středa 02. listopadu 2022 | Zlin Press - Roman Ordelt

Zlín vydřel tříbodovou výhru nad Sokolovem zásluhou vydařené třetí třetiny. Rozhodl gól z přesilovky

Hokejisté PSG Berani Zlín se zmátořili a po předchozích dvou prohrách opět zabrali, když v zápase 18. kola Chance ligy 2022/23 porazili tým HC Baník Sokolov 3:0. O povinném vítězství rozhodla zlepšená produktivita ve třetí třetině, ve které žlutomodří vstřelili tři branky. Zlínští měli vlažný nástup do utkání, v úvodní třetině působili velmi ospalým dojmem. Hra se zlepšila až od prostřední třetiny, ale Berani dopláceli na špatnou koncovku a slabou produktivitu. Vytvořili si řadu střel, ale ani jedna neskočila v síti. Zlom přinesl až přesilovkový gól ve 46. minutě, za čtyři minuty přidali Kubiš a spol. druhý střelecký úspěch a výhru zpečetili v 55. minutě gólem do prázdné brány při neúspěšné power-play hostů. Branky zaznamenali Jan Bartko, Bedřich Köhler a Pavel Kubiš. Brankář Daniel Huf si připsal premiérové čisté konto v sezoně. Zlín poskočil v tabulce na deváté místo, v dalším kole hraje v sobotu 5. listopadu na ledě Prostějova.

18. kolo / středa 2. 11. 2022 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Baník Sokolov Sokolov
3:0
(0:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 46. min Bartko (Talafa), 50. Bukač (Frömel), 55. Kubiš (Illéš, D. Kindl). Rozhodčí: D. Čáp, T. Micka - Kleprlík, Otáhal. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 752. Střely na branku: 35:19. Zblokované střely: 9:7. Bloky: 6:9. Vhazování: 27/51 (53%) - 24/51 (47%). Průběh utkání: 3:0.

Berani Zlín: Huf - Suhrada, M. Zbořil, Bukač, Talafa, Bartko, Riedl - J. Ondráček (A), P. Sedláček, Honejsek - Illéš, D. Kindl, Kubiš (C) - Frömel, Gago, Köhler (A) - T. Pospíšil, Hejcman, Luža. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Horák.

HC Baník Sokolov: Michajlov - T. Tomek, J. Novák, Krutil, Pohl, A. Rulík, Weinhold, Klejna - Berka, Kverka (A), Vracovský - Švec, Zadražil, Osmík - Tomi, T. Rohan (C), Jurčík (A) - Stehlík, Vrhel, P. Ton. Trenéři: Štrba, Holejšovský.

První třetina vyzněla pro hosty ze Sokolova. Berani začali hodně ospale a hned v prvních minutách si vytvořil Baník slibné šance. Na začátku druhé minuty ujel domácím obráncům Berka, zlínský brankář Huf střelu zneškodnil včasným vyjetím z brány. Vzápětí pálil z prostoru kruhu nepřesně obránce Pohl. Hostující tlak pokračoval i v dalších minutách, do zakončení se dostali Vrhel, Vracovský a Tomáš Rohan. Západočeši hráli po faulu Bukače v 6. minutě úvodní přesilovou hru, ale Berani se ubránili. Početní výhodu měli vzápětí i domácí hokejisté, ve druhé části třetiny přidali na tempu a před sokolovským brankářem Michajlovovem bylo pořádně horko. Na ofenzivní výlet se vydal obránce Zbořil a po jeho střele se rozezněla v 10. minutě tyčka. Hosté byli pohyblivější, lépe kombinovali, zatímco Kubiš a spol. se trápili. Sokolov ještě nevyužil další početní výhodu. Bezbrankový stav na ukazateli skóre zůstal i po střelách Ondráčka a Bartka.

Řídce zaplněný Zimní stadion Luďka Čajky neviděl gól ani ve druhé třetině. Aktivitu převzali domácí hráči, k dispozici měli i tři přesilové hry, ale Michajlov v sokolovské kleci odolal kanonádě střel. Paradoxně při vyloučení Rulíka měli v oslabení největší šanci hosté, V útočném pásmu napadal kapitán Rohan a po zaváhání zlínské defenzivy hasil nebezpečnou situaci ve 28. minutě Huf. Druhá polovina třetiny patřila jednoznačně Zlínu, ale střelám chyběla přesnost a moment překvapení. Žlutomodří si vytvořili v přesilových hrách značný tlak, nicméně na střelecký úspěch stále čekali. K úvodnímu gólu nevedly střely Köhlera, Honejska, Zbořila a Kindla. Obětavě hrající Sokolov řadu střel zblokoval a po druhé siréně držel stále bezbrankový stav. O zlínské převaze v prostřední periodě svědčil i počet střel 19:5.

Góly začaly padat až ve třetí třetině. Zlín se ubránil v úvodu oslabení při vyloučení Sedláčka. Ve 43. minutě byla vedoucí branka Beranů doslova na spadnutí. Nebezpečnou střelu Gaga se štěstím Michajlov vyrazil, k odraženému kotouči se dostal Bartko, který se v koncovce neprosadil a gólem neskončily ani následné dorážky v podání Sedláčka a opět Gaga. Žlutomodří se přece jen dočkali a gólem v přesilovce otevřeli ve 46. minutě střelecký účet zápasu. Talafa přihrál na hůl Bartka, který si skvěle vybruslil a jeho přesná rána skončila pod víkem sokolovské svatyně - 1:0. Domácí vedoucí gól nabudil a za čtyři minuty přidali druhý přesný zásah. Junior Frömel se dostal za brankou k odraženému puku od mantinelu, poslal ho na modrou čáru, kde najíždějí bek Bukač vypálil a zkušený Köhler střelu tečoval za Michajlovova záda - 2:0. Srdnatě bojující Sokolov se však nevzdával, v 53. minutě sáhl při vlastní přesilovce k power-play, ale k vážnějšímu ohrožení Hufa se nedostal. Naopak dlouhé vyhození Beranů skončilo těsně vedle opuštěné klece Baníku. Domácí se přece jen dočkali, při pokračující hře bez brankáře hosté neudrželi kotouč na svých hokejkách. Zlín šel v 55. minutě do rychlého brejku dva na jednoho a po přihrávce od Illéše zívala na kapitána Kubiše opuštěná branka hostů - 3:0. Vlachova družina byla při chuti a v závěru mohla třígólové vedení ještě navýšit, ale Michajlov už za svá záda nepustil žádnou střelu.

Nejlepší hráči: Daniel Huf - Jaromír Kverka.

Juraj Jurík (1. asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Kolega zhodnotil zápas naprosto výstižně, ani nemám co dodat. Musíme pochválit brankáře Dana Hufa, který nás na začátku zápasu hodně podržel a jeho zásluhou jsme byli ve hře o výhru. Poté se čekalo na první vstřelený gól, naštěstí jsme ho dali my a poté se další průběh třetí třetiny od toho odvíjel. Jsme rádi za výhru a vybojované tři body."

Martin Štrba (hlavní trenér HC Baník Sokolov): "Byl to zápas o jednom gólu, který rozhodl celý zápas. Ve speciálních formacích jsme zápas neodehráli špatně, ale bohužel přesilové hry jsme sehráli katastrofálně. Soupeř jednu přesilovku využil a poté nám odskočil dalšími dvěma góly. Zkoušeli jsme ještě hru v šesti, což se nám nepovedlo. Říkám opět, byl to zápas o jedné brance a Zlín ji dal první."