sobota 21. prosince 2019 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Naposledy před Vánoci na hokej, přijede Olomouc

Sotva vydýchali páteční dvoubodový obrat s Vítkovicemi, už se musejí hokejisté PSG Berani Zlín chystat na další extraligový duel. V posledním předvánočním zápase do Baťova města zavítá Olomouc, úvodní buly je naplánováno na 15:30 hodin. Zlínští věří v jediné - že pozitivní energii ze závěru utkání v pátek přenesou i do neděle. "Nejlepší by bylo to vyjádřit třemi body," sdělil Robert Svoboda, hlavní trenér Zlína.

S Vítkovicemi Berani dlouhou dobu dotahovali, a když už z drtivého tlaku ve třetí třetině vymlátili vyrovnání, ihned inkasovali. Nakonec však ale přeci jen bylo na Zimním stadionu Luďka Čajky veselo: Berani nejprve v čase 59:02 srovnali, přičemž radost z gólu si užili díky dvojímu potvrzení od videa hned třikrát. Ve druhé minutě prodloužení posléze dokonali obrat. Zřejmě zasloužený, na gólmana Ostravanů Svobodu vyslali neuvěřitelných 55 střel.

"Pořád mám takový pocit, jako po infarktu," smál se lodivod Beranů Robert Svoboda. "Na straně soupeře byl výborný gólman, a když už jsme dali na 1:1, hned jsme inkasovali. Nakonec to ale skončilo vesele, bylo fajn, že lidi si to užili. Sice to bylo infarktové, ale s dobrým koncem," popisoval páteční večer dvaapadesátiletý kouč.

Ten věří, že se pozitivní energie z obratu přenese i do nedělního duelu s Hanáky. Ti jsou devátí se ziskem 36 bodů, Berani jsou o dva body a o dvě pozice pod nimi. Letos vždy vyhrál vzájemný duel hostující tým, Kohouti ve Zlíně 4:1, Berani na Hané pak 5:3. "S Olomoucí je to vždy velký boj, nepadá moc branek, i když i to se nám podařilo naposledy zvrátit, hlavně ve třetí třetině. Nemáme se na co šetřit, odhodlání na naší straně jě velké, povzbudit nás musí páteční výhra. Věříme v to, že to všechno vyjádříme třemi body," hecoval Svoboda, jenž se také těší na bouřilou atmosféru při moravském derby.

"I když se s Vítkovicemi druhou třetinu nedařilo, dokázali nás v té třetí vyburcovat a dotlačit za vyrovnání," děkoval fanouškům hlavní trenér, jehož kádr by neměl doznat do nedělního duelu změn. "Soupiska by měla být stejná, na marodce pouze zůstává se zlomeným prstem Daniel Gazda. Zatížení hráčů je rozložené tak, abychom byli silní a zvládli rychlé hrací tempo. Pojedeme na krev," zakončil Robert Svoboda.

Návštěvníci také uvidí před zápasem na kostce veřejnou premiéru dokumentu k 90. výročí zlínského hokeje, ta začíná ve 14:10 hodin.

Zápas 29. kola Tipsport extraligy 2019/2020 PSG Berani Zlín – HC Olomouc se hraje na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v neděli 22. prosince v 15:30 hodin. Pokladny zimního stadionu budou otevřeny od 14 hodin. Přijďte povzbudit zlínské Berany v dalším zápase na domácím ledě, případně sledujte server hokej.cz HOKEJKA TV nebo textové zpravodajství na webu onlajny.com.

Vzájemná bilance zápasů Zlína versus HC Olomouc v české extralize:
CELKEM: 42 zápasů, 13 – 2 – 7 – 1 – 19, skóre 91:95
DOMA: 21 zápasů, 8 – 0 – 3 – 1 – 9, skóre 48:46
VENKU: 21 zápasů, 5 – 2 – 4 – 0 – 10, skóre 43:49

Nejvyšší vítězství doma: 4:0, 21.10.2018 v sezoně 2018/2019
Nejvyšší prohra doma: 1:4, 4.10.1994 v sezoně 2019/2020
Nejvyšší vítězství venku: 3:1, 17.9.1995 v sezoně 1995/1996, 12.12.2014 v sezoně 2014/2015
Nejvyšší prohra venku: 0:3, 14.2.1995 v sezoně 1994/1995

Výsledky obou soupeřů v sezoně 2015/2016: Zlín doma 3:4, 4:2 – venku 2:3, 2:1 po nájezdech. Sezona 2016/2017 – základní část: Zlín doma 3:1, 3:1 – venku 1:3, 0:3. Play out (skupina o 11. – 14. místo): Zlín doma 0:2 – venku 2:4. Sezona 2017/2018: Zlín venku 4:3 po prodloužení, 0:1 – doma 1:3, 4:3. Předkolo play off Olomouc – Zlín 3:1 na zápasy: venku 2:3, 3:1, doma 1:2, 2:3. Loňská sezona 2018/2019: Zlín doma 4:0, 1:2 – venku 1:2 1:3. Letošní sezona 2019/2020: Zlín doma 1:4 - venku 5:3.

