OBRAZEM: Dorostenci obsadili na turnaji Zlín Cup třetí místo

Zlínská PSG aréna má za sebou víkend napěchovaný dorosteneckým hokejem. Přípravného turnaje, který se uskutečnil 5. a 6. září, se zúčastnilo pět týmů. Mladí Berani obsadili v silné konkurenci bronzovou pozici.

Pro domácí hokejisty byl Zlín Cup užitečným testem, neboť už za týden a půl jim začíná extraliga. Během dvou dnů postupně vyzvali Techniku Brno, Vítkovice, Havířov a Hradec Králové. „Turnaj hodnotíme pozitivně, sehráli jsme čtyři kvalitní zápasy. Vyjma jednoho zraněného dostali během víkendu příležitost všichni hráči z našeho kádru. Kluci si tak prověřili svou výkonnost a připravenost na dorosteneckou soutěž,“ přemítá trenér zlínského týmu Tomáš Jankovič.

Výsledkově nejvydařenější zápas sehráli Zlínští hned v sobotu ráno, kdy na úvod turnaje vysoko přehráli brněnskou Techniku. Strhující drama pak nabídl závěrečný duel mladých Beranů proti Hradci Králové, který dospěl až do prodloužení. Naopak s Vítkovicemi a Havířovem (s nimiž se Zlínští potkají i v extralize v rámci skupiny Východ) domácí hráči těsně prohráli. Pět bodů nakonec dorostencům stačilo na konečné 3. místo.


„Tyto zápasy nám také ukázaly, kde na své hře musíme zapracovat. Neustále je totiž co zlepšovat. Během turnaje jsme v některých fázích zaostávali, proto je potřeba, aby všichni kluci na sobě makali ještě víc. Jedině tak se posuneme dál a budeme konkurenceschopní.“

„Vzhledem k vývoji situace v naší zemi bychom chtěli poděkovat všem týmům za účast na Zlín Cupu a za jejich spolupráci v této nelehké době,“ doplňuje kouč mladých Beranů.

Výsledky Zlína

Berani Zlín – Technika Brno 7:1 (0:0, 4:0, 3:1)
Góly Zlína: Tomeček 2, Matúšů, Mojžíš, Horský, Jecho, Heš.

Berani Zlín – Vítkovice 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Góly Zlína: Babulík.

Berani Zlín – Havířov 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly Zlína: Matúšů, Heš.

Berani Zlín – Hradec Králové 4:3pp (2:0, 1:2, 0:1 – 1:0)
Góly Zlína: Mojžíš, Holba, Gerych, Jecho.

Další výsledky

Havířov – Vítkovice 1:4
Hradec Králové – Technika Brno 8:1
Hradec Králové – Havířov 4:2
Hradec Králové – Vítkovice 2:7
Technika Brno – Havířov 3:2sn
Technika Brno – Vítkovice 1:5

Konečné pořadí

1. Vítkovice – 12 bodů (18:5)
2. Hradec Králové – 7 bodů (17:14)
3. Berani Zlín – 5 bodů (14:10)
4. Havířov – 4 body (9:13)
5. Technika Brno – 2 body (6:22)

Fotogalerie

×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC Kometa Brno
PSG Berani Zlín