neděle 23. ledna 2022 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berany sestřelili v Pardubicích Camara a Poulíček. Ztráta na Kladno se navýšila

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v utkání 45. kola Tipsport extraligy 2021/22 na ledě týmu HC Dynamo Pardubice 1:4 a vyšli potřetí za sebou bez bodové zisku. Kubiš a spol. nastoupili do zápasu po devítidenní covidové pauze bez gólmanské jedničky Libora Kašíka, který byl zdravotně indisponován. V sestavě Beranů se objevily poprvé posily, a to útočníci Valentin Claireaux a Pavel Makarenko. Východočeši měli utkání pod kontrolou a v 36. minutě si vypracovali přesilovkovým gólem již tříbrankový náskok. Dynamo přidalo ve třetí třetině čtvrtý gól, když o všechny góly se rovnoměrně postarali kanadský útočník Anthony Camara a kapitán Východočechů Patrik Poulíček. Berani se neprosadili opět v koncovce, jediný gól dal až v závěru Antonín Honejsek. Zlínští prohráli poosmé z posledních deseti zápasů a manko na čtrnácté místo, které zaručuje baráž, se navýšilo již na rozdíl propastných čtrnácti bodů! Zlín hraje v úterý 25. ledna doma odložený duel 42. extraligového kola s Mladou Boleslaví.

45. kolo / neděle 23. 1. 2022 / 17:00
HC Dynamo Pardubice Pardubice - Berani Zlín Zlín
4:1
(1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. min Camara (R. Kousal, Košťálek), 32. Camara (Košťálek, R. Kousal), 36. Poulíček (O. Roman, J. Mikuš), 45. Poulíček (Blümel) - 51. Honejsek (Makarenko, Gazda). Rozhodčí: Kika, Lacina - Gerát, Komárek. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 000 (omezený počet). Střely na branku: 37:25. Zblokované střely: 23:13. Hity: 7:4. Vhazování: 39/62 (63%) - 23/62 (37%). Průběh utkání: 4:0, 4:1.

HC Dynamo Pardubice: Frodl - J. Zdráhal, J. Mikuš (A), Košťálek, Robertson, Sergijenko, Vála - Blümel, Poulíček (C), Hecl - Camara, A. Musil, R. Kousal (A) - Cienciala, O. Roman, Matýs - O. Rohlík, Anděl, Koffer. Trenéři: R. Král, Havíř, P. Sýkora, Brázdil.

Berani Zlín: Huf - Gazda, Mamčics, Suhrada, O. Němec (A), Ferenc, Žižka, Matyáš Hamrlík - Mallet, Claireaux, Honejsek - Michasenok, Makarenko, Zabusovs - Vopelka, Hejcman, Kubiš (C) - Fryšara, P. Sedláček (A), Okál. Trenéři: Jenáček, Rob, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Dynamo začalo zostra a hned v úvodní minutě mířil Poulíček jen do gólmana Hufa. Domácí otevřeli střelecký účet zápasu již v 67. vteřině duelu. Kanadský forvard Camara se prosadil nenápadnou střelou z těžkého úhlu, překvapil zlínskou obranu a vstřelil již dvacátý gól v sezoně - 1:0. Berani se dostali k první střele až v 5. minutě, když pokus kapitána Kubiše skončil po zblokování domácích beků v ochranné síti. Pardubice hrály v 6. minutě po faulu Hamrlíka úvodní přesilovku, ale k vážnému ohrožení Hufovy svatyně se nedostaly. V polovině úvodní třetiny Zlín děkoval Hufovi, který špičkou betonu zachránil teč Camary po předchozím zahození Košťálka. Střelecké pokusy Beranů v podobě Suhrady a Zabusovse byly nepřesné. Velká šance na vyrovnání přišla v 15. minutě, Fryšara střílel z mezikruží a odražený kotouč navrátilec do zlínské sestavy Claireaux neusměrnil do sítě. Na druhé straně se dostali do přečíslení Poulíček s Blümelem, ale Huf ramenem úspěšně zasáhl a nevyzrál na něho ani Matýs. V 17. minutě se ocitl před pardubickým brankářem Frodlem najednou Sedláček, bohužel kotouč nedostal za brankovou čáru.

