čtvrtek 18. srpna 2022 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani porazili Trenčín na nájezdy a vybojovali první výhru v nové sezoně

Hokejisté PSG Berani Zlín vstoupili úspěšně do letního přípravného turnaje ZUBR Cup. Na domácím ledě porazili účastníka slovenské Tipos extraligy HK Dukla Trenčín 3:2 po samostatných nájezdech a slaví první výhru v nové sezoně. Dukla v sestavě s šesti zahraničními hráči měla úspěšný vstup do utkání, ale Berani dvěma góly v rozpětí 16 vteřin během 28. minuty strhli vedení na svou stranu. Trenčín na začátku třetí třetiny vyrovnal a přípravný zápas nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Štěstí se přiklonilo na stranu Beranů, branky dali Denis Kindl, Valentin Claireaux a rozhodující nájezd proměnil Antonín Honejsek. Zlín čeká další přípravný zápas v rámci ZUBR Cupu v úterý 23. srpna na ledě Přerova.

ZC1 / čtvrtek 18. 8. 2022 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HK Dukla Trenčín Trenčín
3:2sn
(0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 28. min D. Kindl (Honejsek, Gazda), 28. Claireaux (Kubiš, Riedl), rozhodující nájezd Honejsek - 11. Stahoň (Ozols, Sojčík), 44. Starosta (Ferenyi, Jakubec). Rozhodčí: Obadal, Škach - Blažek, Jurčík. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 360. Střely na branku: 32:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Berani Zlín: Huf - Gazda, Suhrada, Bukač, M. Zbořil, Bartko, Riedl - T. Pospíšil, D. Kindl, J. Ondráček (A) - Illéš, Claireaux, Kubiš (C) - Mrázek, Honejsek, Köhler (A) - Gago, Chludil, P. Sedláček . Trenéři Rost. Vlach, Jurík, Horák, Horčička.

HK Dukla Trenčín: Borák – Starosta (C), Chromiak, Nemčík, Pietroniro, Ulrych, Ozols, Hlaváč – Razgals, Heinerö, Thelin – Valach, Sojčík (A), Petráš – Hudec, Čacho, Sloboda – Jakubec, Ferenyi, Stahoň. Trenéři: Döme, Frühauf, Bartovič, Kosa.

V úvodní třetině byli pohyblivější hosté, kteří vyslali na gólmana Hufa řadu střel. Pozornost hostujícího brankáře Boráka vyzkoušel ve 2. minutě navrátilec do zlínské sestavy Gago. Trenčín byl bruslivější, do šancí se dostali švédský forvard Thelin nebo italský bek Pietroniro. Střelecký účet zápasu se otevřel v 11. minutě, Berani zaváhali v zadních řadách a po přesné kombinaci měl Stahoň před sebou zcela odkrytou bránu - 0:1. Domácí poté nevyužili úvodní přesilovou hru při faulu Thelina, ale závěr úvodní třetiny patřil Zlínu. Nejdříve Honejsek nastřelil v 17. minutě pravou tyčku hostující klece, poté neuspěl před Borákem po samostatném úniku rychlík Pospíšil. Hosté hráli krátce před první sirénou úvodní přesilovku, těsné vedené však po střelách Razgalse a Sojčíka nenavýšili.

Hned na začátku druhého třetiny jel sám na Hufa autor první branky hostů Stahoň, ale strážce domácí svatyně kotouč vyrazil do bezpečí. Berani poté hráli 45 vteřin přesilovku pět na tři a Honejsek podruhé v utkání rozezněl tyčku. Při klasické přesilovce ještě pálil Mrázek, nicméně Borák byl připraven. Zlín obrátil vývoj duelu v 28. minutě, kdy dvěma slepenými góly během 16 vteřin šel do vedení. Nejdříve v čase 27:32 minuty se trefil Denis Kindl, když Honejsek naznačil střelu golfákem a kotouč posunul na volného spoluhráče - 1:1. V čase 27:48 minuty domácí dokonali obrat, po rychlém přečíslení dva na jednoho vymetll horní růžek trenčínské brány nádherně Claireaux - 2:1. Rychlý hokej pokračoval i nadále, pokus Petráše po individuální akci zhatil Huf, na druhé straně nedokázal skórovat z bezprostřední blízkosti. Kubiš a spol. v závěru ještě nevyužili dvě přesilovky.

Dukla vyrovnala ve 44. minutě při hře čtyři na čtyři. Kapitán Starosta podpořil spoluhráče v útoku a z prostoru mezikruží překonal přesnou střelou Hufa - 2:2. Domácí se poté ubránili ve třetím dějství dvěma oslabením a rozhodnutí nepřinesl ani dramatický závěr základní hrací body, kdy mohli rozhodnout Bukač a Pietroniro.

V pětiminutovém prodloužení se hrálo stylem nahoru a dolů. Blíže k vítěznému gólu byl Zlín. Ondráček nastřelil jen hostujícího gólmana a největší šanci promarnil Denis Kindl, prodral se do samostatného úniku, ale s kličkami na Boráka nevyzrál. Duel nakonec rozsekly až samostatné nájezdy, ze všech nájezdníků se trefil jen Honejsek a Berani se radovali z prvního vítězství v nové sezoně - 3:2.

Samostatné nájezdy: I. série Heinerö -, T. Pospíšil -, II. Razgals -, Mrázek - , III. Pietroniro -, Honejsek +, IV. Valach -, Gago -, V. Sojčík.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Valentin Claireaux - Dávid Borák.

Nejlepší tři hráči PSG Berani Zlín: Antonín Honejsek, Valentin Claireaux, Daniel Huf.

Rostislav Vlach (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Vyrovnané utkání, na začátku bylo znát, že Trenčín byl více rozehraný. Nevypracovali jsme v úvodní třetině ani šance. Poté se naše hra zlepšila, vytvořili jsme si příležitosti. Je pozitivní, že jsme dokázali otočit nepříznivý stav. Měli jsme rezervy v obranné pásmu, dali jsme šanci i klukům z juniorky. Máme odehraný teprve druhý přípravný zápas a doufáme, že se náš výkon a hra se budou zlepšovat. Bylo cítit, že venku je velké teplo a led už nebyl ke konci zápasu ve stoprocentním stavu. Pavel Kubiš má drobný šrám a nechtěli jsme, aby se jeho zranění v průběhu utkání ještě zhoršilo. Proto ve třetí třetině již nehrál. Dohromady se dává po zranění zad obránce Kuba Husa, už naskočil do tréninku a věříme, že bude na nejbližší zápas připraven."