čtvrtek 25. srpna 2022 | Vojtěch Gargulák

Utkání na Vsetíně skončilo předčasně, kvůli husté mlze se odehrála jen jedna třetina

Zápasu předcházela velká očekávání, stadion Na Lapači byl téměř po strop zaplněn, nakonec však diváci ze souboje Beranů s domácím Vsetínem viděli jen dvacet minut. Horké letní odpoledne zahalilo ledovou plochu hustou mlhou, kvůli níž se z obav o zdraví hráčů obě mužstva domluvila na předčasném ukončení utkání.

ZC3 / čtvrtek 25. 8. 2022 / 18:00
VHK ROBE Vsetín Vsetín - PSG Berani Zlín Zlín
0:0
(0:0, -:-, -:-)

VHK ROBE Vsetín: Žukov – O. Němec, Smetana, Bláha, Přikryl, Klímek – Kajínek, Hryciow, Voženílek, Ondračka, Kočí, Jenyš, Klhůfek, Sihvonen, Berger, Lichanec, Hořanský, Štefka, Berzinš, Vítek Trenéři: R. Stantien, Srdínko, Peschout.

PSG Berani Zlín: Huf – Bukač, Husa, M. Novotný, Talafa, Bartko, Riedl – T. Pospíšil, D. Kindl, P. Sedláček (C) - Illéš, Hejcman, Luža - P. Mrázek, Honejsek, Gago. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík, Horák, Horčička.

Berani do Vsetína dorazili se značně okleštěnou sestavou, volno dostali Ondráček, Köhler, Claireaux, Kubiš, Gazda a Zbořil. Mlha se Na Lapači tvořila od samotného začátku, a to zejména v obranném pásmu Zlíňanů. Brankář Huf tak přes celé hřiště ani nedohlédl, kterak se do velkých šancí před bránou domácích dostali Bukač, či Pospíšil. Nebezpeční ale byli také Valaši, Sihvonen ani Lichanec však Hufa nepřekonali.

První přerušení kvůli nevyhovujícím podmínkách přišlo po sedmi minutách. Hráči obou mužstev si dali několik koleček v klidném tempu, aby mlhu rozehnali, to však pomohlo jen na několik minut. V závěru první třetiny trefil Ondračka vysokou holí do obličeje dnešního kapitána Beranů Pavla Sedláčka, za což vyfasoval čtyřminutový trest. Berani si však přesilovku zahráli jen čtyřicet sekund, na její pokračování ve druhé třetině už nedošlo.

Fotogalerie