Páté vítězství v řadě! Berani před svými fanoušky porazili Jihlavu 4:1

42. kolo / sobota 28. 1. 2023 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Dukla Jihlava Jihlava
4:1
(1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. min Kratochvíl (D. Kindl, Z. Sedlák ml.), 34. Z. Sedlák ml. (Kratochvíl), 52. P. Mrázek (Honejsek), 56. Honejsek (P. Mrázek) - 33. Skořepa (Dundáček, Čachotský). Rozhodčí: Cabák, Šudoma - Maštalíř, Roischlel. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 159. Střely na branku: 29:27. Zblokované střely: 19:16. Bloky: 13:12. Vhazování: 26/55 (47%) - 29/55 (53%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Berani Zlín: Huf - Gazda (A), Husa, M. Zbořil, Suhrada, Talafa, M. Novotný, Riedl - Z. Sedlák ml., D. Kindl, Kratochvíl - P. Mrázek, Honejsek, Kubiš (C) - P. Sedláček, Gago, Köhler (A) - T. Pospíšil, Hejcman, L. Heš. Trenéři: M. Říha ml., Z. Sedlák, Horák.

HC Dukla Jihlava: Beran – Chvátal, Bilčík, Kachyňa, D. Kolář, F. Kočí, Dundáček, Haman – T. Havránek, Skořepa (C), Čachotský (A) – Karabáček, Menšík, Harkabus – V. Brož, Juda, Cachnín - T. Chlubna, E. Meluzin. Trenéři: Ujčík, Nekvasil.

Berani opět do zápasu vletěli s velkou chutí a hned od prvních minut měli dominanci na ledové ploše, kdy vojáci se dostávali před Dana Hufa spíše sporadicky. A vysoká aktivita se vyplatila, kdy branku vstřelila nová akvizice z Komety – Petr KRATOCHVÍL (1:0) a potvrdil formu celé první útočné formace. Více se však Berani střelecky neprosadili. Nepomohli jim v tom ani přesilové hry.

Jihlava se dostala do ojedinělé brankové šance, kdy Chvátal nahodil puk na branku a ten se následně toulal okolo brankové čáry, ale Jakub Husa puk úspěšně uklidil do bezpečí.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala a do šancí se více dostávala i Jihlava. Berani se ale opět dostávali do nebezpečných útoků. Ve 25. minutě se do obrovské šance dostal po Sedlákově nahrávce Denis Kindl, kterého však jihlavský brankář Adam Beran vychytal. A o minutu později musel maskovaný muž v barvách Dukly do akce znovu, tentokrát po pokusu Darka Hejcmana.

V polovině utkání šli Berani poprvé do oslabení a Dukla svou početní výhodu využila. Josef SKOŘEPA šel sám proti Hufovi a přesnou ranou pod víko vyrovnal na 1:1. Nerozhodný stav však nevydržel ani minutu. Střelec první branky Kratochvíl poslal vzdušnou přihrávku na Zdeňka SEDLÁKA, který si kotouč rukavicí sklepl na hůl a tváří v tvář Beranovi bezpečně zavěsil – 2:1. A to nemuselo být všechno, ve 36. minutě brankář hostů zaváhal, když neudržel nahození ze středního pásma a kotouč na cestě do sítě zastavila levá tyč.

Oldřich Horák (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Měli jsme dobrý vstup do utkání, lepší pohyb. Paradoxně nám uškodily přesilové hry, kdy jsme vypadli z nastoleného tempa. Ve druhé třetině nám pomohl za vyrovnaného stavu gól, kdy jsme soupeři brzy odskočili. Poté se zápas již vyvíjel podle naší režie, hra nebyla vůbec špatná. Těší nás, že se prosadila střelecky i lajna s Antonínem Honejskem."

Karel Nekvasil (asistent trenéra HC Dukla Jihlava): "Zápas se nám nehodnotí dobře. Na druhou stranu je potřeba uznat, že Zlín odehrál velmi kvalitní duel a zaslouženě vyhrál. Mysleli jsme si, že všechno půjde v zápase samo pod dojmem předchozí výhry. Domácí měli lepší nohy, vyhrávali osobní souboje a drželi se na puku. Byl zázrak, že jsme pouze zásluhou výborného výkonu brankáře inkasovali v úvodní třetině jen jeden gól, neboť Zlín měl spoustu šancí. Druhá třetina se odvíjela v podobném duchu. Podařilo se nám sice vyrovnat v přesilovce, jenže za další minutu jsme špatně pokryli hráče před bránou a inkasovali druhý gól. To byl zlomový okamžik zápasu, neboť se domácí od této chvíle uklidnili. Třetí třetina byla v režii soupeře, z naší strany již žádné nebezpečí nehrozilo." (ror)