Šance pro další odchovance, smlouvy podepsali Dobiáš a Suhrada

Do letní přípravy extraligového týmu PSG Berani Zlín se zapojí další odchovanci klubu. Nové smlouvy podepsali devatenáctiletí junioři, útočník Vojtěch Dobiáš a obránce Jiří Suhrada. První jmenovaný se stal králem produktivity a nejlepším střelcem juniorské soutěže v uplynulé sezoně, mládežnický reprezentant Suhrada se vrací domů po dvouletém působení v juniorské lize ve Finsku. Oba dostanou příležitost v letním období probojovat se do extraligového kádru Beranů pro sezonu 2020/21.
„Vojta je velmi talentovaný junior, který vyhrál v uplynulé sezoně hodnocení produktivity celé soutěže, což je skvělá vizitka. Podepsal juniorskou smlouvu a dostane šanci jako další náš odchovanec, aby zabojoval o extraligový dres. Jirka působil dva roky v juniorské lize ve Finsku, získal zkušenosti a nyní se rozhodl pro návrat do mateřského klubu. Jsme rádi, že tyto kluky můžeme mít v letní přípravě. Budeme společně pracovat na jejich dalším růstu. Máme společně před sebou vizi, která by je měla posunout v jejich hokejové dráze výše,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín. Klub nebude délku smluv u obou hráčů zveřejňovat. Oba mladíci se zapojí do letní přípravy Beranů, která startuje již v pondělí 27. dubna. 

Devatenáctiletý Vojtěch Dobiáš (narozen 18. července 2000) dominoval statistikám v dlouhodobé části celostátní juniorské soutěže nazvané Turnaj o Pohár DHL. Zlínský kapitán juniorky vyhrál kanadské bodování se ziskem 51 bodů za 28 branek a 23 asistencí a stal se nejlepším střelcem mládežnické ligy! V nadstavbové části přidal ještě dalších deset bodů v produktivitě. V uplynulé sezoně nakoukl urostlý chasník s výbornými fyzickými parametry ve dvou zápasech i do seniorské extraligy, křest zažil koncem října při vítězném zápase v Hradci Králové. Ostruhy mezi muži získal i v druholigovém Hodoníně, kde odehrál 5 zápasů s bilancí 1 gólu a 4 asistencí. Nastupoval rovněž v mládežnických reprezentačních výběrech České republiky.

Zanedlouho devatenáctiletý Jiří Suhrada (narozen 27. dubna 2001) je zlínský odchovanec, který odešel v sedmnácti letech během léta 2018 do Finska, kde hrál juniorskou soutěž nejdříve za Lahti Pelicans a poté v předním týmu Tappara Tampere. V loňské sezoně odehrál na severu Evropy celkem 55 zápasů s bilancí 23 kanadských bodů za 1 gól a 22 asistencí. Urostlý bek pravidelně nastupuje za reprezentační výběry mládežníků. Jeho otec Jiří (ročník 1969) oblékal na počátku devadesátých let dvě sezony dres zlínských Beranů, když odehrál v nejvyšší soutěži za Zlín 75 zápasů, v nichž získal 31 bodů. V současnosti působí jako trenér u mládežnických celků ve zlínském klubu.

Obránce Jiří Suhrada v reprezentačním dresu České republiky. FOTO: JUNIORSKÝ HOKEJ

Rozhovor s Vojtěchem Dobiášem s názvem Prioritou je nyní A tým v březnovém čísle Magazínu Beran najdete ZDE