sobota 08. ledna 2022 | Patrik Hlaváč

Dorostenci podruhé v sezoně vyzráli na Hradec

Dorostenci dokonale napravili svou poslední těsnou porážku. Proti Hradci hned od začátku diktovali tempo hry a postupně si vypracovali tříbrankové vedení, které už se bránilo velmi komfortně. Mountfield sice našel snížení, ale mladí Berani si velmi rychle vrátili třígólový náskok zpět. Hosté tak v závěrečné periodě pouze upravovali na konečných 4:2.

6. kolo / sobota 8. 1. 2022 / 15:30
PSG Berani Zlín Zlín - Mountfield HK Hr.Králové
4:2
(2:0, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Marek (Kotala), 20. Holba (J. Heš, Pilát), 22. Holba (Babulík, Klimek), 33. Pilát (Urban) – 29. Síla (Hora), 47. Mach (Jón). Rozhodčí: Goňa – Poláček, Jurčík. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 34:39. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.

PSG Berani Zlín: Kowalczyk – Kotala, Stuchlík, Řezníček, Hamrla, Mikel, Kopřiva, Špaňhel – Urban, Holba, Pilát, Marek, Pešák, Babulík, J. Heš, Klimek

Mountfield HK: Kasal – Fiala, Žába, Černý, Burda, Mráz, Bezpalec – Pavlík, Jón, Vencl, Síla, Hora, Mach, Klíma, Král, Vítek

První dějství dnešního utkání začalo vyrovnanou hrou obou celků, která se zlomila až v poslední minutě, kdy se žlutomodrým podařilo vstřelit rovnou dvě branky.

O tu první se necelou minutu před koncem této dvacetiminutovky postaral Richard Marek, kterému přálo i krapet štěstí. Tomu se v tomto případě jeho první zakončení nepodařilo úplně podle jeho představ. Kotouč se ale k němu následně odrazil natolik dobře, že mohl zakončovat do zcela prázdné brány.

O půl minuty později se o podobný kousek postaral Martin Holba, který svým pokusem trefil přesně pravý horní růžek soupeřovy svatyně.

Během druhé třetiny padly góly již tři, z toho první i za záda zlínského brankáře. Pod ten první se ale podepsal již podruhé v tomto utkání Martin Holba, a to méně než dvě minuty po úvodním hvizdu sudího.

Téměř přesně v půlce zápasu se pak jako první přemožitel gólmana ševců ukázal Jaromír Síla, který perfektně dokázal využít úniku dva na jednoho. Po obdržené přihrávce neměl se zakončením již nejmenší problém, jelikož mohl kotouč uklidit do zcela prázdné brány.

Poté ale přišlo vyloučení z řad Hradce Králové, které potrestal těsně před jeho koncem Tomáš Pilát. Právě tento hráč se předvedl neuvěřitelnou metelicí od modré, kterou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Brankář soupeře, který měl zcela zakrytý výhled, neměl nejmenší šanci zareagovat na tuto střelu k levé tyči.

Během posledního dějství předvedli hráči Mountfieldu, že i přes poměrně nemalou gólovou ztrátu nechtějí toto utkání vzdát, což jim nakonec i přineslo tížené ovoce.

Po necelých sedmi minutách hry se po poměrně výrazném přebrání otěží utkání prosadil Marek Mach, který tak snížil rozdíl pouze na dvoubrankový.

V závěru třetiny po vyloučení z řad zlínského celku využili hosté oddechového času, aby tak následně zkusili využít risku hry bez brankáře. Ani přesto, že měl tým z Čech na kluzišti rovnou o dva hráče více, se skóre již nezměnilo a dorostenecký výběr tak dokázal porazit svého soka již podruhé v sezóně.