středa 15. února 2023 | Redakce

Berani se vítězstvím nad Litoměřicemi přibližují šestce!

1:4
(0:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 37. min Kuťák (Ondřej Procházka) - 26. Hejcman, 33. Luža (M. Lang, Talafa), 45. Suhrada (D. Kindl), 50. P. Sedláček (Sadovikov). Rozhodčí: Zavřel, Petružálek - Maštalíř, Bohuněk. Vyloučení: 3:6, navíc Z. Sedlák ml. (Zlín) na 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 1 020. Střely na branku: 31:21. Zblokované střely: 17:11. Bloky: 8:10. Vhazování: 39/76 (51%) - 37/76 (49%). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

HC Stadion Litoměřice: Sklíba - Černohorský, Jebavý (A), Š. Němec, Výtisk (C), J. Holý (A), Hampl, Böhm - P. Svoboda, Kuťák, O. Procházka - Berka, Jícha, Válek - Senčák, Cikhart, P. Ton - Kroupa, Pártl, Slavíček. Trenéři: Přerost, Skuhrovec, Vajner.

Berani Zlín: Kořének - M. Zbořil, Husa, Riedl, Suhrada, Talafa, M. Novotný, A. Burian - Z. Sedlák ml., D. Kindl, M. Lang - Frömel, Hejcman, Kubiš (C) - J. Čechmánek, Gago, Luža - L. Heš, Sadovikov, P. Sedláček. Trenéři: M. Říha ml., Z. Sedlák, Horák, Horčička.

Berani stále bojují s rozsáhlejší marodkou. Před utkáním s Litoměřicemi se přidal Köhler a elitní bek Dan Gazda. Naopak do prvního útoku se vrátil Denis Kindl. Právě první pětka se hned ze začátku dostávala do slibného tlaku, ale koncovka nevedla k brance.

V deváté minutě se brilantním zákrokem zaskvěl při nájezdu domácího Válka Michal Kořének, který si dnes odbyl premiéru v druhé nejvyšší soutěži. Kromě ojedinělých šancí se potvrdilo, že Berani měli více ze hry i se čtyřmi juniory v sestavě. To ukázal i aktivně hrající ukrajinský reprezentant do dvaceti let Stanislav Sadovikov.

Litoměřice dostaly první přesilovou hru v třinácté minutě po faulu Vojtěcha Riedla. Domácí ukázali, že speciální formace jsou jejich silnější stránkou, ale obrana Beranů fungovala velmi dobře a početní nevýhodu ubránila. Nejaktivnějším hráčem zlínských v první třetině byl Michal Gago, který se dostal do dvou zajímavých šancí a pět minut před koncem skvělým pohybem zajistil přesilovou hru pro Zlín. V ní se Berani do velké šance nedostali a první třetina skončila bez branek.

Začátek druhé třetiny byl poznamenán vyšším trestem pro Zdeňka Sedláka. Ten Berani dokázali nejen ubránit, výtečnými zákroky se předvedl nejen Michal Kořének, ale také Jiří Suhrada. Berani dokázali vstřelit také branku, puk vybojoval a následně do branky uklidil Darek Hejcman 0:1!

Následně se hrála spíše poziční hra bez větších šancí. To narušil až v 33. minutě Dominik Luža - 0:2, který využil důrazu před brankovištěm a dokázal vsítit svoji druhou branku v sezoně. Za čtyři minuty později měli Berani velkou šanci zvýšit stav utkání. Přesilovou hru však nedokázali využít a z nižší pozornosti pramenila šance Litoměřic, kterou dokázal proměnit Filip Kuťák - 1:2.

Do závěrečné třetiny vstupovali Berani s náskokem jedné branky a pět minut se čekalo na první střelu. Během dalších pár okamžiků přišla střela Jiřího Suhrady - 1:3, která tentokrát znamenala třetí branku v domácí síti. Nedisciplinovanost Beranů ovšem komplikovala dohrávání třetí třetiny.

Při vyloučení Jakuba Husy se opět dařilo brankaři Beranů Kořénkovi, který dokázal ve velké šanci vychytat domácího Vránu. Berani se zvládli ubránit a během chvilky dokázal zvýšit Pavel Sedláček - 1:4 po střele Sadovikova. Následně měl šanci na zvýšení skóre agilně hrající Gago, ale brankaře domácích prostřelit nedokázal.

Další část utkání již Berani kontrolovali hru a nepouštěli Kališníky do jakýchkoliv šancí. Zvládali také pokračovat ve skvělé hře v oslabení, kdy dokázali ubránit všechny přesilovky Litoměřic, kterým v této statistice patří druhé místo.

Nejlepší tři hráči Beranů: Michal Kořének, Jiří Suhrada, Darek Hejcman.

Radim Skuhrovec (asistent trenéra HC Stadion Litoměřice): „Z naší strany to bylo jednoznačně nepovedené utkání. V první třetině jsme ještě dodržovali systém, o kterém jsme si před zápasem řekli, že by mohl fungovat. Ve druhé periodě jsme si mohli pomoci pětiminutovou přesilovkou, ale v ní jsme inkasovali první gól. Když jsme se dotáhli na jednobrankovou ztrátu, ožili jsme a chtěli s výsledkem něco udělat. Ale vůbec nám nešly přesilovky. Zlín vyhrál zaslouženě."

Oldřich Horák (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "První třetinu jsme "byli ještě v autobuse". Nejely nám nohy, odskakovaly puky od hokejek, a když jsme se dostali do šance, tak jsme zase netrefili bránu. Bylo důležité, že jsme první třetinu uhráli na 0:0. Ve druhé třetině jsme ubránili pětiminutové oslabení, ve kterém jsme dali gól a dostali se zpět do hry. Bohužel jsme při naší přesilovce rovněž inkasovali. Ve třetí třetině jsme soupeři odskočili a zvládli výborně ubránit další oslabení. Po celý zápas nás podržel gólman Michal Kořének, který předvedl výborný výkon."