úterý 25. ledna 2022 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani nestačili na Bruslaře z Mladé Boleslavi, prohráli vysoko 2:7

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v dohrávce 42. kola Tipsport extraligy 2021/22 na domácím ledě s týmem BK Mladá Boleslav a schytali nejvyšší porážku sezony 2:7. Kubiš a spol. odehráli v novém roce až koncem ledna úvodní duel na domácím ledě. Do sestavy se vrátili útočník Bedřich Köhler (zranění) a obránce Martin Novotný (po disciplinárním trestu na tři zápasy), zatímco mimo sestavu se ocitli Patriks Zabusovs, Vladimir Michasenok a Štěpán Fryšara. Bruslaři měli raketový nástup do utkání a vyhnali po třech brankách v 10. minutě gólmana Libora Kašíka na střídačku. Zlínští dokázali sice v úvodní třetině dvakrát snížit na rozdíl dvou gólů, ale debaklu v dalších minutách již nezabránili. V pohodě hrající Středočeši duel dovedli do přesvědčivého vítězství, zatímco Berani nenašli žádnou odpověď. Góly dali Tomáš Žižka a Valentin Claireaux. Kubiš a spol. mají na předposlední tým Kladna stále ztrátu čtrnácti bodů. Zlín hraje v pátek 28. ledna v Litvínově.

42. kolo / úterý 25. 1. 2022 / 17:30
Berani Zlín Zlín - BK Mladá Boleslav Ml.Boleslav
2:7
(2:4, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 11. min Žižka, 19. Claireaux - 5. Kelemen (T. Pospíšil), 8. Kotala (Ševc, D. Šťastný), 10. D. Šťastný (T. Pospíšil, Pláněk), 14. P. Kousal, 28. Kotala (Pýcha, J. Stránský), 46. O. Najman (P. Kousal), 48. Kotala (T. Pospíšil, Kelemen). Rozhodčí: Obadal, Jiří Ondráček - Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:3. V oslabení: 1:1. Diváci: 1 000 (omezený počet). Střely na branku: 23:32. Zblokované střely: 22:10. Hity: 8:2. Vhazování: 34/66 (52%) - 32/66 (48%). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:7.

Berani Zlín: Kašík (10. min Huf) - Gazda, Mamčics, Suhrada, O. Němec (A), Ferenc, Žižka, M. Novotný - Mallet, Claireaux, Honejsek - Makarenko, R. Veselý, Okál - Vopelka, Hejcman, Kubiš C) - Karafiát, P. Sedláček (A), Köhler. Trenéři: L. Jenáček, Rob, Martin Hamrlík, Hrazdira.

BK Mladá Boleslav: Krošelj - Ševc (C), Pýcha, Pláněk (A), D. Moravec, T. Hanousek, Bernad - D. Šťastný, Fořt, Lunter - Kelemen, Kotala, T. Pospíšil - P. Kousal, O. Najman, Flynn - J. Stránský (A), Bičevskis, Eberle. Trenéři: Rulík, Patera.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Valentin Claireaux - Jakub Kotala.

Luboš Jenáček (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Prvních pět minut jsme měli slušných, bohužel gól nedáme a z první střely inkasujeme. Dá se říci, že celkově na nás bylo asi sedm střel a dostali jsme čtyři góly. To se pak velmi těžce hraje."

Pavel Patera (trenér BK Mladá Boleslav): "Do utkání jsme vstoupili dobře, byli jsme hodně produktivní. Dali jsme rychle tři góly a to určilo ráz zápasu. Zlín pak vždy snížil, ale se podařilo vždy výsledkově odskočit, což bylo velmi důležité. Ve třetí třetině už jsme si zápas pohlídali."