sobota 07. ledna 2023 | Adam Čuba

Přetahovaná s Hradcem přinesla bod, junioři prohráli po prodloužení

Druhý zápas ve dvou dnech za sebou mají zlínští junioři. PSG aréna viděla vyrovnaný souboj, v němž góly padaly výhradně ve druhé třetině. Ševci dokázali hrozit při vlastním oslabení, hosté zase při přesilovce. Duel se nakonec natáhl až do prodloužení, ve kterém mladí Berani padli.

38. kolo / sobota 7. 1. 2023 / 12:00
Berani Zlín Zlín - Mountfield HK Hr.Králové
2:3p
(0:0, 2:2, 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Sadovikov (Šišák, Burian), 39. Chludil (Čechmánek) – 32. Leden (Táborský, Moravec), 40. Giesl (Beneš, Boukal), 63. Klíma (Král, Boukal). Rozhodčí: Maťašovský, Vrba – Smetková, Viskot. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 43. Střely na branku: 34:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.

Berani Zlín: Synek – Šišák, Burian, Nábělek, Velikovský, Hamrla, Špaňhel, Zavřel, Stuchlík – Kaláč, Tomek, Babulík, Vaculík, Marek, Matušů, Chludil, Laciga, Sadovikov, Čechmánek, Ramert

Mountfield HK: Kasal – Boukal, Táborský, Žaba, Hrbek, Havlíček, Paič, Hušek – Giesl, Vencl , Matěj Beneš, Novotný, Klíma, Leden, Idžan, Moravec, Král, Pavlík, Michal Beneš

První třetina moc vzruchu nepřinesla, oba celky hrály ze zajištěné obrany. Zlín si přeci jen nějaké možnosti vypracoval v přesilovce – hrozili obránci Adam Burian a Patrik Nábělek, na brankovišti zase skvělou práci odváděl výborný Jakub Čechmánek. Přesilovou hru si zahrál i Hradec, nicméně Berani svému soupeři nic moc nedovolil. Soupeřovu rozehrávku dobře rozrážel Stanislav Sadovikov. Další početní výhoda hostů už byla nebezpečnější, od modré to zkoušel Boukal, po něm i Petr Moravec nebo na pravém kruhu úplně volný Michal Beneš. Právě tito hráči se na straně soupeře jevili v průběhu celého zápasu nejlépe. První perioda se zároveň nesla ve znamení častých technických prohřešků, nejednu akci zastavil ofsajd. V samém závěru ještě mohl otevřít skóre Adam Laciga, jenž ale Sadovikův pas přejel, a do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Na startu druhé třetiny se Východočeši snažili prosadit rychlými výpady po mantinelech, nejblíže k brance se tímto způsobem dostal Matěj Beneš, kterého vybídl Havlíček. V polovině základní hrací doby jsme se konečně dočkali gólu! Marek Šišák využil při hře čtyři na čtyři více prostoru na ledě, přiťukl Stanislavu Sadovikovi, ten si na pravém kruhu kotouč srovnal a náramně trefil pod horní tyč. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, nejprve ještě Matěj Giesl v samostatném úniku neuspěl, když jej čistě odzbrojil Matěj Zavřel. Nicméně ještě v téže minutě Matěj Leden skvělou prací na brankovišti dokázal doplácat Táborského pobídku až do sítě – 1:1. Matěj Leden byl při chuti, a když Zlín chyboval v rozehrávce, objevil se opět v dobré příležitosti. Tentokrát hostující útočník nahrával, jenomže nikdo na jeho pobídku nedosáhl. Závěr třetiny byl ještě pořádně divoký. Nejprve Lukáš Chludil využil dobré práce Čechmánka na buly a při vlastním oslabení se hnal do úniku, na levém křídle se napřáhl a propálil vše, co mu stálo v cestě, aby pak Matěj Giesl v pokračující přesilovce pohotovou tečí opět vyrovnal – 2:2.

N začátku třetí části hry šli Berani opět do čtyř, nicméně v oslabení si znovu dokázali vytvořit skvělou šanci! Richard Marek nabral rychlost a ještě vybídl na teč z jízdy Richarda Babulíka, tady ale výtečně zasáhl Jan Kasal. Ševci byli ve vlastním oslabení nadále nebezpeční, zase hrozila dvojice Čechmánek, Chludil a první jmenovaný měl při dorážkách gól na holi. Právě tato dvojce se snažila prosadit i o několik minut později, Čechmánek ale z mezikruží netrefil ideálně. V závěru se Mounfield snažil rozhodnout při úniku, nicméně Tobiáš Synek podržel svůj tým. Přesně 1,8 vteřiny před koncem si ještě Hradec Králové vzal timeout a pokusil se sehrát signál na okamžitou střelu. To se nepdařilo, a šlo se tak do prodloužení.

Minutu po startu nastaveného času udělal chybu Lukáš Chludil, který fauloval ve středním pásmu. Hostům se naskytla parádní možnost rozhodnout a to se skutečně podařilo – gólově se prosadil Jiří Klíma. Junioři tak podruhé v řadě prohráli, tentokrát ovšem zapisují do tabulky alespoň bod.