neděle 20. února 2022 | Zlin Press - Roman Ordelt

Pátá domácí výhra v řadě! Berani porazili Olomouc po nájezdech

Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v zápase 54. kola Tipsport extraligy 2021/22 nad týmem HC Olomouc 3:2 po samostatných nájezdech a připsali si pátou výhru za sebou na domácím ledě. Kubiš a spol. neměli vydařený vstup do moravské bitvy, neboť již po 43 vteřinách inkasovali gól, ale během necelých pěti minut ve druhé třetině strhli vedení na svou stranu. Kohouti vyrovnali gólem do šatny před druhou sirénou. Ve třetí třetině branka nepadla, i když Köhler a Nahodil spálili na obou stranách velké šance. Vyrovnané derby nakonec rozsekly až samostatné nájezdy, kde se štěstí přiklonilo na stranu Zlína. Branky dali Valentin Claireaux, Pavel Sedláček a rozhodující nájezd proměnil lotyšský forvard Patriks Zabusovs. Berani stáhli ztrátu na Kladno na rozdíl dvanácti bodů. Zlín hraje v pátek 25. února doma s Třincem.

54. kolo / neděle 20. 2. 2022 / 15:30
Berani Zlín Zlín - HC Olomouc Olomouc
3:2sn
(0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 28. min Claireaux (Honejsek, Mallet), 33. P. Sedláček (Gazda, Mallet), rozhodující nájezd Zabusovs - 1. Klimek (Krejčí, Nahodil), 40. Klimek (Nahodil). Rozhodčí: Šír, Obadal - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 2:5. Využití: bez. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 700. Střely na branku: 29:36. Zblokované střely: 16:14. Hity: 6:7. Vhazování: 25/64 (39%) - 39/64 (61%). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Berani Zlín: Kašík - Gazda, M. Novotný, Suhrada, O. Němec (A), Ferenc, Matyáš Hamrlík - Mallet, Claireaux, Honejsek - Zabusovs, R. Veselý, Kubiš (C) - Karafiát, Hejcman, Köhler - Okál, Makarenko, P. Sedláček (A) - Fryšara. Trenéři: L. Jenáček, Rob, Martin Hamrlík, Hrazdira.

HC Olomouc: J. Lukáš - T. Černý, Ondrušek (C), Dujsík, Švrček, Škůrek, Řezníček, Rašner - Nahodil, Krejčí (A), Klimek - Bambula, J. Knotek (A), Kusko - J. Navrátil, Kolouch, Olesz - Kunc, Lichanec, Burian. Trenéři: Moták, Tomajko.

Podrobnou textovou on-line reportáž z utkání najdete na tomto odkazu ZDE

Nejlepší vyhodnocení hráči: Daniel Gazda - Lukáš Klimek.

Samostatné nájezdy: I. série: Nahodil -, Claireaux -, II. Kolouch -, Honejsek -, III. Krejčí -, O,. Němec -, IV. Kusko -, Gazda -, V. J. Knotek -, Zabusovs +.

Luboš Jenáček (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Vyrovnané utkání s tím, že každý měl své šance a každý chvilku tahal pilku, jak se říká. Byly tam části úseků, kdy byla Olomouc lepší a zavřela nás v pásmu a poté my jsme byli aktivnější a hráli jsme více v jejich pásmu. Myslím si, že to byl remízový zápas. Hosté měli možná více vyložených šancí zvláště v prodloužení, kdy nás výrazně podržel brankář Kašík."

Jan Tomajko (trenér HC Olomouc): "V první třetině jsme dobře začali, vytěžili jsme toho branku. Ve druhé části jsme špatně začali, Zlín nás párkrát zavřel v našem obranném pásmu a vytěžil z toho dvě branky. Zase jsme ještě do pauzy srovnali. Ve třetí třetině jsme si vytvořili dvě vyložené šance, které jsme nedali podobně jako v prodloužení. Bereme jen bod, nedá se nic dělat."