sobota 18. března 2023 | Redakce

Berani porazili Třebíč a v semifinálové sérii jdou do vedení

Zlínští Berani vstoupili do semifinálové série skvěle! V polovině základní hrací doby svítilo na světelné tabuli skóre už 3:0 pro Zlín a ačkoli z toho v závěru ještě bylo drama, tak žlutomodří dokráčeli k výhře 4:3! Další dvě nahrávky si na své konto připsal dvorní asistent Denis Kindl, bilancí 1+1 se blýskl Dominik Luža, jenž naskočil do zápasu místo Michala Gaga.

3:4
(0:2, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 35. Novák (Bořuta), 48. M. Svoboda (Forman, Klímek), 59. Dočekal (D. Michálek) – 6. Z. Sedlák (Luža), 19. Luža (Kubiš), 28. Mrázek (Kindl), 38. Kratochvíl (Mrázek, Kindl). Rozhodčí: Bejček, Kostourek – Štofa, Thuma. Vyloučení: 0:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3328. Střely na branku: 35:20. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Bořuta, Tureček, Forman, Furch, Poizl, Fajmon – Vodný, D. Michálek, Ferda (A) – Dočekal (A), Bittner (C), Psota – M. Svoboda, Malý, Klímek – Novák, Pšenička, I. Sedláček.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Husa, Gazda (A), Zbořil, Novotný, Suhrada, Talafa, Riedl – Mrázek, Kindl, Kratochvíl – Pospíšil, Hejcman, Kubiš (C) – Z. Sedlák, Luža, Lang – Köhler (A), Sadovikov, P. Sedláček.

Zápas začal ve vskutku vysokém tempu, za Třebíč zahrozil třeba unikající Radim Ferda, krátké přečíslení na druhé straně chvíli poté zakončoval Petr Kratochvíl, jenž ale trefil pouze připraveného Jekela. V obrovské příležitosti pak byl David Michálek, jenž využil pohybu a elegantně se prosmýkl až do samostatného úniku, úplně se mu ale nepovedlo zakončení a zamířil nad. Na startu šesté minuty jsme se dočkali prvního gólu! Zdeněk Sedlák se výborně natlačil před beka, dokázal zamířit nahoru a trefil přímo do víka – 0:1.

V polovině první třetiny nás čekala velice nepříjemná prodleva, na ledě se totiž objevilo hned několik děr a zápas byl přerušen. Nejprve na patnáct minut, nicméně oba celky se na led párkrát vrátily, a vždy bylo vyhodnoceno, že pokračovat se nedá. Další buly se vhodilo až v 18:55…

Pauza Třebíči solidně rozhodila přesilovku, při jejímž dohrání už se domácí v podstatě nepodívala do pásma. Na další skutečnou šanci jsme si museli ještě chvíli počkat. Slibně vypadal Hejcmanův dloubák jedou rukou, kotouč letěl jen těsně nad horní tyč. Minutu před koncem šli Berani do trháku! Dominik Luža vyškrábl kotouč zpod bruslí Pavla Kubiše, prudce vypálil a přesně trefil.

Ve druhé třetině byli žlutomodří o kus aktivnější a v podstatě soupeře k ničemu nepouštěli. Výjimkou bylo oslabení po Langově krosčeku, tam se Daniel Huf musel činit, když vyrazil hned několik ran. Vůbec nejnebezpečnější vždy byla ještě následná skrumáž v brankovišti.

Krátce po výborně ubráněném oslabení přišel další zlínský úder! Denis Kindl přidal ve středním pásmu, vytvořil situaci 2 na 1, ještě výborně vybídl Petra Mrázka a ten zametl kotouč do poloodkryté klece. Nepomohl ani tygří skok Pavla Jekela – 0:3.

Třebíč se vrátila do zápasu po Talafově (trochu sporném) vyloučení. Matěj Novák byl až příliš volný, poodstoupil si a z vrcholku kruhu se nemýlil. Hned poté mohl Beranům tříbrankové vedení vrátit Petr Kratochvíl, jenž si ale Jekela v samostatném nájezdu nedokázal pořádně rozhýbat. Následně to drze zkusil Kubiš, jenž nahazoval od zadního mantinelu před bránu, kotouč ale až do sítě nezaplul.

Ve 38. minutě se Petr Kratochvíl přeci jen dočkal trefy! Zlín šel dopředu, Kindl podržel puk předal Mrázkovi a ten ještě vracel skrz brankoviště. Kotouč se nakonec právě od Kratochvíla odrazil do sítě. Těsně před sirénou mohl ještě snížit Martin Dočekal, jenž ale trestuhodně netrefil bránu. Nejproduktivnější hráč základní části byl obecně vidět o trošku míň než by se čekalo…

Horácká Slavie byla na startu závěrečné části hry o něco aktivnější, to ano, nicméně Berani drželi střední pásmo a ačkoli byli domácí na puku, tak nic moc nevymysleli. Dvanáct minut před koncem skončila ve zlínské síti nešťastná branka. Formanovo nahození bylo tečované Matyášem Svobodou, změnilo směr a zaplulo za Hufa – 2:4.

Třebíč byla rázem jako politá živou vodou a samozřejmě se i nadále tlačila dopředu. Berani snad poprvé v zápase tahali za kratší konec provazu. Občas ale přeci jen zahrozili i hosté. Zkusil to třeba Denis Kindl, z prudkého nápřahu pak Sedlák.

Osmdesát vteřin před koncem vykřesala Horácká Slavie naději, když Martin Dočekal bruslí dopravil kotouč do brány. Zdálo se, že z toho bude ještě pořádné drama, nicméně Zlín už odmítl jakékoli drama, Husa zašlápl puk za bránou a už jej nepustil.

Berani se tak v semifinálové sérii ujímají důležitého vedení, které se navíc hned zítra pokusí navýšit! Od 17:30 je v plánu odveta, opět na třebíčském ledě!

Oldřich Horák (PSG Berani Zlín): Byl to rychlý, bojovný zápas. První dvě třetiny jsme nehráli vůbec špatně, podali jsme dobrý výkon. Ve třetí třetině jsme bohužel polevili a bylo z toho zbytečné drama. Na to se musíme ještě podívat a zítra se toho vyvarovat.