Bohumil Kožela slaví významné životní jubileum 80 let!

Významné jubileum v podobě kulatých osmdesátin slaví ve středu 29. srpna 2018 Bohumil Kožela, který je významně spjat se zlínským hokejem. Rodák z Uherského Ostrohu přišel do gottwaldovského klubu v roce 1953 a Zimní stadion Luďka Čajky ve Zlíně navštěvuje dodnes. Za více než padesát let ve službách zlínského hokeje vystřídal funkce hráče, trenéra, generálního manažera a rovněž šéfa zlínského hokejového klubu. V dubnu 2004 ve funkci prezidenta APK předával kapitánu Miroslavu Okálovi mistrovský pohár za první zlínský titul v české extralize. Pane Koželo, všechno nejlepší a hodně zdraví!

Bohumil Kožela se narodil 29. srpna 1938 v Uherském Ostrohu. Právě zde začínal s hokejem v pěti letech. Žákovská léta strávil na přírodním ledě tamního hokejového klubu až do patnácti let. Od roku 1953 studoval ve Zlíně, kde pokračoval v dorosteneckém týmu HC Spartak a následně v týmu dospělých, vojenskou službu absolvoval ve Zvolenu. Následoval návrat do Zlína, kde tehdejší tým TJ Gottwaldov i s Bohumilem Koželou postoupil poprvé do národní hokejové ligy a posléze i  na jaře 1960 premiérově do nejvyšší soutěže. V nejvyšší soutěži odehrál 6 ligových sezon s bilancí 156 zápasů, 19 branek a 13 asistencí. V roce 1969 ukončil úspěšnou hráčskou kariéru.

Poté pracoval ve zlínském hokeji jako trenér juniorů a následně A týmu i v pozici hlavního trenéra. Byl u toho, když tým z první národní hokejové ligy postoupil mezi elitu nebo jako zachránce prvoligové příslušnosti. Na počátku osmdesátých let vstoupil do vedení klubu jako vedoucí sportovního úseku. Od té doby pracoval v různých funkcích ve vedení klubu jako předseda klubu, následně v představenstvu společnosti a od roku 1997 do roku 2003 jako generální manažer zlínského hokeje.

Angažoval se i ve vedení APK, kde byl viceprezident a v letech 2001 až 2004 prezidentem. Ještě v nedávné době působil ve funkci člena představenstva zlínského hokejového klubu.

Pane Koželo, přejeme pevné zdraví a spokojenost do dalších let!