sobota 28. ledna 2023 | David Jabůrek

Špatný výkon, zasloužená porážka. Dorostenci podlehli doma i Pardubicím

Jeden z nejhorších výkonů v této sezoně předvedli v utkání s Pardubicemi zlínští dorostenci. Podlehli jim 3:6, a zapsali tak již sedmou domácí porážku za sebou. Propast mezi posledními Berany v tabulce dorostenecké extraligy o umístění v play-off se prohloubila na šest bodů.

7. kolo / sobota 28. 1. 2023 / 12:30
Berani Zlín Zlín - HC Dynamo Pardubice Pardubice
3:6
(1:1, 2:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Klimek (Valášek, Heš), 32. Mořkovský (Pečner, Holba), 39. Pešák (Uřičář) – 18. Bartoň (Kučera), 22. Kučera (Úlehla), 25. Bartoň (Pražan, Kantor), 26. Krčál (Pilař, Švec), 30. Oliva (Turena, Švec), 41. Kučera (Turena, Švec). Rozhodčí: Škach – Kaprál, Hendrych. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 33:51. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 3:5, 3:6.

Berani Zlín: Kowalczyk (26. Uherek) – Kotala, Mořkovský, Řezníček, Uřičář, Lukaštík, Řimák, Schmied – Vaculík, Nesrsta, Holba, Pečner, Valášek, Pešák, Dvořák, Plšek, J. Heš, Klimek

HC Dynamo Pardubice: Antoš – Švec, Křečan, Šmerda, Kaštánek, Vápeník, Úlehla, Oliva – Kučera, Bartoň, Andruščenko, Pilař, Pražan, Lempach, Krčál, Kantor, Rolinek, Turena

První třetina zápasu se výrazně lépe povedla hostům z Pardubic, kteří byli od samého začátku aktivnější a důraznější. Po necelých pěti minutách měl na čepeli první gól Rolinek, který v přečíslení dvou na jednoho zakončoval do prakticky odkryté brány. To by v ní ale nesměl stát Samuel Kowalczyk, jenž se rychlostí blesku dokázal přemístit ke své druhé tyči a zakončení pokrýt. Hosté pak mohli znovu jít do vedení z trestného střílení. Úlehlu však skvěle vychytal zlínský gólman.

A tak první trefu zapsali Berani. Adam Klimek dostal přihrávku přes osu hřiště na levé křídlo a pohotově vyslal kotouč přímo do šibenice. Nádherná trefa! Pak ale znovu určovali tempo především hráči Dynama, kteří se drali za vyrovnáním. A to po řadě šancí přišlo v 18. minutě, kdy zaváhání zlínské obrany využil Šimon Bartoň a zblízka procpal hrací předmět za Kowalczykova záda.

Po přestávce už byly Pardubice zcela jako urvané ze řetězu. Minutu a půl od startu druhé části zasunul Dominik Kučerapo výjezdu z rohu puk mezi betony zlínského brankáře. Na přelomu 25. minuty se pak v rozmezí dvaatřiceti sekund prosadili Šimon Bartoň a po krásné kombinaci do prázdné brány David Krčál. Na to zlínský kouč reagoval oddechovým časem, drtivá desetiminutovka Dynama však byla zakončena ještě jednou trefou. Tu obstaral Matěj Oliva, když jeho zakončení přepadlo přes beton vystřídavšího Uherka.

Vše nasvědčovalo tomu, že s Berany je v tomto zápase konec. Čtyřbranková ztráta a opravdu špatný výkon nenaznačovaly jinou variantu. Naděje přesto svitla v 32. minutě při přesilovce, kdy nahození Jáchyma Mořkovského zaplulo až za záda Antoše. Pak měli dvě obrovské příležitosti znovu Pardubičtí, leč je nevyužili, a tak v samém závěru třetiny přidal na zlínských šancích na bodový zisk Václav Pešák, když se mu povedlo procpat kotouč do pardubické brány.

Hned na začátku třetí třetiny ale zase bylo všechno jinak. Zlínští pokračovali po pauze v přeneseném oslabení ve třech a inkasovali hned po pár vteřinách už šestý gól. Pavučiny v bráně vymetl krásnou trefou Kučera. Pak ještě měl dvě velké šance Luka Pečner, ani jednu však nevyužil a závěr zápasu se v podstatě jen dohrával. Dynamo si svou výhru bez problémů pohlídalo. Berani tak po vskutku špatném výkonu zaslouženě prohráli 3:6 a zapsali už sedmou domácí porážku v řadě.

Lubomír Vosátko (hlavní trenér PSG Berani Zlín): Z naší strany tam dnes nebylo nic. U předchozích prohraných zápasů jsem alespoň mohl říct, že kluci bojovali a plnili úkoly. Teď se ztráceli, dělali zbytečná, špatná rozhodnutí. Nebyli jsme v součinnosti. Dnešní výkon byl jeden z nejhorších v této sezoně. Doufám, že si to kluci vyříkají mezi sebou, takhle hrát nejde. Bude hrát pouze ten, kdo bude plnit úkoly a bude bojovat.

Jiří Fibiger (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice):Dneska jsme byli jasně lepší tým. Za toho stavu 1:5 si myslím, že jsme měli dát ještě spoustu gólů, měli jsme tam šance, nájezdy. Pak jsme dostali gól na 3:5, což nás trochu zabrzdilo. Ve třetí třetině jsme tu ale už odehráli zodpovědně, myslím, že zasloužené vítězství.