neděle 04. března 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani uzavírají základní část na ledě vítěze, v sestavě Okál i Ferenc

Tipsport extraliga jde do finiše dlouhodobé části. V neděli 4. března se rozhodne o konečném postavení týmů po základní části. Hokejisté Aukro Berani Zlín míří na led držitele Prezidentského poháru týmu HC Škoda Plzeň. Zlínská družina zatím drží v tabulce deváté místo, nicméně pomýšlí a posun v tabulce výše. "Rádi bychom začínali vyřazovací boje v předkole na domácím ledě, i když máme šanci na šesté místo, které zaručuje přímý postup do čtvrtfinále. Variant je více a všechno je otevřené. Jsme napjatí a porveme se o co nejlepší výsledek," pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér hokejistů Zlína. Utkání v Plzni začíná v 16:20 hodin.

Zlínští hokejisté v pátek porazili doma v bitvě plné emocí Chomutov 5:2 a uzavřeli Pirátům definitivně cestu do vyřazovacích bojů. "Vstoupili jsme do zápasu dobře s jednoznačným cílem vyhrát. Začátek byl dobrý, poté přišlo zbytečně mnoho vyloučených na obou stranách. Zápas byl zbytečně dramatický a rozbitý. Pro nás je důležité, že jsme získali tři body, vyhráli jsme a máme stále šanci hrát o vyšší příčky než je devátá pozice," řekl padesátiletý zlínský trenér.

V zápase bylo uděleno celkem 135 trestných minut a z toho čtyři větší tresty. Pod sprchy předčasně zamířili Zdeněk Okál. Jakub Ferenc a Dávid Skokan. "Nemyslím si, že to bylo ze strany hráčů nervózní, spousta zákroků byla posouzena nepřesně, přišly kompenzace a utkání bylo poté plné emocí. Pro nás bylo rozhodující, že jsme uhráli tři důležité body," uvedl Svoboda.

Disciplinární komise TELH pod vedením předsedy Karla Holého rozhodla, že nebude dále trestat provinilce, což znamená, že disciplinární řízení bylo ve všech případech zastaveno. Útočník Zdeněk Okál a bek Jakub Ferenc odcestují s týmem do Plzně a nečeká je žádný disciplinární trest. "Sestava bude stejná jako proti Chomutovu. Zápas sice nedohrál obránce Dalibor Řezníček, neboť měl bolestivé zranění, když obětavě zblokoval soupeřovu střelu. V sobotu ale byl na tréninku a bude hrát," upřesnil kouč Zlína.

Aktualizace: V Plzni nenastoupí kvůli nemoci zkušený obránce Daniel Nosek, jeho místo zaujme mladý bek Daniel Gazda.

Berani ještě stále nepoznají soupeře pro play off ani zatím neví, ze kterého místa půjdou do rozhodujících zápasy sezony. "Variant je spousta.  Budeme rádi, když se posuneme výše, chceme začínat play off doma. Vyloučena není ani šestá příčka. Nejsem vědma, je to hodně otevřené, není nic rozhodnuto. Pardubice čeká derby s Hradcem Králové, Liberec hraje ve Vítkovicích, Olomouc v Jihlavě, která se chce vyhnout baráži, bude to hodně zajímavé," vysvětlil Robert Svoboda.

Veselý a spol. absolvují v den utkání brzy ráno dobrovolné rozbruslení na vlastním a v 8:45 hodin se vydají na cestu do západních Čech. Utkání 52. kola Tipsport extraligy HC Škoda Plzeň – Aukro Berani Zlín se odehraje v Home Monitoring Aréně v neděli 4. března od 16:20 hodin, sledujte ho na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Nejvyšší prohra venku: 2:8, 21. 9. 1993 v sezoně 1993/1994

Výsledky obou soupeřů v předloňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 4:2, 6:4, Zlín venku 2:3 po nájezdech, 4:1. Loňská sezona 2016/2017: Zlín doma 1:2, 3:1 – Zlín venku 3:1, 1:7. Letošní sezona 2017/2018: Zlín doma 4:5 po nájezdech, 4:1 – venku 2:1 po prodloužení.

Kanadské bodování hokejistů HC Škoda Plzeň po 51. extraligovém kole: 1. Milan Gulaš 61 (23 + 38), 2. Tomáš Mertl 56 (30 + 26), 3. Miroslav Indrák 37 (14 + 23), 4. David Stach 34 (18 + 16), 5. Jaroslav Kracík 29 (8 + 21), 6. Ondřej Kratěna 28 (11 + 17), 7. Dominik Kubalík 24 (16 + 8), 8. Jan Schleiss 18 (5 + 13), 9. Michal Moravčík 15 (5 + 10), 10. Denis Kindl 14 (5 + 9), 11. David Sklenička 13 (3 + 10), 12. Petr Straka 12 (8 + 4), 13. Nicholas Jones 11 (6 + 5), 14. Miroslav Preisinger 10 (1 + 9), 15. Peter Čerešňák 8 (1 + 7), 16. Petr Kadlec 8 (0 + 8), 17. Petr Kodýtek 6 (3 + 3), 18. Lukáš Pulpán 6 (1 + 5), 19. Matyáš Kantner 5 (4 + 1), 20. Lukáš Kaňák 5 (1 + 4), 21. Jakub Pour 4 (2 + 2), Ryan Hollweg 4 (2 + 2), 23. Jakub Kindl 4 (1 + 3), 24. Marek Rubner 3 (1 + 2), 25. David Kvasnička 2 (0 + 2), 26. Matěj Chalupa 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 26 hokejistů.

Střelci: 30 – Mertl, 23 – Gulaš, 18 – Stach, 16 - D. Kubalík, 14 – Indrák, 11 – Kratěna, 8 – Kracík, P. Straka, 6 – Jones, 5 – Schleiss, Moravčík, D. Kindl, 4 – Kantner, 3 – Sklenička, Kodýtek, 2 – Pour, Hollweg, 1 – Preisinger, Čerešňák, Pulpán, Kaňák, J. Kindl, Rubner.

Statistiky brankářů: Miroslav Svoboda (46 zápasů/2 710 odchytaných minut) - průměr 2,10 gólů na zápas, procento úspěšnosti 92,54. Tomáš Král (1 zápas/48 odchytaných minut) - průměr 1,25 golů na zápas, procento úspěšnosti 94,44. Alexandr Hylák (6 zápasů/319 odchytaných minut) - průměr 2,45 gólů na zápas, procento úspěšnosti 91,10. Lukáš Sochůrek (1 zápas/41 odchytaných minut) - průměr 7,32 golů na zápas, procento úspěšnosti 80,00.

Sestava Plzně v minulém extraligovém kole: Král (48. min M. Svoboda) – Kadlec, Moravčík, Čerešňák, J. Kindl, Jones, D. Sklenička, Kaňák - Indrák, Kratěna, D. Kindl - Schleiss, Mertl, Kantner - M. Chalupa, Kracík, Stach - Hollweg, Kodýtek, Vracovský. Trenéři: M. Straka, Vlasák, Čihák, Jiří Hanzlík.

HC ŠKoda Plzeň versus Aukro Berani Zlín. FOTO: ZLIN PRESS - ROMAN TUROVSKÝ