neděle 02. dubna 2023 | Redakce

Berani srovnali finále, zářil Daniel Huf

Zlínským Beranům se v těsném duelu podařilo srovnat stav finálové série se Vsetínem na 1:1. Žlutomodří se prezentovali obětavým výkonem, nicméně obrovskou zásluhu má na triumfu brankář Daniel Huf, jenž zneškodnil více než 40 vsetínských střel! O zlínské góly se postaral Pavel Sedláček a Darek Hejcman.

2. F / neděle 2. 4. 2023 / 17:00
VHK ROBE Vsetín Vsetín - Berani Zlín Zlín
1:2
(1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Vávra (Berger) – 18. P. Sedláček (Kratochvíl), 28. Hejcman (Pospíšil). Rozhodčí: Petružálek, Pilný – Zídek, Dědek. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5400. Střely na branku: 43:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

VHK ROBE Vsetín: Vošvrda (Žukov) – Hryciow, Říha, Krajčík, O. Němec, Česánek, Jenáček, Voženílek – Jonák, Š. Bláha, Rob – Holec, Klhůfek, Půček – Hořanský, Vávra, Berger – Jenyš, Lichanec, Číp.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Husa, Gazda (A), Suhrada, Zbořil, Novotný, Talafa, Riedl – Kratochvíl, Kindl, Z. Sedlák – Lang, P. Sedláček, Mrázek – Čechmánek, Hejcman, Pospíšil (A) – Apolenář, Sadovikov, Köhler (C).

Vsetín byl na startu utkání aktivnější, hodně vidět byl už od začátku Pavel Klhůfek, do nebezpečné šance si sjížděl obránce Hryciow. Zanedlouho museli Berani do oslabení po faulu Gazdy, nicméně to hosté relativně dobře zvládli. Pár krizových momentů ale Daniel Huf řešit přeci jen musel, hrozil třeba v brankovišti pracující Půček, pálil i Miroslav Holec.

Za Zlín to z úhlu zkusil Kindl, za brankou zabojoval také Martin Lang. O vážnější situace se ale nejednalo. O ty nebyla nouze na druhé straně, ostře pálil Ondřej Němec a tři minutky před sirénou se do obrovské šance dostal unikající Rob, jenž po neúspěšném zakončení mezi betony našel ještě lépe postaveného Holce, který ale trefil jen Hufovu lapačku. Zlínský gólman vytasil parádní zákrok a držel hostující naděje!

Berani následně opět museli do čtyř, paradoxně ale sami udeřili! Kratochvílova jedovka Vošvrdovi vypadla a důrazný Pavel Sedláček doklepl kotouč do sítě – 0:1!

Začátek prostřední části hry začali žlutomodří lépe. Nakonec vzniklo pár přečíslení, v nejlepší pozici se pak zjevil obránce Mikuláš Zbořil, jenž si najel z druhé vlny! Tomáš Vošvrda si poradil. Ačkoli se zdálo, že Zlín se konečně pořádně dostává do tempa zápasu, skórovat se podařilo domácímu VHK. Tomáš Vávra dojel vlastní střelu, která Danielu Hufovi vypadla z lapačky, brankáře si položil a zakončil přesně do víka. Bylo vyrovnáno. Berani poté zahrozili zásluhou Petra Kratochvíla, jenž pálil z mezikruží. Vsetín byl i nadále aktivnější, vidět byl Rob s Holcem nebo i 4. formace s Pavlem Jenyšem.

Ve 28. minutě si žlutomodří vzali vedení zpět. Tomáš Pospíšil odvedl skvělou práci, potáhl si kotouč, dopravil jej až do brankoviště a zde ho naservíroval volnému Darku Hejcmanovi. Hostům se znovu vyplatil tlak do brány a opět vedli – 1:2!

Vsetín si v dalším průběhu třetiny vypracoval další tutovky, vždy ale narazil do Daniela Hufa. Své o tom ví Půček, Rob, Hořanský, Jonák nebo Holec. Ti všichni si vylámali zuby na výborném zlínském brankáři. Štěpán Bláha to pak zkusil z překvapivé otočky, opět neúspěšně.

Ve třetí třetině VHK stupňoval svůj tlak. I Berani se sem tam zmohli na dobrou střelu, od modré to zkoušel třeba Talafa nebo Daniel Gazda. Deset minut před koncem měli žlutomodří obrovskou šanci, když se Martin Lang dostal do samostatného úniku a ještě puk naservíroval před prázdnou bránu Petru Mrázkovi, který ale trestuhodně minul.

V závěrečných minutách už Berani v podstatě výhradně vyhazovali kotouče do středního pásma. Přidali ale také pořádnou dávku obětavosti, když zblokovali nejednu střelu, do rány skočil třeba Sadovikov, Husa a další. Minutku před koncem už hrál Vsetín v šesti a zlínským fanouškům pořádně zatrnulo, když nahrávku před prázdnou klec dostal Miroslav Holec, jenž ale naštěstí nezpracoval. V závěru ještě nešťastně fauloval Mikuláš Zbořil a Berany čekaly horké chvíle! V posledních vteřinách vznikla před Hufem pořádná skrumáž, nicméně hosté už žádný další gól nedovolili a situaci ustáli.

Berani tak srovnávají stav prvoligového finále na 1:1. Série se nyní přesouvá do Zlína, kde se bude hrát ve středu a čtvrtek, shodně od 17:30. Žlutomodří si v tomto dvojzápase teoreticky mohou zajistit mečbol!

Oldřich Horák (PSG Berani Zlín):Dnes náš výkon nebyl takový jaký bychom si představovali. Moc dobrých věcí tam z naší strany nebylo, ale kluci se semkli, bojovali jsme jako jeden tým, což podpořil i výborný gólman Huf, který toho dnes pochytal strašně moc, i gólové šance. Je to hlavně jeho zásluha. Jsme rádi, že jsme to tady zvládli a jedeme domů za stavu 1:1. I nadále budou rozhodovat detaily.