čtvrtek 23. března 2023 | Redakce

Berani v infarktovém závěru potřetí srazili Třebíč a jsou krok od finále!

Zlínští Berani ve skvělém utkání podpořeni výtečnou fanouškovskou kulisou potřetí srazili Třebíč a v semifinále jdou do trháku! Berani museli značnou část zápasu dotahovat, ve třetí třetině ale poprvé vyrovnal Kindl a dvě minutky před koncem si vynutil prodloužení Jakub Husa! V nájezdové loterii zajistil Zlínu triumf Zdeněk Sedlák.

3:2sn
(0:1, 0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky:50. Kindl (Novotný, Talafa), 59. Husa (Köhler), rozh. náj. Z. Sedlák – 15. Bittner (Bořuta, Dočekal), 53. Ferda (Malý). Rozhodčí: Petružálek, Otáhal – Kotlík, Hucl. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4913. Střely na branku: 52:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Gazda (A), Husa, Zbořil, Suhrada, Talafa, Novotný, Riedl – Pospíšil (A), Hejcman, Frömel – Z. Sedlák, Kindl, Kratochvíl – Mrázek, Luža, Lang – Köhler (C), Sadovikov, P. Sedláček.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Bořuta, Tureček, Forman, Furch, Poizl, Kříž, Fajmon – Dočekal (A), D. Michálek, Ferda (A) – Novák, Bittner (C), Psota – M. Svoboda, Malý, Klímek – Vodička, Šilhavý, I. Sedláček.

Berani byli hned v úvodu mnohem aktivnější, do hry je dostal především sled po sobě jdoucích přesilovek. V obrovské příležitosti byl v početní výhodě 5 na 3 Luža, jenž se snažil dorazit Köhlerovu pobídku skrz brankoviště. V další tutovce byl Sedlák, který nakonec netrefil puk ideálně, od modré pak pálil Gazda a z úhlu Kindl. Bohužel, ačkoli byli domácí jasně lepší, tak vytvořený tlak ne a ne proměnit… Ve velké šanci se zjevil ještě i na brankovišti výborně pracující Köhler, bez úspěchu.

Třebíč nepotřebovala moc, přesněji jí stačila jedna přesilová hra. Precizní kombinaci Bořuta prodloužil na Ladislava Bittnera a ten z první otevřel skóre. Žlutomodří se nevzdávali, i nadále měli ze hry více, nicméně Pavel Jekel si vše hlídal.

Start druhé třetiny se pro změnu vydařil Horácké Slavii, která hned několikrát zamknula Zlín v pásmu. I domácí i každopádně tvořili šance, zajímavě se jevilo třeba přečíslení 2 na 1, Mrázkův pas na Langa, každopádně zhatil obránce Bořuta. Sympaticky to zkusil i Suhrada, který si jakožto zadák udělal výlet až před Jekela. Za hosty hrozil Malý, jehož ránu vyrazil Huf.

Na velké šance Berani vedli, za zmínku stojí třeba Tomáš Pospíšil a jeho pokus položit si Pavla Jekela, podobně to zkusil i Hejcman a mladíček Šimon Frömel. Na druhé straně zabrnkal na nervy domácích fanoušků Bittner, jenž mířil nahoru, nicméně trefil jen vyrážečku zlínského brankáře.

Závěr třetiny se nesl ve znamení třebíčské přesilové hry, Köhler totiž vyfasoval hned čtyři minuty za vysokou hůl. Berani každopádně pojali oslabení aktivně a sami sem tam zahrozili, jako třeba z mohutného nápřahu Martin Novotný. Důrazný obránce mimochodem sehrál výborný zápas, tradičně dobře bránil a nebál se i vystřelit.

Třetí třetina jednoduše stála za to! Žlutomodří se tlačili do útoku více než soupeř, samozřejmě, stahovali konec konců gólové manko. To mohli smazat hned v úvodní minutě Zdeněk Sedlák, jenž pronikl za obranu, zlínský útočník ale jen trefil připraveného Jekela. Berani i nadále bušili do hostující obrany, několik nepříjemných nahození na teč nebo dorážku vyslali obránci a ochozy zlínského stadionu to párkrát pořádně zahučelo.

Zasloužené vyrovnání skutečně přišlo! Novotný výborně prodloužil na Denise Kindla, ten si poodstoupil a propálil vše co mu stálo v cestě – 1:1.

Zanedlouho došlo na hru 4 na 4 a ta sedla více Třebíči a to i přes to, že Zlín byl většinu času na puku a kombinoval. Pak se ale před Hufem zjevil Radim Ferda, který pověsil puk přesně do víka – 1:2. Začínalo se zase od znovu…

Dvě a půl minuty před koncem se kotouč nejspíše dostal za brankovou čáru po dorážce Sadovikova, rozhodčí by ale potenciální branku neuznali vinou postavení útočícího hráče v brankovišti.

Necelé dvě minutky před koncem bylo ale přeci jen opět vyrovnáno! Jakub Husa se napřáhl od modré čáry s parádně trefil!

Od této chvíle byl na ledě jen jeden tým! Berani byli (stejně jako žlutomodří fanoušci) k nezastavení, patřil jim jak závěr třetí třetiny, tak celé prodloužení.

V nastaveném čase, který se hrál kompletních dvacet minut ve formátu 5 na 5 měli zlínští rozhodnutí na holi hned několikrát! Třebíč se několikrát nechala zavřít v pásmu, činila se především první lajna podporovaná Danielem Gazdou. Do výborné šance se jednou protáhl Pospíšil, pak z křídla tvrdě pálil Pavel Sedláček. Na brankovišti se výborně jevil Zdeněk Sedlák, který soupeři svým důrazem vyloženě pil krev. Jednou Sedlák dokonce dotlačil kotouč do sítě, sudí pak šli dokonce k videu, nicméně branku neuznali…

Šlo se na nájezdy. Za Zlín postupně jel Mrázek, Pospíšil, Suhrada, Kratochvíl a Sedlák. Celkem devět nájezdů skončilo zákrokem brankáře, Daniel Huf i Pavel Jekel byli stoprocentní. Až desátý nájezdník byl úspěšný. Zdeněk Sedlák zvolil prudkou ránu nad vyrážečku a rozhodl strhující zápas! Berani vyhráli 3:2.

Nyní už se Zlín dostává v semifinálové sérii do trháku a vede 3:1 na zápasy. Postup do finále žlutomodří mohou teoreticky stvrdit už v sobotu, kdy opět cestují do Třebíče.

Oldřich Horák (asistent trenéra PSG Berani Zlín): Myslím si, že jsme zápas začali dobře, pomohly nám přesilovky. Jen škoda, že jsme je nedokázali využít. Třebíč pak ze své první přesilovky dala gól. Ve druhé třetině jsme si tvořili šance, ale bohužel jsme je neproměňovali. Náš výkon byl daleko lepší než včera, byli jsme lepším týmem. Vyzdvihl bych, že jsme měli lepší pohyb, od začátku jsme plnili to co jsme si řekli. Musím kluky pochválit. Od třetí třetiny jsme si prostě šli za vítězstvím, navíc nás opět podpořili výborní fanoušci.