středa 22. března 2023 | Redakce

Berani podruhé srazili Třebíč, hrdinou Martin Lang

Hokejisté PSG Berani Zlín dokázali porazit ve třetím semifinálovém duelu Třebíč 2:1 a opět se ujímají vedení v sérii! Zápas byl dlouho vyrovnaný, žlutomodrý triumf ale nakonec devět vteřin před koncem základní hrací doby zajistil Martin Lang!

2:1
(1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky:4. Luža (Novotný, Mrázek), 60. Lang (Gazda, Kindl) – 41. Ferda (D. Michálek, Tureček). Rozhodčí: R. Wagner, T. Veselý – P. Maštalíř, O. Bohuněk. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4895. Střely na branku: 24:24 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Husa, Gazda (A), Suhrada, Zbořil, Novotný, Talafa, Riedl – Kratochvíl, Kindl, Z.Sedlák – Lang, Luža, Mrázek – Kubiš (C), Hejcman, Pospíšil – P. Sedláček, Sadovikov, Köhler (A).

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Bořuta, Tureček, Forman, Furch, Poizl, Kříž, Fajmon – Dočekal (A), D. Michálek, Ferda (A) – Novák, Bittner (C), Psota – M. Svoboda, Malý, Klímek – Pšenička, Šilhavý, I. Sedláček.

Úvod zápasu jednoznačně patřil Beranům, kteří byli hned od začátku aktivní! A také za to byli odměněni, když po čtyřech minutách otevřeli skóre! Mrázek přiťukl puk Novotnému, ten z první nahazoval na branku, kotouč ještě tečoval Dominik Luža a kus černé gumy zaplul do sítě. Mladý útočník tak zažívá výtečný vstup do play off, ve třech zápasech se blýskl dvěma góly a asistencí!

Domácí brzký úspěch samozřejmě nakopl. Za několik málo okamžiků se do puku opřel Pavel Sedláček a Pavel Jekel se musel blýsknout vskutku výtečným zákrokem lapačkou. Hosté se snažili chodit dopředu, nicméně žlutomodrá obrana se stíhala vracet a soupeři nic moc nedovolila. Beranům se pak úplně nepovedla přesilová hra, což Třebíč vrátilo do hry. V dobré pozici byl z mezikruží zakončující Bittner, Horácká Slavie hrozila i o pár minut později, kdy začínající přečíslení výborně vystínoval Vojtěch Riedl.

Berani měli i kus smůly, jelikož Novotného dorážka Langovy střely letěla těsně nad poloprázdnou bránu a další střela pak cinkla o tyčku. O obrovské šance každopádně nebyla nouze ani na druhé straně! Vojtěch Šilhavý ujížděl sám, nicméně za pomoci dotírajícího Gazdy jej vychytal Daniel Huf. Zákrok třetiny každopádně zlínský brankář vytáhl až o chvíli později, to když se fenomenálně přesunul na pravou tyč a sebral gól z hole kapitánu Třebíče Bittnerovi. Do kabin se tak šlo za těsného vedení 1:0.

Ve druhé třetině Berani zvýšili počet vyslaných střel, většinou šlo o tvrdé střely z dálky. Pokusy to nebyly vůbec špatné, často ale mířily těsně nad nebo si je našel připravený Jekel. Jakubu Husovi se střela vydařila parádně, nicméně puk opět cinknul o tyč. V přesilovce si Berani připravili pár velice slušných možností, silou to zpoza branky zkusil třeba Bedřich Köhler. Druhá přesilovková formace se snažila uvolnit na střelu Mrázka, hosté si jej ale hlídali. Zároveň se poměrně přitvrdilo, v podstatě ob střídání jsme byli svědky nějaké menší strkanice. Párkrát byla k vidění i větší rozmíška, své si na brankovišti řekl třeba Jiří Suhrada nebo Pavel Kubiš.

Třebíč začala být aktivnější, přičemž také zahrozila v přesilové hře, ačkoli tentokrát spíše se jednalo o dílo náhody. Kotouč se z ničeho nic odrazil před Bittnera, který ale trefil pohotově vyjíždějícího Daniela Hufa. Jinak měli domácí soupeřovy přesilovky pod kontrolou a v klidu hru ve čtyřech zvládli. Naopak při hře 4 na 4 si elegantně najel do šance Sedlák, podobně to zkoušel i Kindl a znovu Zdeněk Sedlák, který ale tentokrát nepřešel přes obránce. Dobře se jevil i Petr Kratochvíl, jenž se několikrát snažil prosadit rychlostně. Branku jsme nakonec v prostřední části neviděli...

Hosté do třetí třetiny pořádně vletěli. Hned po půl minutě se do brankoviště natlačil Radim Ferda a došťouchl puk za Hufa. Aktivně se po zbytek zápasu jevil David Michálek nebo Jakub Malý a je pravdou, že Berani měli s nabuzeným soupeřem občas problémy. V obrovské šanci se objevil Ladislav Bittner, jemuž ale dnes proti výtečnému Danielu Hufovi prostě nebylo přáno. Žlutomodrý brankář si povyjel a ránu z mezikruží zlikvidoval. Ve slušné pozici byl i Bořuta, jenž vystihl špatnou rozehrávku Beranů. I přes těžké okamžiky domácí zápas drželi vyrovnaný a sami sem tam zahrozili, zkusil to například Petr Mrázek, jenž ale nakonec nezpracoval puk ideálně.

Už se zdálo, že míříme do prodloužení. To ale nebylo po chuti Martinu Langovi! Důrazný útočník využil devět sekund před koncem parádní Gazdovy přihrávky na levé křídlo a dorazil kotouč do sítě! Ochozy zimního stadionu Luďka Čajky propukly v nepopsatelné nadšení! Třebíč už srovnat nedokázala, konec konců jí zbývalo jen pár vteřinek...

Berani tak opět strhávají vedení v sérii na svou stranu a vedou 2:1 na zápasy. Pozici si navíc mohou ještě hned zítra vylepšit, kdy je opět od 17:30 bude čekat čtvrtý semifinálový zápas!

Oldřich Horák (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Dnes to bylo vyrovnané utkání, plné emocí! Rozhodlo jednoduše to, že jsme využili jednu šanci navíc. Třebíč hrála výborně, tlačila se do brány. Nás podržel výborný Daniel Huf a samozřejmě výborná podpora fanoušků". Jaroslav Barvíř (asistent trenéra Horácká Slavia Třebíč): "My jsme odehráli dobré utkání. Po standardce jsme dostali první gól, potom jsme byli lepším týmem. Dobře jsme bruslili a kombinovali. Vytvořili jsme více gólových příležitostí, ale bohužel jsme je neproměnili. Zaslouženě jsme na začátku třetí třetiny vyrovnali. Máme se od čeho odrazit, odehráli jsme výborný zápas. Věřím, že ten druhý bod urveme".