4. ČF / pondělí 13. 3. 2023 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC RT TORAX Poruba 2011 Poruba
2:1
(0:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 46. Mrázek (Kratochvíl, Kindl), 49. Mrázek (Gazda, Kindl) – 29. Šoustal (Urbanec, Vachovec). Rozhodčí:Zubzanda, Jechoutek – Hanzlík, Dědek. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4283. Střely na branku: 35:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Husa, Gazda (A), Suhrada, Zbořil, Novotný, Talafa, Riedl – Kratochvíl, Kindl, Z. Sedlák – Kubiš (C), Hejcman, Pospíšil – Lang, Gago, Mrázek – P. Sedláček, Sadovikov, Köhler (A).

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (O. Bláha) – Urbanec (C), Doudera, Klimíček, Lemcke, A. Sedlák, Krenželok, Voráček – Gřeš, Vachovec (A), Šoustal – Šlahař, Pšurný (A), Dufek – Berisha, Střondala, Bernovský – Karafiát, Häring, Brodek.

Berani zápas začali o řád lépe, Poruba především v prvních deseti minutách absolutně nestíhala domácímu tempu. Žlutomodří si navíc zahráli hned několik přesilových her, ve kterých se jim podařilo soupeře zamknout v pásmu. V dobré pozici byl třeba od modré pálící Suhrada, na teč si sjížděl i volný Kindl. Možná největší závar zahájili Berani v 9. minutě, kdy z dálky vyslal raketu Vojtěch Riedl, jenž se dostal ještě ke druhá ráně, podobně to za pár vteřin zkoušel i Jakub Husa. Zlín mohl jít do vedení i o pár vteřin později, to když byl v úniku zahákován Denis Kindl a bylo nařízeno trestné střílení. Kreativní zlínský centr to nezkoušel špatně, nicméně v rozhodujícím okamžiku se mu puk svezl z hole.

Poruba následně paradoxně zahrozila při dobře odbráněném oslabení, blízko gólu byl Vojtěch Střondala. Jediný veliký tlak zahájili hosté v početní převaze, respektive krátce po ní. To se žlutomodrá pětice pořádně zavařila, nicméně za obětavý výkon zaslouží kredit! Své o tom ví třeba Daniel Gazda, jenž jednu z ran schytal do žeber.

Hra se mírně vyrovnala, nicméně Berani byli i nadále aktivnější. Bohužel, vytoužený gól vsítit zatím nedokázali.

Ve druhé třetině pokračovalo čekání na první branku. Ve veliké šanci byl hned na startu třetiny Zdeněk Sedlák, jenž užuž mířil do prázdné branky! Nebezpečně pak vystřelil Hejcman, kotouč byl sražen za bránu, nicméně ještě vyplaval zpět do hry a Mrázek mohl dorážet. V přesilovce to z mohutného nápřahu zkusil Kindl, stejný hráč ještě o pár minut později pálil z pravého kruhu. Dvakrát si do dobré pozice vyjel i Petr Kratochvíl, ani on ale Daniela Dolejše nepřekonal.

Hosté přidali v polovině základní hrací doby a hned vyslali několik pokusů. Jeden z nich pak bohužel skončil v síti… Jinak výbornému Hufovi kotouč odskočil a Tomáš Šoustal jej tak doklepl do sítě.

Berani ještě zahrozili v přesilové hře, nicméně porubský brankář i nadále odolával. V samém závěru měl tutovou šanci hostující Jan Dufek, Daniel Huf ale vytasil fenomenální zákrok a vyrazil puk nad bránu.

Závěrečná třetina byla nakonec pořádně vyhrocená. Berani postupně zvyšovali tlak, čímž si dokázali vynutit hned několik přesilových her. Nepříjemným okamžikem byla srážka Tomáše Pospíšila s Patrikem Urbancem, po kterém se domácí útočník dlouho nezvedal. Rozhodčí se rozhodli nevylučovat. Ve 46. minutě bylo konečně vyrovnáno! Denis Kindl ještě z mezikruží neuspěl, nicméně puk se odrazil na sjíždějícího Petra Mrázka, který trefil parádně! Netrvalo dlouho a na řadě byla další početní převaha, tentokrát po Šoustalově faulu. A opět úřadoval Petr Mrázek, jenž si srovnal kotouč na holi a propálil vše co mu stálo v cestě! Ve Zlíně propukla čirá euforie a domácích byl rázem plný led.

V závěru zápasu to bylo ještě pořádné drama, Poruba to zkoušela v šesti a Berany pořádně zmáčkla. Zlínští se semknuli a krizovou situaci dokázali ustát. Pár vteřin před koncem se hnal dopředu Darek Hejcman, jenž nakonec bránu netrefil, což ale vzhledem k tomu, že zbývalo deset vteřin vůbec nevadilo.

Na zimním stadionu Luďka Čajky propukla čirá euforie a žlutomodří po velkém boji oslavili zasloužený postup do semifinále!

Tři hvězdy: Petr Mrázek, Daniel Huf, Denis Kindl

Miloš Říha: Včera hodně těžký zápas, který jsme urvali srdcem. Dnes jsme jezdili lépe a hned v první třetině jsme mohli rozhodnout, ale neproměnili jsme šance ani trestné střílení. Potom se hra vyrovnala a potom jsme inkasovali branku, která nás zmrazila. Kluci byli z toho trochu opatření a museli jsme si k tomu něco říct. Chtěli jsme to zmáčknout, což se podařilo. A výhra je zasloužená. Chtěl bych poděkovat kluků. Vynikající atmosféra, ale Poruba byla skvělý tým, jeden z nejlepších v lize.