pátek 10. září 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Beranům start do extraligy nevyšel, doma prohráli s Litvínovem

Hokejisté PSG Berani Zlín nevstoupili do nového ročníku Tipsport extraligy 2021/22 úspěšně, neboť v 1. kole prohráli na domácím ledě s týmem HC Verva Litvínov 2:4. Zlínští hokejisté čekají již tři sezony na úspěšný start do extraligy, naposledy měli vydařený vstup do sezony v ročníku 2018/19, když doma porazili Třinec 4:2. Beranům nevyšla úvodní třetina, Severočeši dvakrát udeřili v přesilové hře a domácí tým zasypali celkem dvaceti střelami. Zlínští vstřelili ve 25. minutě zásluhou Jakuba Šlahaře kontaktní gól, Litvínov si vzal trenérskou výzvu a sudí branku ke značné nevoli diváků neuznali. Hosté šli do tříbrankového vedení, ale Berani se nevzdali a ještě před druhou sirénou vstřelili první gól. Zlín bojoval i ve třetí třetině, ve 45. minutě dal kontaktní gól, nicméně poté promarnil půldruhé minuty trvající početní výhodu pět na tři. Verva ještě v závěru přidala čtvrtý gól a odvezla si z Baťova města tříbodové vítězství. Branky dali Tomáš Fořt a Lukáš Vopelka. Utkání nedohráli pro zranění obránci Ondřej Němec a Jiří Suhrada. Zlín hraje v neděli 12. září moravské derby na ledě Komety Brno.