sobota 26. listopadu 2022 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani ztratili v závěru výhru s rezervou Dynama, po prohře v nájezdech berou pouhý bod

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v zápase 24. kola Chance ligy 2022/23 s týmem HC Dynamo Pardubice B 2:3 po samostatných nájezdech. Zlín překvapivě nestačil na poslední tým ligové tabulky a po nevýrazném výkonu bere ze souboje jen bod. Svěřenci Rostislava Vlacha doplatili na častá vyloučení, neboť soupeř dal oba góly v přesilových hrách. Rezerva Pardubic se ujala vedení již ve 2. minutě utkání. Berani odpověděli na vedoucí gól v 15. minutě. Kubiš a spol. šli poprvé do vedení gólem do šatny krátce před druhou sirénou, ale Východočeši srovnali stav v samotném závěru základní hrací doby. V pětiminutovém prodloužení branka nepadla, a tak duel rozsekly až samostatné nájezdy. Při nich se štěstěna přiklonila na stranu hostů, kteří přerušili negativní sérii pěti zápasů bez výhry. Branky dali Dominik Luža a Jan Bartko. Zlín hraje v dalším kole ve středu 30. listopadu na ledě Frýdku-Místku.

2:3sn
(1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 15. min Luža (Hejcman, Köhler), 40. Bartko (Illéš, Kubiš) - 2. Pochobradský (M. Machač, J. Zdráhal), 58. Kaut (Nedbal, T. Urban), rozhodující nájezd Belluš. Rozhodčí: Skopal, Micka - O. Polák, Komínek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 942. Střely na branku: 36:23. Zblokované střely: 8:9. Bloky: 7:8. Vhazování: 30/51 (59%) - 21/51 (41%). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Berani Zlín: Kašík - Kachyňa, Suhrada, Bukač, Talafa, Bartko, M. Zbořil - P. Mrázek, Honejsek, J. Ondráček (A) - Illéš, D. Kindl, Kubiš (C) - T. Pospíšil, Hejcman, Köhler (A) - Luža, Gago, Zabloudil. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Horák.

HC Dynamo Pardubice "B": Klouček - J. Zdráhal (A), Nedbal, Drtina (A), Chabada, D. Sýkora, Hrádek - Lichtag, T. Kaut (C), Belluš - Půhoný, P. Machač, T. Urban - Pochobradský, T. Zeman, M. Machač - M. Rohlík, Herčík, Kaplan. Trenéři: Baďouček, Havíř, Starý.

Zlínští hokejisté duel s posledním celkem ligové tabulky nezačali vůbec dobře. Hned ve druhé minutě vyzkoušel pozornost brankáře Kašíka nebezpečnou střelou Chabada. Ve stejné minutě odešel za katr pykat Kindl a rezerva Pardubic přesilovou hru za 36 vteřin využila. Od modré čáry vystřelil Zdráhal a jeho pumelici šikovně tečoval Pochobradský - 0:1. Berani se postupem času osmělili a do první vážnější šance se dostal v 6. minutě Gago. Po křídle se prodral k hostující svatyni a jeho střela skončila v lapačce brankáře Kloučka. Vzápětí dorážel u tyčky Honejsek, ale pardubický brankář si poradil. V 7. minutě se dostal málem do úniku autor prvního gólu hostů, ale Zbořil zatáhl za ruční brzdu. Dynamo hrálo další početní výhodu, nicméně tentokrát už úspěšné v zakončení nebylo. Zlín přišel o první přesilovku po necelé minutě zbytečným faulem, při hře čtyři na čtyři trefil Ondráček horní břevno. Aktivita na domácích hokejkách narůstala, v koncovce neuspěl Illéš, ale v 15. minutě se diváci v hledišti již radovali. Východočeši zaváhali v obraně a žlutomodří šli do rychlého brejku dva na jednoho. Luža dostal přihrávku od centra Hejcmana a dvacetiletý mladík ve zlínské sestavě se uvedl premiérovým gólem v A týmu - 1:1. Nerozhodný stav zůstal do první sirény, neboť ostrou ránu Gaga z mezikruží Klouček v 19. minutě pokryl.

