pátek 17. února 2023 | David Jabůrek

Junioři neudrželi vedení nad Třincem a prohráli

Zlínští junioři čtvrtou výhru nad Třincem v sezoně nepřidali. I kvůli mnoha vyloučením, z nichž jedno bylo na pět minut, a minimálně dvou třetinám špatného výkonu podlehli soupeři jednoznačně 3:6. U všech gólů byl Jakub Čechmánek, který v poslední minutě zápasu snižoval z dorážky skóre a připsal si také dvě asistence. Šanci na reparát dostanou svěřenci Luboše Jenáčka hned v sobotu. Od 12 hodin hostí v moravském derby Vítkovice.

3:6
(1:0, 1:3, 1:3)
Branky a nahrávky: 11. Mikel (Frömel, Čechmánek), 39. Frömel (Čechmánek), 60. Čechmánek (Pilát, Marek) – 23. Cedzo (Šutý, Sikora), 31. Šutý (Jobánek, Holinka), 37. Holinka (Šutý, Cedzo), 46. Jobánek (Šilar, Hrůzek), 53. Bartoš (Hrůzek), 57. Moškoř (Volas, Holinka). Rozhodčí: Blaha, Grygera – Komínek, Blažek. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 30:53. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:6, 3:6.

Berani Zlín: Málek – Šišák, Burian, Nábělek, Hamrla, Špaňhel, Zavřel, Mikel – Kaláč, Tomek, Babulík, Pilát, L. Heš, Frömel, Marek, Matúšů, Chludil, Laciga, Čechmánek, Klimek

HC Oceláři Třinec: Milota – Volas, Kremnický, Andrle, Kareš, Buják, Pospíšil, Hrůzek, Zielinski – Gerych, Holinka, Moškoř, Šutý, Spěváček, Bartoš, Sikora, Cedzo, Hlávka, Šilar, Jobánek

První třetina se rozhodně nehrála v rukavičkách. Přinesla čtyři vyloučení, z toho hned tři na straně Beranů. Třinečtí však žádnou ze svých početních výhod využít nedokázali, třebaže velké šance na to měly. Domácí ale držel skvělý brankář Tomáš Málek. Jednou například bravurním rozklekem zabránil ve skórování Vojtěchu Spěváčkovi. Naopak jediný trest pro Oceláře Zlínští využít dokázali. Tomáš Mikel vystřelil tahem přímo k zadní tyči. Možnosti ke změně skóre dál byly na obou stranách a hrál se veskrze vyrovnaný hokej, žádný další střelec ale v první dvaceti minutách nepřibyl.

Štěstí, jaké si ševci vybrali za první třetinu, se proti nim obrátilo v druhém dějství. Tam kvalita jejich hry značně klesla, navíc pokračovali v nedisciplinovanosti, a tak hned třikrát inkasovali. Nejprve z hole Adama Cedza, jenž s přehledem využil obrovskou hrubku obrany a zasunul puk Málkovi mezi betony. Darovaný gól. Podruhé se prosadil Patrik Šutý. Ten využil jedno ze tří vyloučení kapitána Patrika Nábělka a obrátil stav zápasu. Navýšení přidal nahozením zpoza branky, jež si zlínský gólman srazil za svá záda, Miroslav Holinka. Nutno ale vyzdvihnout jinak výborný výkon Tomáše Málka, jenž svůj tým mnohokrát podržel naprosto exkluzivními zákroky. Před druhou sirénou se navíc domácí dočkali snížení na 2:3, když hned po buly v útočném pásmu prostřelil vše před sebou Šimon Frömel.

Třetí dvacetiminutovka však byla pro ševce jen velkým trápením. Nejprve nevyužitá přesilovka, pak čtvrtý obdržený gól. Jonáš Jobánek krásně přebral puk na modré čáře a prodral se do brejku, který šikovným naznačením a blafákem s přehledem zakončil. O chvíli později mohl tentýž hráč skórovat znovu, neboť zlínská obrana zaspala a nechala jej zcela volného na mezikruží. Vše hasil skvělým zákrokem Málek. Hned po další nezužitkované početní výhodě přišel pátý zásah do zlínské sítě, o nějž se postaral Jan Bartoš. To už bylo o výsledku takřka rozhodnuto.

Přesto zlínský zmar ještě podtrhnul Matěj Zavřel. Ten po velké třinecké šanci vyvolal bitku a odnesl to trestem na pět minut plus do konce utkání, zatímco soupeř dostal jen dvouminutové vyloučení. Oceláři přesilovku využili zásluhou Jana Moškoře. Alespoň čestný úspěch pak ještě přidal z dorážky v poslední minutě zápasu Jakub Čechmánek. Třinec tak slaví první výhru nad Zlínem v této sezoně a již desátou výhru v řadě. Ševci budou mít šanci na nápravu hned v sobotu. Ve 12 hodin hostí na zimním stadionu Luďka Čajky Vítkovice.

Luboš Jenáček (hlavní trenér PSG Berani Zlín): Třinec dneska byl lepší dá se říct po celou dobu. My jsme tam měli takové lehké záchvěvy, ale tahali jsme za kratší konec. Bohužel jsme i v přestávce trénovali v malém počtu hráčů a dneska se to na výkonu určitě podepsalo. Třinec je ale právem ve špičce a my asi právem hrajeme v podstatě o záchranu. Zítra se pokusíme být lepší a vydolovat nějaké body.

René Mucha (hlavní trenér HC Oceláři Třinec): My jsme trochu předpokládali, že to utkání začne hlavně z naší strany podobným stylem. Tři týdny jsme nehráli a bylo vidět na našich hráčích, že se potřebují dostat do herní pohody. Ta první třetina z naší strany nebyla dobrá. Ve druhé jsme začali být aktivnější, vytvořili jsme si více šancí. Bohužel jsme ale neproměňovali přesilovky, čímž jsme si moc nepomohli. Mrzí nás každopádně gól na 2:3 v závěru druhé třetiny, ale jsme rádi, že jsme zvládli tu třetí a myslím si, že jsme si dneska to vítězství zasloužili. Celému týmu jsme poděkovali za desáté vítězství v řadě.