
úterý 30. října 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt
Berani porazili Litvínov a natáhli bodovou šňůru na pět zápasů!
Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v televizním zápase 15. kola Tipsport extraligy nad týmem HC Verva Litvínov 5:2 i zásluhou hattricku Pavla Kubiše a čtyř asistencí Tomáše Fořta. Zlínští hokejisté bodovali již v pátém utkání v řadě a na domácím ledě si připsali již čtvrtou tříbodovou výhru za sebou! Berani otevřeli skóre utkání ve 14. minutě. Na kontaktní góly hostů odpověděli Žižka a spol. vždy za necelou půlminutu třetím a čtvrtým gólem. Vervě nepomohlo ani střídání gólmanů do třetí třetiny. Branky zaznamenali Pavel Kubiš 3. Jiří Ondráček a David Nosek. Zlín hraje v pátek 2. listopadu na ledě Hradce Králové.


RI OKNA Berani Zlín: J. Sedláček - Řezníček, Freibergs, Nosek, Valenta, Gazda, Žižka, Ferenc - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - Šlahař, Honejsek, Herman - Okál, Fryšara, E. Kulda - Popelka, P. Sedláček, Poletín. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.
HC VERVA Litvínov: Janus (od 41. Hanuljak) - Sörvik, Baránek, Romančík, Suchánek, Strejček, Ščotka, Březák - J. Petružálek, J. Mikúš, M. Hanzl - Válek, V. Hübl, F. Lukeš - Jurčík, Gerhát, Trávníček - Jícha, Řehoř, Matoušek. Trenéři: Razým, Šlégr, Orct.
Podrobnou textovou on-line reportáž z utkání najdete na tomto odkazu: http://www.onlajny.com/match/index/date/2018-10-30/id/244282
Nejlepší hráči utkání: Pavel Kubiš - Juraj Mikúš
Nejlepší tři hráči podle www.hokej.zlin.cz: Tomáš Fořt, Pavel Kubiš, Juraj Mikúš.
Ohlasy trenérů
Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): „Zápas se mně hodnotí dobře. Od začátku zápasu jsme do toho šli dobře, hráli jsme aktivně. Branek jsme snad mohli dát i více. Litvínov hrozil z brejků, když už měl šanci, chytil ji gólman Kuba Sedláček. Extrémně dobře zahrála lajna ve složení Fořt, Ondráček a Kubiš. Pavlovi to tam napadalo a určitě mu to pomůže. Rozhodl důležitý gól za stavu 3:2, kdy jsme do minuty dali další gól. V opačném případě by to bylo otevřené až do konce. S výkonem panuje spokojenost a děkujeme hráčům i fanouškům. Utkání bylo v televizi, čemuž odpovídala návštěva. Jsme rádi, že ti co došli, se bavili."
Milan Razým (hlavní trenér HC Verva Litvínov): "S výkonem našeho týmu jsem zklamaný. V poslední době se potýkáme s produktivitou, ale vždy tam byla bojovnost, nasazení a herní plán, který jsem dodržovali. Dnes se nám to celé sesypalo. Nechci snižovat výkon domácích, ale v našem týmu nebylo ve hře nic, co by mělo být. Tím jsme cestu k vítězství domácím usnadnili. Ti toho využili a získali tři body."