pondělí 19. prosince 2022 | Vojtěch Jurák

Na závěr roku porážka, junioři nestačili na Vítkovice

Kalendářní rok 2022 zakončili junioři porážkou, v Ostravě podlehli Vítkovicím 1:3. Zatímco domácí rozložili své trefy do všech tří třetin, Zlínští se prosadili až v poslední dvacetiminutovce ve dvojnásobné početní výhodě. Naděje však svitla pozdě, domácí si závěr utkání pohlídali a nedopustili drama. Extraliga bude pokračovat zkraje ledna, kdy juniory čekají čtyři domácí zápasy v šesti dnech.

34. kolo / pondělí 19. 12. 2022 / 17:00
HC Vítkovice Ridera Vítkovice - Berani Zlín Zlín
3:1
(1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 19. Smolka (Slusarczyk, Macias), 36. Smolka (Vehovský, Přibyl), 41. Kotásek (Bystroň, Přibyl) – 47. L. Heš (Chludil, Nábělek). Rozhodčí: Šutara, Cabák – Gančarčík, Peluha. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 155. Střely na branku: 36:23. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák – Smolka, Puchala, Bialy, Chaloupka, Fibigr, Bystroň – Glas, Slusarczyk, Kotásek, Macias, Chlán, Pavelec, Milata, Krejsa, Kubík, Štiak, Přibyl, Vehovský.

Berani Zlín: Synek – Stuchlík, Burian, Nábělek, Hamrla, Špaňhel, Zavřel, Velikovský – Kaláč, Vaculík, Babulík, Pilát, L. Heš, Frömel, Matušů, Laciga, J. Heš, Čechmánek, Ramert, Chludil.

Úvod utkání vyšel lépe domácím, kteří hned zkraje první třetiny zahrozili a otřeli puk o brankovou konstrukci. Jinak ale byly oba celky poměrně rovnocennými soupeři. Na velkém ostravském kluzišti se hrál rychlý bojovný hokej, vyložených šancí však k vidění příliš nebylo. V tomto ohledu nepomohly ani přesilové hry, jedna na každé straně. I tak ale první gól padl ještě před první pauzou, to když se z nenápadné akce prosadil vítkovický René Smolka.

Druhou část mladí Berani zahájili dvouminutovým oslabením. Domácí výhodu jednoho muže v poli sice nevyužili, dostali se však do laufu a dobrých deset minut Zlínské prakticky k ničemu nepustili. Hosty v těchto chvílích držel především gólman Tobiáš Synek, jenž zaznamenal několik těžkých zákroků. Za zmínku stojí především zásah lapačkou, kdy zlínský gólman v pádu vymrštil rukavici do volného prostoru branky a sebral soupeři jistý gól.

Teprve v závěru druhé třetiny se Berani trochu zvedli a několikrát zahrozili. Adam Laciga z dobré pozice mezi kruhy ale netrefil branku, ani další spoluhráči si nevedli lépe. Patrně nejblíže byli hosté při vlastním oslabení, kdy Jakub Čechmánek a Lukáš Heš ujeli do přečíslení dva na jednoho. Branku však nevstřelili a Zlínští naopak z protiútoku inkasovali – René Smolka překonal Synka prudkou ranou na lapačku.

Naděje Beranů na zdramatizování zápasu ve třetí třetině dostaly trhliny v podstatě hned po návratu ze šaten, neboť domácí po jednatřiceti vteřinách hry přidali zásluhou Alexe Kotáska třetí branku. Zlínským se nedala upřít snaha a o šest minut později se junioři přece jen dočkali první branky. Stalo se tak v přesilovce pět na tři, kdy na konci kombinace Beranů stál Lukáš Heš.

Hosté po vstřeleném gólu ožili a brzy se mohli radovat podruhé, ovšem brankáři Dareku Bartošákovi tentokrát pomohla tyčka. Vítkovice se po většinu utkání prezentovaly spolehlivou hrou a právě na to narážela v závěru utkání zlínská snaha o zdramatizování. Beranům se nedařilo dostat soupeře pod tlak, a na další trefu už proto nedosáhli. Také druhý zápas této sezony v moravskoslezské metropoli tedy prohráli.