sobota 01. října 2022 | Zlin Press - Roman Ordelt

Zlínští hokejisté sérii proher nepřerušili. Selhali opět v koncovce a prohráli na ledě Třebíče

Hokejisté PSG Berani Zlín se nadále trápí v mizerné produktivitě. Zlínští prohráli v 7. kole Chance ligy 2022/23 na ledě týmu SK Horácká Slavia Třebíč 1:2. Černá série Beranů pokračuje, neboť prohráli již čtvrtý zápas v řadě. Svěřenci Rostislava Vlacha vstřelili v posledních čtyřech zápasech pouhé tři góly a ze všech prvoligových týmů mají nejslabší útok. Zápas v Třebíči se nevymakal ze scénáře z předchozích kol. Žalostná koncovka, špatný výkon a pouze jedna vstřelená branka. Jediný gól vstřelil na začátku třetí třetiny Jakub Illéš. Zlín je v tabulce na předposledním třináctém místě, když má před Šumperkem pouze lepší skóre. Berani hrají v dalším kole ve středu 5. října doma s týmem HC Stadion Litoměřice.

2:1
(0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 26. min Bittner (Bořuta, Dočekal), 45. Bořuta (Bittner, E. Meluzín) - 42. Illéš (Köhler). Rozhodčí: Hucl, Grygera - Polák, Roupec. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 781 . Střely na branku: 31:22. Zblokované střely: 8:11. Bloky: 11:8. Vhazování: 33/60 (55%) - 27/60 (45%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel - Tureček, Bořuta, Hunkes, L. Doudera, Poizl, L. Forman, Furch - E. Meluzín, Bittner (C), Dočekal (A) - M. Svoboda, Vodný, Holec - Ferda (A), Michálek, Krliš - F. Kovář, M. Novák, Michalčuk. Trenéři: Pokorný, Barvíř, Dolníček.

Berani Zlín: Huf - Bartko, M. Novotný, M. Zbořil, Husa, Gazda, Suhrada - P. Mrázek, D. Kindl, Gago - T. Pospíšil, Honejsek, J. Ondráček (A) - Frömel, Hejcman, P. Sedláček - Illéš, Chludil, Köhler (C). Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Horák, Horčička.

Úvodní třetina nepřinesla žádnou branku a k vidění nebylo ani příliš šancí. Do sestavy Zlína se vrátil po zranění útočník Sedláček, zatímco scházeli kapitán Kubiš a obránce Bukač. Do první vážnější šance se dostali domácí, v 8. minutě pálil z mezikruží Michalčuk a gólman Huf předvedl parádní zákrok. Vzápětí Berani promarnili přesilovou hru, třebíčský brankář Jekel všechny šance pochytal. Zuby si na něm vylámali Honejsek, Gazda a Mrázek. Dvakrát se prodral do koncovky domácí kapitán Bittner, ale skóre na ukazateli stavu bylo stále bezbrankové. Oba týmy sázely na zajištěnou defenzivu, poměr střel byl v úvodní dvacetiminutovce 5:5.

Prostřední třetina přinesla podstatně více vzruchu. Aktivní byla Horácká Slavia a Berani si koledovali po inkasované brance. Ve 22. minutě Huf předvedl ukázkovou lapačku po obrovské šance Matyáše Svobody. Zlínský fantom ve 24. minutě lapil střelu Filipa Kováře po rychlém breku a zaváhání hostů na obranné modré čáře, následně z prostoru mezikruží neuspěl ani Krliš. Třebíč šla do vedení v 26. minutě, kdy za pouhých sedm vteřin potrestala faul Bartka. Od modré čáry vypálil umístěnou ránu exzlínský obránce Bořuta a Bittner kotouč lehce tečoval do zlínské svatyně - 1:0. Domácí měli nadále převahu a jen zásluhou Hufa se skóre neměnilo. Naprázdno vyšli Michalčuk, Holec a v dorážce neuspěl ani Vodný. Berani poté sehráli výborně oslabení a jednogólový náskok pro domácí tým zůstal do druhé sirény..

Berani se částeně probudili ve třetí třetině a hned na začátku prolomili střelecké trápení. Ve 42. minutě vyhrál souboj za brankou Gago a mezi kruhy zůstal volný Illéš, který přesnou ránou pod horní břevno překonal Jekela - 1:1. Radost však netrvala pro žlutomodré barvy dlouho, neboť za necelé tři minuty šla Horácká Slavia podruhé v duelu do vedení. Exzlínský bek Bořuta si najel do útočného pásma a jeho střela skončila překvapivě za Hufovými zády - 2:1. Hosté se poté tlačili do útoku, ale jejich kombinace byly nepřesné a naráželi na výbornou defenzivu domácích. Zlínská koncovka byla neplodná, pokusy Köhlera, Mrázka, Gazdy a Kindla třebíčského gólmana nepřekvapily. Přemíra zlínské snahy přerůstala v křeč, v závěru snahy o vynucení prodloužení zhatil faul Honejska. A to ještě hosty od třetí inkasované branky zachránil skvělý Huf, který zneškodnil tutovku Bittnera po rychlém brejku tři na jednoho. Berani vyšli i na ledě Třebíče s prázdnou.

Nejlepší tři hráči PSG Berani Zlín podle www.beranizlin.cz: Daniel Huf, Daniel Gazda, Jakub Illéš.

Kamil Pokorný (hlavní trenér SK Horácká Slavia Třebíč): "Hrálo se před vynikající návštěvou i kulisou a za to jsme velmi rádi. Významu utkání odpovídal i náš výkon, který za mě byl hodně povedený. Hráči hráli takticky to, co jsme po nich chtěli a o čem jsme se bavili. Moc nám pomohlo, že jsme využili přesilovku. I když jsme ve třetí třetině inkasovali, tak jsme se dál drželi své hry. Dali jsme krásný vítězný gól Tondou Bořutou a nasazením, obětavostí a dodržováním systému jsme si došli pro vítězství nad těžkým soupeřem, který se v téhle soutěži zatím hledá, ale svou kvalitu má. Doma jsme zatím neprohráli, říká se, že doma je prostě doma. Na našem ledě už loni podávali doma výkony, se kterými byli diváci spokojeni. Opět nám vytvořili výbornou atmosféru."

Juraj Jurík (1. asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Bylo to bojovné utkání, ne příliš pohledné. V poslední době se potýkáme se slabou produktivitou a se ztrátou sebevědomí, což bylo na výkonu poznat. Domácí nastoupili s elánem, věřili si a pomohl jim i úvodní gól z přesilové hry. My jsme nenašli protizbraň na jejich dobrou obranu. V poslední třetině, kdy jsme se vrhli do útoku a vyrovnali stav, tak po chybě v útočném pásmu inkasujeme druhý gól. Třebíč si posledních šest minut těsný náskok pohlídala, zatímco my jsme nenašli sílu na zvrat."