Berani si vytvořili velkou šanci ve 25. minutě, po rychlé kombinaci zívala na kapitána Kubiše odkrytá klec, ale Klouček předvedl parádní zákrok. Ke strhnutí vedení na domácí stranu nevedla ani přesilová hra. Pardubice šly ve 32. minutě do brejku, naštěstí Kašík si poradil se střelou, kterou vyslal Půhoný. Na druhé straně zůstal u pravé tyčky zcela volný Zabloudil, nicméně jeden z hostujících beků prostor u odkryté brány ochránil do pohromy. Druhá polovina prostřední třetiny patřila Zlínu, jeho aktivita narůstala. Střelecké pokusy Ondráčka, Bukače, Kubiše a Gaga zůstaly však nevyužity. Žlutomodří se přece jen dočkali, když 18 vteřin před druhou sirénou strhli vedení poprvé na svou stranu. Faul Lichtaga potrestal obránce Bartko, který předvedl parádní ránu do horního růžku Kloučkovy svatyně - 2:1.

Zlín mohl odskočit na rozdíl dvou gólů ve 45. minutě. Kindl po přihrávce zpoza branky zůstal před Kloučkem, jenže v obrovské šanci mu kotouč odskočil. Na straně Beranů stálo štěstí v 51. minutě, kotouč poskakoval po ráně od modré čáry po Kašíkově brankovišti, k dorážce se dostal Urban, ale nebyl úspěšný. Zlín hájil hubený náskok až do 58. minuty, poté opět doplatil na častá vyloučení. Východočeši za pouhých šest vteřin potrestali prohřešek Hejcmana, když nahození Nedbala lehce tečoval kapitán Kaut a kotouč po změně směru skončil ve zlínské síti - 2:2.

V prodloužení branka nepadla, i když blíže k vítězné brance byly Pardubice. V 62. minutě se prodral do velké šance Urban, ale s kličkou na Kašíka nevyzrál. Vyrovnaný zápas nakonec rozsekly až samostatné nájezdy. Ve třetí sérii šlo Dynamo do vedení, ale náskok soupeře ještě odvrátil Luža. Vzápětí se trefil slovenský forvard Belluš a Pospíšil již nenašel na mečbol soupeře odpověď - 2:3.

Samostatné nájezdy: 1. série: P. Mrázek -, T. Urban -, 2. série D. Kindl -, T. Kaut -, 3. série Honejsek, T. Zeman +, 4. série Luža +, Belluš +, 5. série T. Pospíšil -.

Nejlepší hráči: Jan Bartko - Michal Pochobradský.

Rostislav Vlach (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Měli jsme špatný vstup do utkání. Soupeř toho využil a šel zásluhou rychle využité přesilovky do vedení. Poté se náš herní projev mírně zlepšil, ale hra postrádala potřebnou jiskru. V závěrečných minutách jsme si prohráli zápas po zbytečných faulech. Za stavu 2:1 už bychom utkání zřejmě uhráli, ale zápas jsme vinou vyloučení nedotáhli do vítězného konce. Soupeř vyhrál zaslouženě."

David Havíř (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice B): "Pro nás to byla těžká situace. Jeli jsme do Zlína po sérii proher a neměli jsme, co ztratit. Z naší strany jsme odehráli výbornou první třetinu po vydařeném vstupu. Věděli jsme o síle soupeře a druhý inkasovaný gól před koncem druhé třetiny nás trochu položil. Pořád jsme však věřili v úspěch. Hráli jsme dvě přesilové hry a jednu dvě minuty před koncem zužitkovali. Prodloužení a nájezdy jsou vždy vabank. Klukům patří poděkování za vydřené dva body, což je skvělý počin."