středa 14. prosince 2022 | David Jabůrek

Třetí výhra nad vedoucím celkem extraligy v sezoně! Junioři porazili Vary po nájezdech

Hráči zlínské juniorky zvítězili i ve třetím utkání s Karlovými Vary, aktuálně vedoucím celkem celé extraligy, v této sezoně. Ve středečním odpoledním utkání je porazili 4:3 po samostatných nájezdech, které rozhodl jediný úspěšný střelec Martin Vaculík. Skvělý výkon podal brankář Tobiáš Synek, velmi dobře se ukázali i hráči vypůjčení z dorostu.

32. kolo / středa 14. 12. 2022 / 16:00
Berani Zlín Zlín - HC Energie Karlovy Vary Karlovy Vary
4:3sn
(0:1, 1:1, 2:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 39. Klimek (Chludil, Stuchlík), 41. Vaculík (Čechmánek), 55. Chludil (Laciga, Heš), rozh. náj. Vaculík – 14. Handl (Babeliak, Botoš), 24. Babeliak (Botoš, Krajčík), 58. Bulka (Krajčík, Váňa). Rozhodčí: Obadal, Šudoma – Komínek, Král. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 33:20. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Berani Zlín: Synek – Lukaštík, Burian, Nábělek, Stuchlík, Špaňhel, Zavřel, Velikovský – Kaláč, Klimek, Babulík, Vaculík, L. Heš, Frömel, Matúšů, Chludil, Laciga, J. Heš, Čechmánek, Ramert

HC Energie Karlovy Vary: Dybal – Anton, Smýkal, Bulka, Tůma, Krajčík, Kočí, Dorot, Zolnaj, Vogel – Váňa, Handl, Botoš, Babeliak, Šmajda, Skuhravý, Adámek, Varvařovský, Pastor

První třetina dvakrát pohledný hokej nenabídla. Berani si vytvořili několikaminutový tlak, z něhož ale nevzešla ani žádná větší šance, a jinak byly k vidění především nepřesnosti a tvrdá hra. Jedinou branku v tomto dějství dali hosté, jimž se velmi rychle podařilo využít přesilové hry. Kombinaci Botoše s Babeliakem dovedl k úspěšnému konci Radim Handl. V závěru dvacetiminutovky se pak tentýž hráč dostal ještě do jedné velké šance. Jeho samostatný únik nicméně skvěle vychytal brankář Tobiáš Synek, a výrazně tak své spoluhráče podržel.

Dalších dvacet minut už bylo přeci jen pohlednějších. Hrálo se ve vysokém tempu a bez častého přerušování. Svěřencům Luboše Jenáčka ale úvod příliš nevyšel. Ve 24. minutě zvyšoval po krásné a prakticky nechytatelné střele o břevno Boris Babeliak. Krátce po polovině utkání se do velké šance dostal zlínský Adam Klimek, k němuž s tečí prošel křižný pas. Hostující brankář byl však u své tyčky včas. Berani postupně přidávali na tlaku a těsně před druhou sirénou přeci jen vstřelili kontaktní gól. Chludilovu střelu Dybal vyrazil jen vedle sebe přímo do jízdy Adamu Klimkovi, jenž zkušeně počkal, až před ním popadají beci soupeře, a pak zamířil ideálně mezi tři tyče.

Vstup do třetí části pak vyšel Zlínu naprosto skvěle. Přesně po minutě hry našel Jakub Čechmánek před brankou Martina Vaculíka, pro něhož již nebyl problém z blízkosti překonat soupeřova brankáře. Hned vzápětí si mohly Vary vzít vedení zpět, avšak kotouč prošel těsně kolem tyčky. V dalších minutách se pak střídaly pasáže výrazného tlaku jednoho a druhého celku. Za Zlín se do velké šance dostal třeba Adam Burian, jenž dostal po souboji v rohu kotouč do prostoru, kde stál zcela osamocen, a měl před sebou spoustu volného prostoru. Jeho střela z první však k brance nevedla.

Při hře čtyři na čtyři se pak podruhé v zápase dostal do samostatného úniku karlovarský Handl. Brankář Synek byl však znovu úspěšnější. V 55. minutě tak ševci otočili skóre zápasu a poprvé šli do vedení. Lacigovu nahrávku nekompromisně využil Lukáš Chludil. Právě Laciga měl navíc tři minuty před koncem velkou příležitost definitivně rozhodnout o vítězi, když při přečíslení dostal přesný pas a měl spoustu času na přesné zamíření a střelu. Také Energii ovšem podržel její brankář a o půl minuty později se radoval z vyrovnání. Po brejku Zlína se nestihli všichni hráči dostatečně rychle vrátit nazpět, a tak mohl Kryštof Bulka ranou z první do protipohybu strážce zlínské svatyně poslat vyrovnaný duel do prodloužení.

V něm měl jedinou větší šanci hostující Dorot, jenž se prodral do samostatného úniku a Synek zachytil kotouč až na samé hraně brankové čáry. Nepřešel ji nicméně celým objemem, a tak hra pokračovala dál a došla až k nájezdům. Ty z devíti exekutorů proměnil jeden jediný – Martin Vaculík, jemuž se povedla nádherná klička s přehozením hokejky do jedné ruky a zasunutí kotouče za gólmanova záda. Ševci tak porazili Karlovy Vary, jež extraligu průběžně vedou, i potřetí v této sezoně..

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): My jsme spokojení se dvěma body, hráli jsme proti prvnímu týmu. Bylo vidět, že jsou silní. Za stavu 0:2 bychom brali i bod, ovšem je škoda, že jsme v závěru neudrželi vedení. Určitě neřeknu, že jsme byli lepší, ale na ty nájezdy pak jsme byli šťastnější. A podržel nás fantastický gólman.

Václav Eismann (hlavní kouč HC Energie Karlovy Vary): Pro nás to bylo sedmé utkání ve dvanácti dnech, což se dnes projevilo hlavně na klesající intenzitě našeho výkonu. Hráči se ale vydali do posledního zbytku sil, dřeli a stačilo to na bod.