sobota 18. února 2023 | Lukáš Mihal

Dorostenci padli s Karlovými Vary až po prodloužení, Martin Vaculík opět zářil

Dorostenci na tento víkend jednoznačně budou vzpomínat v dobrém. Nejprve si totiž vyšlápli na Plzeň a o den později sehráli dobrý zápas i s Karlovými Vary, i když na druhou výhru to nestačilo. Mladí ševci se i proti Energetikům chopili vedení, ale hosté se postarali o poměrně rychlý obrat. V závěrečné třetině ale svým druhým gólem v utkání vyrovnal Martin Vaculík, který tak poslal zápas do prodloužení. Ten si připsal pět branek ve dvou zápasech, což je velmi slušný počin. Další vítězný nájezd už ale přidat nemohl, protože Karlovy Vary v prodloužení rozhodly o tom, že získají druhý bod.

2:3p
(0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Vaculík (J. Heš, Mořkovský), 53. Vaculík (Plšek, Kos) – 34. Kůrka (Záhejský), 37. Zeman (Cipko, Wardas), 63. Kůrka (Cipko). Rozhodčí: Pavel – Voznička, Frais. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 13. Střely na branku: 22:40. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Berani Zlín: Kowalczyk – Mořkovský, Schmied, Lukáštík, Uřičář, Řezníček, Kotala – Pešák, Valášek, Pečner, Holba, Nesrsta, Vaculík, Plšek, J. Heš, Kos.

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit – Mähler, Kůrka, Cipko, Postl, Pelikán, Dyk – Zeman, Poizl, Pastor, Čihař, Wardas, Galnor, Váňa, Slavík, Záhejský.