Vzhůru do Brna! Berani se v dalším kole utkají s Kometou

Druhé kolo nového extraligového ročníku zavede zlínské hokejisty do brněnské Winning Group Areny. Soupeře z jihomoravské metropole mají Berani v živé paměti, ve dvou nedávných přípravných zápasech s ním utrpěli těsné porážky, které se nyní Brňanům pokusí oplatit.
Brněnská Kometa proletěla předsezónní přípravou bez jediné porážky, hned v prvním extraligovém kole však o neporazitelnost přišla. Na ledě Karlových Varů totiž sice využila tři přesilové hry, domácí hrdina Jiří Černoch ji ale čtyřmi góly srazil k zemi a Energie zvítězila 4:3.

V posledním přípravném utkání Berani v závěru dotáhli dvoubrankové manko, nakonec však padli v prodloužení.

Zlomí Berani prokletí moravského derby?

V regionálně atraktivním duelu se nyní na půdě modrobílých představí hokejisté z Baťova města. Kometa přitom v poslední době nepatří mezi oblíbené soupeře Beranů, kromě dvou přípravných zápasů s ní prohráli také všechny čtyři utkání minulé sezóny, naposledy v únoru navíc v Brně utrpěli debakl 3:9. I tuto nepříznivou bilanci se nyní svěřenci Roberta Svobody pokusí prolomit a třeba navázat na výsledek z října 2019, kdy soupeře na jeho ledě zaskočili výhrou 7:0.

"Jsme namotivovaní. Hrajeme ligu, ve které se každý zápas počítá a my do každého jdeme s tím, že chceme body" 

Lukáš Vopelka, útočník PSG Berani Zlín

Po jarním zápase měli v Brně důvody k úsměvům jen domácí

Koho sledovat v dresu soupeře?

Andrej Kollár, útočník (21)

Prosadí se proti týmu, jehož barvy hájil jeho otec?

Jednou z nových akvizic brněnského celku je talentovaný slovenský forvard Andrej Kollár. Ten se blýskl gólem hned v prvním extraligovém zápase, Kometě to však k vítězství nestačilo. Proti Beranům ho nyní čeká zajímavý zápas. Žlutomodrý dres totiž v letech 2008-2010 oblékal jeho otec Andrej, který v sedmdesáti ligových zápasech pomohl Zlínu třiatřiceti kanadskými body..×
Dnes v 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
PSG Berani Zlín