pátek 02. prosince 2022 | Vojtěch Jurák

Junioři proti Kometě sahali po obratu, nakonec ale padli v prodloužení

Zlínští junioři načali víkendový dvojzápas těsnou prohrou na ledě Komety Brno. Duel se pro žlutomodré barvy po většinu času nevyvíjel příliš dobře, domácí odskočili nejprve do vedení 2:0 a později 4:1. Mladí Berani se však dokázali zvednout a již poněkolikáté v této sezoně ukázali, že i zdánlivě ztracené utkání se dá zachránit. Díky povedené závěrečné desetiminutovce manko stáhli a vynutili si prodloužení, třemi body se v této fázi blýskl útočník Stanislav Sadovikov. Obrat z toho ale nakonec nebyl, Kometa ve druhé minutě nastavení pátou brankou definitivně rozhodla.

27. kolo / pátek 2. 12. 2022 / 13:00
HC Kometa Brno Kometa Brno - Berani Zlín Zlín
5:4p
(2:1, 0:0, 2:3 - 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Boltvan (Němec, Fajmon), 9. Zembol (Rakus, Fajmon), 44. Zembol, 48. Boltvan (Harmim, Zembol), 62. Sedláček (Rakus) – 17. Čechmánek (Chludil, Pilát), 51. Sadovikov (L. Heš, Burian), 55. L. Heš (Laciga, Sadovikov), 56. Sadovikov (Zavřel). Rozhodčí: Skopal, Čuňočka – Komínek, Viskot. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 38:48. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:4, 5:4.

HC Kometa Brno: Kavan – Řehák, Bůžek, Fajmon, Eich, Svoboda, Němec – Rakus, Zembol, Šantora, Sedláček, Horký, Cakl, Masař, Bělohlav, Harmim, Nesvadba, Boltvan, Horváth.

Berani Zlín: Synek – Šišák, Burian, Nábělek, Hamrla, Špaňhel, Zavřel, Velikovský – Kaláč, Tomek, Babulík, Babenko, Pilát, L. Heš, Marek, Matúšů, Chludil, Laciga, Sadovikov, Čechmánek.

První zajímavou střelu zápasu měl na svědomí domácí Sedláček, zlínský brankář ale předvedl spolehlivý zákrok betony. V šesté minutě viděli diváci šance na obou stranách. Nejprve se před Kavanem zjevil Tomek, domácí gólman si ale se situací poradil a následně opět zafungovalo klišé nedáš ‒ dostaneš. Adam Boltvan nabral rychlost u levého mantinelu a poslal Kometu do vedení. Na domácí střídačce bylo záhy ještě veseleji, když se prosadil Jakub Zembol. Třetí brněnskou branku mohl přidat Harmim, jeho pokus ale skončil na tyči. Gól tak padl na druhé straně, když byl úspěšný Jakub Čechmánek.

Druhá třetina branku nepřinesla, o zajímavé momenty ale nouze nebyla. Brňané už slavili třetí gól svého týmu, když se po přečíslení trefil Robin Rakus, jeho gól ale rozhodčí neuznali kvůli přihrávce rukou. Následně Kometu podržel brankář Kavan, když zlikvidoval nájezd Heše. Brněnský brankář se měl co ohánět i v polovině zápasu, když v oslabení zastavil hned tři nebezpečné střely Beranů.

Gólové hody přišly ve třetí třetině. Nejprve se prosadil svým druhým gólem Jakub Zembol, který poslal puk nad Synkovo rameno. Podruhé se pak prosadil i Adam Boltvan, to když využil přihrávku od Harmima. Už se zdálo, že má Kometa zápas v kapse, nicméně Zlín nechtěl skládat zbraně. Snížení přišlo velmi brzo, povedenou střelou pod víko se blýskl Stanislav Sadovikov. Pět minut před koncem přišla nepovedená pětiminutovka Komety, ve které se trefili nejdříve Lukáš Heš a pak podruhé Stanislav Sadovikov. Zlínští tak srovnali skóre na 4:4 a tento stav vydržel až do konce základní hrací doby.

Na řadu tak přišlo prodloužení, v němž nejprve dlouho drželi puk Berani. K větší příležitosti se ale nedostali. Pak se puku zmocnil Sedláček, gólman Synek po jeho střele skryl puk do výstroje. Ivo Sedláček se ale nakonec dočkal, to když z následné akce Synka propálil z pravé strany a rozhodl o vítězství Komety.

Lubomír Oslizlo: Zlín je velice nepříjemný soupeř, což dokázal. Za stavu 4:1, když jsme vedli a soupeř to srovnal, tak málem mohl i vyhrát. Jsme rádi za ten druhý bod, ale prohráli jsme si vyhrané utkání.

Martin Hamrlík: Nezačali jsme to utkání dobře, ale pak jsme se do toho dostali a myslím, že jsme 50 minut byli lepším týmem. Bohužel Kometu suprově podržel gólman, měli jsme strašně moc šancí. Zápas už za stavu 4:1 vypadal ztracený, ale bod bereme. Odjíždíme spokojení.