neděle 26. prosince 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Daniel Gazda: Začali jsme dobře, ale poté jsme vypadli z role

Po vítězství ve Vítkovicích chtěli zabrat i doma, ale na Hradec Králové tentokrát neměli. Berani soupeři podlehli 2:5 a propásli šanci dotáhnout se bodově na předposlední Kladno. „Začali jsme dobře, ale pak jsme trochu vypadli z role a Hradec, což je jeden z nejlepších týmů v extralize, nás potrestal,“ řekl obránce Daniel Gazda.

Čím to, že venku bodujete a doma na to nedokážete navázat?
Nevím. Ve Vítkách jsme podali fantastický výkon, který nás dovedl k bodům. Všichni byli stoprocentně koncentrovaní. Dnes byl podle mě začátek zápasu dobrý. Možná kdybych v přesilovce pět na tři dal gól na 1:0, mohl to být úplně jiný zápas. Tím to bylo ovlivněné. První střelu mi brankář vyrazil lapačkou, potom jsem chtěl něco změnit a už jsem nedokázal trefit bránu. Pak jsme trochu vypadli z role a Hradec, což je jeden z nejlepších týmů v extralize, nás potrestal. Bylo to 0:3 a z třetiny, která do sedmé minuty vypadala docela slušně, byla špatná.

Pro zbytek duelu už bylo hotovo?
Pořád jsem věřil, že dáme jeden náhodný gól a můžeme s tím něco udělat. Prohrávat 0:3 není v hokeji žádné velké manko. Ale Hradec plnil úkoly, byl v rolích a pohlídal si to.

U druhého gólu soupeře to vypadalo na ofsajd, necítili jste křivdu?
Neviděl jsem to, nemůžu to hodnotit. Cítím křivdu v tom, že neděláme, co máme a proto Hradečák dal gól. A i další branky… Jsme ztracení v prostoru, máme špatné nájezdy. To jsou věci, které nechceme. Nevím, proč neděláme věci, co trénujeme. Přitom vidíme, že když to plníme, máme dva body z Vítkovic. A teď chceme vyučovat Hradec hokej, oni přitom hrají nejlépe v extralize.

Je pozitivem aspoň to, že jste se v závěru střelecky prosadili?
Nechtěli jsme dopustit nějakou blamáž, aby z toho bylo něco, co měl Hradec nedávno (Východočeši před Vánocemi vyhráli na Kladně 9:2 – pozn. red.) Aspoň dva góly jsme dali, aby to vypadalo jako hokejový výsledek.

Moc dobře se vám asi nehrálo, dnes byla na stadionu pořádná zima.
Teď je to o moc lepší než ráno, když sem na zimák jdeme trénovat. Ale já jsem tady celý život, jsem zvyklý a dá se říct, že to mám rád.