, 21.10.2018 v sezoně 2018/2019
Nejvyšší prohra doma: 1:4, 4.10.1994 v sezoně 2019/2020, 18.9.2020 v sezoně 2020/2021, 13.12.2020 v sezoně 2020/2021
Nejvyšší vítězství venku: 4:1, 11.11.2020 v sezoně 2020/2021
Nejvyšší prohra venku: 0:3, 14.2.1995 v sezoně 1994/1995