sobota 25. prosince 2021 | Vojtěch Gargulák

Na Štěpána na hokej! Berani se ve svátečním utkání střetnou s Hradcem

Vánoční program hokejové extraligy přivede na Zimní stadion Luďka Čajky druhý celek tabulky. Hradecký Mountfield naposledy v Chomutově zlikvidoval domácí Kladno, nyní se vydává na opačný konec republiky, kde se střetne se zlínskými Berany. Zopakuje žlutomodrá parta středeční výkon z Vítkovic a oslaví svatoštěpánské odpoledne vítězstvím? Utkání začne v neděli od 15:30.

Domácí porážku s Českými Budějovicemi Berani odčinili odvážným výkonem v Ostravar Areně, kde v předvečer Štědrého dne vyválčili dva body za vítězství 2:1 v prodloužení nad Vítkovicemi. Na vánoční svátky se tak naladili skvělým způsobem, pokračovat v tom budou chtít i v neděli před svými fanoušky proti Hradci Králové. Mountfield před reprezentační přestávkou prohrál tři zápasy v řadě, po pauze se ale zpátky na led vrátil dominantním výkonem na půdě předposledního Kladna, kterému nadělil šest branek už v první třetině a nakonec zvítězil 9:2.

Více informací ke vstupu pro majitele permanentek ZDE

Aktuální hygienické podmínky pro vstup na stadion jsou k nahlédnutí ZDE

Ovládnou Berani sváteční utkání?

Výhra v Chomutově ale pro Hradec neskončila bez poskvrny, Mountfield totiž přišel o obránce Bohumila Janka, který za tvrdý zákrok na kladenského Ondřeje Machalu dostal osmizápasovou disciplinární stopku. Berani však i tak čeká velmi náročný zápas. Proti Hradci totiž z posledních šesti zápasů vybojovali jediný bod, podařilo se jim to v prvním vzájemném utkání této sezóny, kdy doma v září padli 2:3 po samostatných nájezdech. Po prolomení čtyřletého prokletí Ostravar Areny tak budou chtít zlomit další nepříjemnou sérii.

"Poslední dobou hrajeme lépe, neděláme už tolik chyb a netrestáme se zbytečně. Zatím to vychází na venkovní zápasy, což mě mrzí kvůli divákům, ale snad začneme sbírat body i doma"

Libor Kašík, brankář PSG Berani Zlín

Koho sledovat v dresu soupeře?

Ahti Oksanen, útočník (28)

Uhlídají Berani finského snipera?

Do extraligy přicházel s pověstí produktivního útočníka, které v dresu Hradce jednoznačně dostál. Finský útočník Ahti Oksanen se po vlažném startu rozstřílel a v současnosti je nejlepším střelcem i nejproduktivnějším hráčem Mountfieldu. Trefil se už také proti Beranům, ve 20. kole k výhře Hradce 4:1 přispěl gólem a asistencí. Rodák z jihofinského města Kirkkonummi má za sebou pětileté působení v zámoří, kde se v dresu Bostonské univerzity stal šampionem univerzitní ligy NCAA. Po návratu domů pak si pak kromě finské ligy vyzkoušel také KHL v dresu Jokeritu.

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Hradce Králové v české extralize

CELKEM: 44 zápasů, 15 – 6 – 0 – 3 - 20, celkové skóre 110:121, 58 bodů
DOMA: 22 zápasů, 11 – 3 – 0 – 3 - 5, celkové skóre 65:46, 40 bodů
VENKU: 22 zápasů, 4 – 3 – 0 – 0 - 15, celkové skóre 45:75, 18 bodů

Nejvyšší vítězství doma: 6:2, 2. listopadu 1993 a 28. ledna 1994 v sezoně 1993/1994
Nejvyšší prohra doma: 0:4, 6. prosince 2019 v sezoně 2019/2020
Nejvyšší vítězství venku: 3:1, 28. února 2017 v sezoně 2016/2017
Nejvyšší prohra venku: 1:9, 1. října 1993 v sezoně 1993/1994