sobota 04. března 2023 | David Jabůrek

Junioři porazili tabulkového souseda, Hradec přehráli 4:1

Zlínská juniorka ukončila sérii pěti venkovních zápasů vítězně. Na páteční vítězství nad Pardubicemi 4:3 po prodloužení navázala výhrou nad dalším soupeřem z východních Čech – Hradcem Králové. S tím si poradila poměrem 4:1, když vítězný gól vstřelil již ve 13. minutě zápasu z přesilové hry Adam Laciga. Ševci navíc skóre zápasu otevřeli trefou ve vlastním oslabení, o níž se postaral Šimon Frömel. V závěru si pak připsal asistenci i brankář Tobiáš Synek, jenž nesl podíl na trefě Lukáše Chludila do prázdné brány. Mužstvo výhrou nad tabulkovým sousedem vyskočilo na 12. příčku a čtyři zápasy před koncem ztrácí na 8. místo zaručující play-off pět bodů.

52. kolo / sobota 4. 3. 2023 / 13:00
Mountfield HK Hr.Králové - Berani Zlín Zlín
1:4
(1:2, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Král (Matěj Beneš) – 8. Frömel, 13. Laciga (Čechmánek, Chludil), 22. L. Heš, 58. Chludil (Laciga, Synek). Rozhodčí: Micka, Červenka – Maštalíř, Hájková. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 78. Střely na branku: 23:39. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

Mountfield HK: Mrázek – Hušek, Fiala, Havlíček (C), Hrbek, Žaba, Boukal, Bezpalec – Michal Beneš (A), Král, Brožek, Klíma, Novotný, Matěj Beneš, Vencl, Prášek

Berani Zlín: Synek – Zavřel, Špaňhel, Hamrla, Nábělek (C), Burian, Šišák – Čechmánek, Laciga, Chludil (A), Matúšů, Marek, Frömel, L. Heš (A), Pilát, Tomek, Kaláč

Chvíli trvalo, než některý z týmů zahrozil, ale poté byli aktivnější hosté. Ačkoliv hrál Hradec přesilovku, byl to Zlín, který udeřil. V 7. minutě ujel do brejku Šimon Frömel a trefil přesně pravý růžek – 0:1. Následně měl Mountfield dokonce dvojnásobnou početní výhodu, avšak ani po tvrdé střele Jana Boukala, ani Adama Bezpalce neskončil puk na místě určení. Naopak Berani se neustále drželi na puku a na rozdíl od svého soupeře dokázali využít přesilovou hru. Před bránou si Jakub Čechmánek vyměnil kotouč s Adamem Lacigou a druhý jmenovaný zakončil pod horní víko – 0:2. Domácí se příliš k ničemu nedostávali, přesto se v 19. minutě dočkali snížení. Matěj Beneš přihrál z pravého kruhu na osamoceného Lukáše Krále, jenž bez problémů trefil odkrytou klec. Do kabin se tak šlo za stavu 1:2.

Zlínští do prostředního dějství nemohli vstoupit lépe. Spoluhráči vyslali hrací předmět na Lukáše Heše do mezikruží a pokus nejlepšího střelce soutěže proletěl kolem Mrázkovy lapačky – 1:3. Východočeši mohli snížit v přesilovce, jenže záhy se také provinili a hrálo se ve čtyřech hráčích na obou stranách. Navýšit vedení hostů mohl Šimon Frömel, za domácím gólmanem však cinkla tyčka. Lvi měli problém projít přes neutrální zónu, a tak útočných akcí v jejich pásmu bylo jen poskrovnu. Opakem byli však Ševci, se kterými měl Vojtěch Mrázek plno práce. Zejména pak ve dvou oslabeních, ve kterých na něj létalo spoustu ran ze zlínských hokejek. Poradil si jak se střelou Patrika Nábělka od modré, tak Lukáše Chludila z levého kruhu.

Úvod třetí dvacetiminutovky naopak patřil Mountfieldu. Matěj Beneš se ocitl po nahrávce Lukáše Krále v samostatném úniku, v zakončení však nezvolil nic překvapivého a Tobiáš Synek chytil kotouč do lapačky. Přestože měl Hradec již několikátou početní výhodu, šance si vytvářeli Berani. S pokusem Lukáše Chludila si Mrázek poradil. Východočeši zlepšili svůj herní projev, a to se projevilo i v aktivnějším napadání.

Lukáš Král si skvěle našel najíždějícího Michala Beneše, Synek stihl zasáhnout včas. Poté z pravého kruhu zakončoval Adam Bezpalec, avšak jeho rána mířila nad branku. Ševci svou výhru definitivně potvrdili v 58. minutě. Po vyhození puku Synkem se zakázané uvolnění nepískalo, toho využil Adama Laciga a přihrál na Lukáše Chludila, kterému se podařilo z těsné blízkosti překonat Mrázka – 1:4. Lvi si tedy druhé vítězství v řadě nepřipsali, Zlín je přeskočil a dostal se na 12. příčku.

Lukáš Král (asistent trenéra Mountfield Hradec Králové): Věděli jsem, že nás čeká těžký zápas. Zlín má až na pár výjimek kompletní sestavu, chybělo jim málo hráčů, takže kvalita byla na jejich straně. To se potvrdilo, první dvě třetiny byl Zlín lepší. Ve třetí části jsme chtěli změnit přechodovou fázi do útoku, což se povedlo a začali jsme se zlepšovat. Měli jsme i nějaké šance, bohužel jsme je nedali. Pak jsme inkasovali čtvrtou branku z nešťastné situace a bylo rozhodnuto. Soupeř vyhrál zaslouženě.

Luboš Jenáček (hlavní trenér PSG Berani Zlín): Chtěli jsme navázat na včerejší velmi dobrý výkon v Pardubicích, kde jsme získali dva body, i když jsme mohli mít tři. Tento zápas byl, nutno přiznat, ovlivněn tím, že Hradec neměl některé hráče. Myslím si, že po většinu utkání jsme měli navrch, byli jsme lepší, ale právě to jsou někdy nejtěžší zápasy. Pár situací jsme podcenili, což soupeř mohl potrestat. Nás, naštěstí, podržel brankář Tobiáš Synek a nakonec jsme se dokopali ke třem bodům. Za ty jsme rádi a za ně klukům děkuji. Věřím, že to v této sezoně nebylo poslední vyhrané utkání a že ještě uděláme úspěšnou minisérii, ať tento ročník skončí dobře. Ještě sice máme i teoretickou šanci na play off, s tím by nám ale museli pomoct ostatní týmy, uvidíme… Chceme vyhrávat.