Berani prahli po vyrovnání, hned po zahájení hry vyslal pumelici Mamčics a poté pálil z křídla další bek Gazda, ale Frodl byl na místě. Hosté si zahráli v 25. minutě první přesilovku, když na trestnou lavici zamířil kazašský bek Sergijenko. Ke střele se dostal v početní výhodě Gazda, poté Honejsek. Navíc Kubiš po přihrávce od Makarenka mohl zakončovat do prázdné brány, ale domácí bek Mikuš ho zablokoval. Kapitán Zlína se dostal po chybě domácí obrany ve 28. minutě před Frodla, ale v koncovce opět neuspěl, když domácí gólman úspěšně zasáhl vyrážečkou. Berani měli i smůlu, v polovině utkání po tečované střele Suhrady zazvonila tyčka! Ve 32. minutě opět úřadoval Camara, při signalizované výhodě se dostal k odraženému kotouči kanadský kanonýr a přesně zamířil nad vyrážečku gólmana - 2:0. Dynamo přidali třetí gól zásluhou využité přesilovky. Ve 36. minutě se dostal po rychlé kombinaci ke střele kapitán Poulíček a zajistil Východočechům třígólový náskok - 3:0. Tři minuty před druhou sirénou odešla obě mužstva předčasně do kabin, neboť se na ledě objevila díra a po opravě se zbytek třetiny dohrával až po přestávce.

Zlín měl v dohrávaném čase přesilovku, ale pokusy Gazdy a Makarenka úspěchem neskončily. Naopak do úniku se dostal v oslabení Blümel, naštěstí pro hosty se do koncovky nedostal. Dynamo přidalo ve 45. minutě čtvrtý gól, v zakončení se podruhé prosadil Poulíček, který nejdříve zachránil skokem plavmo útočné pásmo, poté si najel před bránu a přihrávku od Blümela zasunul do brány - 4:0. Pardubice stále tlačily, samostatný nájezd Anděl neproměnil, když Huf včas sklapl betony k sobě. Berani alespoň zkorigovali nepříznivý stav zásluhou využité přesilovky. V 51. minutě Honejsek zblízka překonal Frodla - 4:1. Závěrečné minuty již byly exhibicí východočeského týmu, který zápas dovedl s přehledem do vítězného konce. V samotném závěru ještě Camara odmítl hattrick.

Nejlepší hráči: Patrik Poulíček - Daniel Huf.

David Havíř (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice): "První třetiny byly z obou stran hodně nepřesné. Rozhodla v nich naše koncovka, kdy jsme proměnili tři šance. Poté ve třetí třetině jsme dominovali, měli jsme lepší pohyb, vyhrávali jsme osobní souboje, ale třetina skončila 1:1. Chci poslat gratulaci do kabiny, největší pochvala pro brankáře Frodla."

Luboš Rob (1. asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Podobně jako Pardubice jsme nastoupili do utkání po dlouhé pauze kvúli covidu. Začátek zápasu ovlivnil rychle inkasovaný gól z nenápadné akce soupeře, třetina pro nás nezačala vůbec dobře. Bohužel nás to zbrzdilo, chtěli jsme uhrát úvodní třetinu na 0:0. Ve druhé třetině byla hra vyrovnaná a možná jsme měli i střelecky navrch. Bohužel nás velmi trápí koncovka, dostali jsme dva góly a zápas se vyvíjel v náš neprospěch výrazněji. Místo, aby třetina vyzněla pro nás lépe a dali kontaktní gól, jsme si přestali věřit. Za stavu 0:4 už to bylo těžké, neproměnili jsme ani přesilovky, z toho čtyři na tři ve druhé třetině. Zápas byl na straně Pardubic a už jsme nebyli schopni s nepříznivým výsledkem něco udělat."