Tři na tři. Berani na jaře uspořádají hokejové miniturnaje pro mládež

Představujeme další z mládežnických programů, které klub připravuje na jarní a letní měsíce. Mladí hokejisté ze Zlína i z okolních týmů se mohou zúčastnit série turnajů na malém prostoru, ty se uskuteční od dubna do června letošního roku.

Miniturnaje klub pořádá jako zpestření přípravy – jsou určeny pro hráče v přípravkách a žákovských kategoriích, konkrétně pro ročníky 2013 až 2007. Soutěž je koncipována jako dlouhodobá. V praxi to znamená, že se miniturnaje budou konat (pro každou kategorii zvlášť) v pravidelných cyklech každý víkend nebo každý druhý víkend.

Týmy budou hrát s brankářem a třemi hráči v poli. Zápasy potrvají 2 x 15 minut a uskuteční se na malém prostoru. To umožní sehrát na ledové ploše dvě utkání současně, obě poloviny kluziště budou odděleny plnohodnotným mantinelem.

„Díky menšímu prostoru hra nabývá pro hokejisty na intenzitě – mají možnost být častěji zapojeni do hry, a zlepšovat takto svoje hokejové dovednosti. Jednotlivých miniturnajů se zúčastní menší počet hráčů, kteří odehrají tři zkrácené zápasy během krátké doby. Půjde ovšem o sérii turnajů, takže týmy budou moct své hráče během celé soutěže prostřídat," vysvětluje trenér zlínských žáků Radek Pšurný, který má akci na starost.

Mladí Berani pozvali na miniturnaje hokejové kluby z okolí. Přihlašování, sestava týmů a zajištění účasti na turnajích už jsou v kompetenci trenérů jednotlivých výběrů. Pokud to situace dovolí, soutěž by měla odstartovat během dubna. Miniturnaje jsou součástí tzv. mládežnických programů zlínských Beranů.

Informace o turnajích tři na tři

  • Určeno: hokejistům ročníku narození 2013 až 2007.
  • Termín: duben až červen 2021 (bude včas upřesněno).
  • Systém: miniturnaje ročníků 2013 až 2011 se uskuteční každý víkend, miniturnaje ročníků 2010 až 2007 každý druhý víkend (budou se střídat – první víkend dva ročníky, druhý víkend další dva ročníky).
  • Počet hráčů: mužstvo musí ke každému zápasu nastoupit s minimálně šesti hráči do pole a jedním brankářem, v případě ročníku 2013 je minimální počet osm hráčů do pole a jeden brankář.
  • Startovné: 3 000 Kč za tým.
  • Přihlašování a dotazy: Radek Pšurný (psurny@beranizlin.cz, 775 614 792).