čtvrtek 27. října 2022 | Vojtěch Jurák

Hattrick, dva góly v oslabení a důležité vítězství! Dorost porazil Kometu

Zlínští dorostenci mají za sebou povedený výjezd, na ledě brněnské Komety urvali cenné vítězství 4:1. Určující částí zápasu byla druhá třetina, v níž mladí Berani odskočili do vedení o tři branky. Hattrickem se blýskl útočník Martin Vaculík, který dvě ze tří tref zaznamenal v oslabení – v jednom případě dokonce dvojnásobném oslabení. První bod v extralize dorostu zaznamenal obránce Ondřej Ruml, který v rámci spolupráce Zlína s Břeclaví obléká dres Beranů.

11. kolo / čtvrtek 27. 10. 2022 / 19:00
HC Kometa Brno Kometa Brno - Berani Zlín Zlín
1:4
(0:0, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 42. Halačka (Zubíček) – 29. Vaculík (Ruml, J. Heš), 32. Vaculík, 39. Frolo (Kos, Lukaštík), 43. Vaculík (J. Heš, Hampl). Rozhodčí: Maťašovský – Smetková, Jurčík. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 128. Střely na branku: 34:37. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

HC Kometa Brno: Fajmon – Zubíček, Jurný, Spanel, Mitro, Antony, Vyhlídal – Kubín, Brabenec, Šichtař, Zduba, Červenka, Habermann, Röss, Pavlík, Halačka, Štulo, Volf.

Berani Zlín: Uherek – Mikel, Uřičář, Lukaštík, Ruml, Schmied, Hampl – Vaculík, Kos, Holba, Pečner, Valášek, Pešák, Frolo, J. Heš, Klimek.

Úvod střetnutí patřil zlínským Beranům. První příležitost Vaculíka vyřešil brankář Fajmon, který předvedl výborný zákrok lapačkou. Na pokus Jakuba Heše krátce po buly už domácí gólman nedosáhl, ale nemusel smutnit, zachránila jej horní tyč. Heš byl při chuti, ale ani druhou šanci nepřetavil v gól, forhendem rozvlnil jenom boční síť.

Domácí gólman podruhé výrazně podržel svůj tým na konci 14. minuty, kdy nejprve výborně vystartoval proti Kosovi, jemuž zabránil v úniku, a následnou střelu Frola vytáhl nad bránu pravým ramenem. Kometa se postupně dostávala do hry a sama si vytvořila dvě slibné příležitosti, nicméně brankář Uherek nezůstal v kvalitě zákroků pozadu a pokryl jak střelu Halačky, tak i prudkou ránu Rösse. Do kabin se odcházelo za bezbrankového stavu.

Prostřední dějství vyšlo Zlínským velmi dobře. Ve 29. minutě mladí Berani prolomili bezbrankový stav, Fajmon neměl žádnou šanci reagovat na teč Martina Vaculíka po nahození Rumla od levého mantinelu – 0:1. Kometa dostala velkou příležitost ke srovnání v podobě přesilovky pěti proti třem, ale nejenže neskórovala, ba dokonce při této situaci inkasovala druhou branku. Hlavní roli opět sehrál Martin Vaculík, který v úniku propasíroval puk skrze brankářovu výstroj – 0:2. Hosté neměli dost a před odchodem do kabin přidali ještě jednu branku, po propadnutí levé strany defenzivy ujel do úniku Jakub Frolo a Fajmona pokořil bekhendovým blafákem – 0:3.

Kometa vstřelila v úvodu třetí třetiny gól naděje. Další nabídnutou početní převahu pěti proti třem využil Dominik Halačka, který pověsil puk bekhendem z mezikruží pod břevno – 1:3. V pokračující přesilovce 5 na 4 ovšem domácí inkasovali už druhou branku při vlastní početní výhodě. Heš přihrál před branku úplně volnému Martinu Vaculíkovi a ten ránou k levé tyči skompletoval hattrick – 1:4.

Domácí střetnutí nezabalili, avšak další příležitosti gólem neskončily. Zduba ztroskotal na lapačce gólmana, stejně tak Brabenec. Řadu dalších šancí Komety pak zastavili sami zlínští hráči v poli, kteří podali bojovný a obětavý výkon. Mladí Berani tak dovedli zápas do vítězného konce z Brna vezou tři body do tabulky.

Marek Moskal (HC Kometa Brno): K utkání jsme nepřistoupili vůbec dobře. V první třetině si hráči dokázali připravit slibné příležitosti, bohužel branku se nám vstřelit nepodařilo. Lehkovážností jsme potom soupeři darovali dva góly v našich přesilovkách, Zlín se dostal na koně a uhrál body, které potřeboval.

Lubomír Vosátko (PSG Berani Zlín): Byl to ubojovaný zápas. Kluci hráli obětavě, padali do střel, plnili naše pokyny. Pochválit musím hráče za ubráněné přesilovky, navíc jsme dali gól ve třech, což se moc často nevidí. Vítězství je důležité, ale jdeme zápas od zápasu. První krok jsme splnili, avšak čekají nás ještě tři důležitá utkání.