sobota 26. prosince 2020 | Zlin Press - Roman Ordelt

Vánoční hokej body nepřinesl, Berani těsně prohráli s Hradcem

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v zápase 29. kola Tipsport extraligy 2020/21 po tuhém boji doma s týmem Mountfield HK Hradec Králové 1:2 a vyšli na Štěpána bodově naprázdno. Východočeši šli do vedení v 6. minutě, ale Berani vyrovnali na začátku druhé třetiny po úspěšném brejku. Rozhodující akce duelu přišla na začátku třetí třetiny, kdy Mountfield po 39 vteřinách od vstupu na led zužitkoval přesilovou hru a vyhrál venku třetí zápas v řadě. Zlínu se doma nedaří, v letošní sezoně prohrál na vlastním ledě již podesáté. Jedinou branku zaznamenal junior Matěj Sebera, pro něhož to byl premiérový gól v extralize. Beranům se téměř vyprázdnila marodka, neboť v sestavě se objevili po delší době útočníci Jan Dufek, Štěpán Fryšara, Jakub Herman, po jednozápasové odmlce se vrátili zkušení obránci Tomáš Žižka a David Nosek. Žižka a spol. utkání odehráli v retro dresech z devadesátých let s Beranem na hrudi. Zlín hraje v pondělí 28. prosince na ledě Pardubic.