sobota 25. února 2023 | David Jabůrek

V Hradci Králové dorostenci neuspěli. Zápas prohráli gólem dvě minuty před koncem

Smolný zápas odehráli v Hradci Králové zlínští dorostenci. Na páteční vítězství nad Pardubicemi bohužel nenavázali a prohráli o 4:3. Nevyužili přitom dvouminutovou přesilovku pět na tři v samém úvodu utkání, rozhodující branku pak inkasovali jen 101 vteřin před třetí sirénou. Za zmínku stojí minimálně výkon Marka Uherka, který si připsal 51 zákroků. Svěřencům Lubomíra Vosátka zbývají do konce této části soutěže poslední dva zápasy, které odehrají 3. a 4. března na svém ledě. Jistě už skončí v tabulce o pořadí v play off poslední, účast ve vyřazovací části je však nemine.

20. kolo / sobota 25. 2. 2023 / 12:30
Mountfield HK Hr.Králové - Berani Zlín Zlín
4:3
(1:1, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 2. Novotný (Voděracký), 28. Voděracký (Mráz, Novotný), 40. Pavlík (Jón, Aschenbrenner), 59. Aschenbrenner (Pavlík, Jón) – 11. Kos (Valášek), 42. Vaculík (Heš), 48. Řezníček (Vaculík). Rozhodčí: Svobodová – Horažďovský, Hlinka. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 112. Střely na branku: 55:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Mountfield HK: Meišner – Burda, Vencl, Černý, Mráz (A), Janeček, Samek (A), Forejtek – Vondruška, Pavlík, Vítek, Novotný, Hendrych, V. Aschenbrenner, Jón (C), Voděracký, Brzák

Berani Zlín: Uherek (Blažek) – Řimák, Mořkovský, Schmied, Lukaštík (A), Uřičář, Řezníček, Kotala – Dvořák, Pešák, Valášek, Pečner, Holba, Nesrsta, Vaculík (A), Plšek, Heš (C), Kos

Domácí po pátečním nepovedeném zápase s Vítkovicemi nastoupili do utkání se Zlínem s vervou a radovali se už ve druhé minutě. Matěj Voděracký vystřelil od modré čáry a Marek Uherek vyrazil puk jen před Adama Novotného, který neměl problém s doklepnutím do brány – 1:0. Poté si Mountfield sám zadělal na komplikace, když Tobiáš Vítek narazil soupeře na hrazení a po debatě rozhodčích musel forvard s číslem 17 hned zkraje zápasu do kabiny.

Zakrátko se Hradečtí nechali vyloučit podruhé a Berani hráli přesilovku pět na tři, z níž nevytěžili větší šance. Na prohřešky proti pravidlům byl duel vcelku bohatý, ovšem ve skóre se to nepromítlo. Lvi byli aktivnější a na listinu střelců se mohl zapsat Jaroslav Vondruška, jenže po pasu od Patrika Hendrycha sám před kasou promáchl. A tak dostal šanci ujet obraně Dominik Kos, jenž bekhendem zavěsil pod víko – 1:1. Na první pohled bojovný mač svědčil více Východočechům, hosté nevyužili šance v početní výhodě. Třeba dělovka Matěje Kotaly skončila kousek vedle kasy.

Začátek prostřední třetiny, to byl velký boj o každý centimetr a na zemi po chvíli skončil jeden z hostujících hokejistů. Moravané zahrozili z brejku, kdy Kos nahrával z křídla najíždějícímu Martinu Vaculíkovi, který napálil Samuela Meišnera. Domácí si museli na svoje šance počkat a ve 28. minutě se protáhl defenzívou Matěj Voděracký a z kruhu schovanou ranou překvapil Uherka – 2:1.

Pěkné sólo předvedl rovněž Dominik Pavlík, ale zakončení nasměroval těsně vedle. V netradiční pozici před brankářem se následně ocitl i Tadeáš Burda, ovšem neuspěl. Mountfield soupeře převyšoval aktivitou, Ševci se k ničemu nebezpečnému nedostali. A tak mohl Hradec potřetí trestat; Jakub Jón po průniku přes obránce našel v mezikruží Dominika Pavlíka a ten neměl potíže se zakončením do odkryté svatyně – 3:1.

Jen minutu a 20 sekund Beranům trvalo, než se prosadili jako první tým ve třetí části. Konkrétně se o to postaral Martin Vaculík, který z nepříznivého úhlu překvapil Meišnera střelou po zemi, jež prošla až do sítě – 3:2. Odskočit zase o dva góly mohl Jón, jenže z úniku trefil pouze břevno, navíc si při pádu narazil záda o mantinel. Hosté se po vstřelené brance zlepšili a najednou se musel Mountfield bránit. Další zásah v jednu chvíli visel ve vzduchu a za chvíli byl kotouč mezi třemi tyčemi, když Michal Řezníček z úhlu zamířil přesně a srovnal na 3:3.

Východočechům se vytratil náskok a museli přidat. Štěpán Černý si na modré pěknou kličkou položil protihráče, ale pálil těsně vedle. Sami před klecí se ocitli Novotný i Josef Janeček, avšak ani jeden z nich neuspěl. V rozhodující moment v 59. minutě to na sebe vzal Vojtěch Aschenbrenner a v přesilovce na hranici kruhu zamířil ke vzdálenější tyči – 4:3. Definitivní tečku mohl přidat Černý, ovšem z otočky ho vychytal Uherek.