Výsledky týmu HC Olomouc v letošní sezoně 2019/2020: doma Mladá Boleslav 1:2 po prodloužení, Karlovy Vary 3:2, Pardubice 3:1, Plzeň 0:4, Brno 1:3, Hradec Králové 0:2, Sparta 0:4, Vítkovice 3:4 po prodloužení, Zlín 3:5, Kladno 1:3, Liberec 1:3, Třinec 3:1, Litvínov 3:1, Mladá Boleslav 3:2 v sam. nájezdech – venku Vítkovice 2:1 po prodloužení, Zlín 4:1, Třinec 3:7, Kladno 3:4 po prodloužení, Liberec 0:2, Litvínov 4:3, Mladá Boleslav 1:5, Karlovy Vary 3:2, Pardubice 2:1 v prodloužení, Plzeň 3:0, Brno 3:4, Hradec Králové 1:2, Sparta 2:1, Vítkovice 3:5.

Hráčský kádr HC Olomouc, sezona 2019/2020 - brankáři: Jan Lukáš, Branislav Konrád. Obránci: Martin Vyrůbalík, Jiří Ondrušek, Jan Jaroměřský, David Škůrek, Tomáš Dujsík, Jan Švrček, Ludvík Rutar, Alex Rašner, Tomáš Valenta. Útočníci: Jan Knotek, František Skladaný, David Ostřížek, Marek Laš, Petr Strapáč, Petr Kolouch, Zbyněk Irgl, Vojtěch Tomeček, Jan Káňa, Josef Podlaha, Michal Matiaško, Pavel Musil, Lukáš Klimek, Vilém Burian, Lukáš Nahodil, Rostislav Olesz. Trenéři: Jan Tomajko (narozen 19.6.1976), Zdeněk Moták (narozen 7.6.1964).

Změny v kádru Olomouce - přišli: Alex Rašner (obránce, Havířov/Chance liga), Tomáš Valenta (obránce, Zlín), Rostislav Olesz (útočník, Vítkovice), Lukáš Klimek (útočník, Sparta), Marek Hecl (útočník, Trenčín/SVK). Během sezony: Pavel Musil (útočník, Mladá Boleslav – hostování), Jan Bambula, Matět Pekr, Michal Vodný (všichni na střídavé starty). Odešli: Jakub Galvas (obránce, Jukurit, FIN), Robin Staněk (obránce, Jihlava/Chance liga), Aleš Jergl (útočník, Hradec Králové), Miroslav Holec (útočník, České Budějovice/Chance liga), Bruno Mráz (útočník, Zvolen/SVK). Během sezony: Marek Hecl (útočník, Trenčín/SVK).

Kanadské bodování hokejistů HC Olomouc po 28. extraligovém kole: 1. Zbyněk Irgl 19 (9 + 10), 2. Lukáš Nahodil 15 (9 + 6), 3. Petr Kolouch 12 (9 + 3), 4. Rostislav Olesz 12 (5 + 7), 5. Lukáš Klimek 12 (4 + 8), 6. David Škůrek 11 (3 + 8), 7. Pavel Musil 8 (4 + 4), 8. Jiří Ondrušek 8 (2 + 6), 9. Vilém Burian 8 (0 + 8), 10. Petr Strapáč 6 (2 + 4), 11. Jan Jaroměřský 5 (1 + 4), 12. Jan Švrček 4 (1 + 3), 13. František Skladaný 3 (3 + 0),  14. David Ostřížek 3 (2 + 1), 15. Marek Hecl 3 (1 + 2), Tomáš Dujsík 3 (1 + 2), Vojtěch Tomeček 3 (1 + 2), 18. Martin Vyrůbalík 3 (0 + 3), 19. Jan Knotek 2 (2 + 0). Celkem bodovalo 19 hokejistů.

Střelci: 9 - Irgl, Nahodil, Kolouch, 5 - Olesz, 4 - Klimek, P. Musil, 3 - Skladaný, Škůrek, 2 - Ondrušek, Strapáč, Ostřížek, Knotek, 1 - Tomeček, Švrček, Dujsík, Jaroměřský, Hecl.

Statistiky brankářů: Jan Lukáš (17 zápasů, 932 odchytaných minut) - průměr 2,45 gólů na zápas, procento úspěšnosti 91,79. Branislav Konrád (14 zápasů, 763 odchytaných minut) - průměr 2,67 gólů na zápas, procento úspěšnosti 91,08.

Sestava Olomouce v minulém extraligovém kole: Konrád - Jaroměřský, Ondrušek, Valenta, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík - Tomeček, Kolouch, Burian - P. Musil, Nahodil, Klimek - Bambula, Káňa, Olesz - Skladaný, Handl, Laš. Trenéři: Moták, Tomajko.

Berani v poslední duelu před Vánoci hostí Olomouc! FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT