sobota 18. února 2023 | David Jabůrek

Junioři dlouho vedli, nakonec však silným Vítkovicím po nájezdech podlehli

Nešťastný zápas odehráli v sobotu po poledni zlínští junioři. S Vítkovicemi, druhým celkem extraligy, dlouho vedli a ještě sedm minut před koncem drželi dvoubrankový náskok. Přesto si ze zápasu odnesli pouze bod. Prohráli v samostatných nájezdech a nadále zůstávají předposlední. Brankář Marek Uherek si odbyl debut mezi juniory.

48. kolo / sobota 18. 2. 2023 / 12:00
Berani Zlín Zlín - HC Vítkovice Ridera Vítkovice
4:5sn
(2:1, 1:0, 1:3 - 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Chludil (Čechmánek, Laciga), 13. L. Heš (Nábělek), 23. Čechmánek (Laciga, Zavřel), 50. Laciga (Chludil) – 7. Krejsa (Kubík, Smolka), 48. Smolka (Kalandra), 54. Fibigr (Chaloupka, Glas), 56. Fibigr (Macias), rozh. náj. Slusarczyk. Rozhodčí: Obadal, Maršálek – Otáhal, Smetková. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 28:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:5.

Berani Zlín: Uherek – Šišák, Burian, Nábělek, Hamrla, Špaňhel, Zavřel, Mikel – Kaláč, Tomek, Pilát, L. Heš, Frömel, Marek, Matúšů, Chludil, Laciga, Čechmánek, Klimek

HC Vítkovice Ridera: Irgl – R. Smolka, Kalandra, Bialy, Chaloupka, Fibigr, Bystroň – Glas, Slusarczyk, Kotásek, Macias, Chlán, Tobola, Krejsa, Kubík, Štiak, Přibyl, Vehovský, Zozulia

Berani vstoupili do utkání velmi aktivně a od začátku na nich bylo vidět, že chtějí na páteční nepovedený zápas s Třincem nechat zapomenout. Už ve čtvrté minutě se ujali vedení, i když k tomu potřebovali pořádnou dávku štěstí. Lukáš Chludil totiž poslal zpoza branky přihrávku směrem před brankoviště, jenže kotouč se odrazil od brusle dezorientovaného vítkovického beka a s pomocí tyčky doklouzal až za brankovou čáru. Ani ne o čtyři minuty později byl stav znovu nerozhodný. Josef Krejsa objel rychle branku a zasunul puk do zlínské brány. Hned vzápětí mohli hosté skóre otočit, avšak Jakub Slusarczyk při svém brejku vystřelil jen do břevna. A tak Zlínu vrátil vedení nejlepší střelec juniorské extraligy Lukáš Heš po pěkné kombinaci s Patrikem Nábělkem.

Druhá část byla výrazně poklidnější ve smyslu ofenzivních akcí. Těch totiž na obou stranách k vidění příliš nebylo. Jednu z mála, ne-li jedinou „gólovku” měl Tomáš Pilát. Tedy pakliže pomineme Jakuba Čechmánka, který tu svou dokázal proměnit. Vítkovicím se v oslabení nepovedlo vyhodit, kotouč zachytil Zavřel, roztáhl hru na Lacigu a ten našel ve volném prostoru na ose hřiště právě najíždějícího spoluhráče, který vítkovického gólmana Irgla s přehledem překonal. Zlínští beci odváděli dobrou práci, když soupeře nepouštěli k mnoha nebezpečným zakončením na debutanta v juniorské extralize Marka Uherka. I ten se ale předvedl skvěle a řadu možností soupeře vychytal.

Třetí dvacetiminutovka se ale žlutomodrým nepovedla. Na krásnou trefu Reného Smolky z úhlu pod břevno dokázal rychle odpovědět Adam Laciga, a vrátil tak domácím dvoubrankový náskok, jenže pak úřadoval vítkovický obránce Jakub Fibigr. Ten nejprve znovu snížil na rozdíl jediné trefy, vzápětí se sám šikovnou střelou přes zlínského beka, kterou Uherek neměl šanci zpozorovat, postaral i o vyrovnání na 4:4. A s tímto stavem se také celá třetina dohrála. Prodloužení nabídlo jedinou zajímavější akci, a to až čtyři vteřiny před svým koncem. Vehovský ale ve skvělé pozici nezamířil na bránu. O tom, kdo si odnese bod navíc, tak rozhodovaly nájezdy, konkrétně tedy jen jediný úspěšný, jehož exekutorem byl Jakub Slusarczyk. Berani tak v tomto týdnu nevyhráli ani druhý dobře rozehraný zápas a dál se krčí na předposledním místě.

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): Ztratili jsme jednoznačně vyhraný zápas. Byla tam neochota v blokování střel, špatné střídání. Když ve třetí třetině deset minut před koncem vedete o dva góly, měli byste to vyhrát. Bohužel se nám to nepodařilo. Bod je z tohoto zápasu málo.

Pavel Trnka (hlavní trenér HC Vítkovice Ridera): Z naší strany to byl velice špatný zápas se šťastným koncem. Odehráli jsme opravdu hrůzostrašné utkání a nechci se vymlouvat na to, že to je po pauze, protože jsem na to jasně upozorňoval. Přesto jsme opravdu hráli špatně a měli akorát štěstí.