středa 05. dubna 2023 | Redakce

Berani před vyprodaným stadionem podruhé porazili Vsetín a jdou do vedení

Vyprodaný zimní stadion Luďka Čajky dnes viděl žlutomodrou jízdu za druhým bodem ve finálové sérii! Berani šli v polovině základní hrací doby do rozhodujícího vedení 2:0 a výhru už nepustili. Gólem do prázdné branky byl odměněn ukrajinský útočník Stanislav Sadovikov, jenž se blýskl dokonce bilancí 1+1.

3. F / středa 5. 4. 2023 / 17:30
Berani Zlín Zlín - VHK ROBE Vsetín Vsetín
4:1
(0:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 24. P. Sedláček (Sadovikov), 29. Zbořil (Köhler), 41. Z. Sedlák (Kindl), 59. Sadovikov (Husa) – 51. Jenáček (Vávra). Rozhodčí: Hribik, Květoň – Jindra, Komínek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7000. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Husa, Gazda (A), Novotný, Zbořil, Suhrada, Talafa, Riedl – Kratochvíl, Kindl, Z. Sedlák – Lang, Luža, Mrázek – Apolenář, Hejcman, Pospíšil (A) – P. Sedláček, Sadovikov, Köhler (C).

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Vošvrda) – Kajínek, Říha, Krajčík, O. Němec (A), Česánek, Jenáček, Hryciow – Jonák (C), Vávra, Rob – Holec, Klhůfek, Půček – Hořanský, Š. Bláha, Berger – Jenyš, Lichanec, Číp.

Zápas mírně aktivněji načali hosté ze Vsetína, po pár vteřinách se například k odraženému puku dostával Klhůfek, jenž ale netrefil přesně. Ve čtvrté minutě vytasil parádní zákrok Daniel Huf, zlínský gólman se bleskově přesunul a sebral gól z hole Janu Bergrovi. Od začátku bylo jasné, že dnešní zápas bude boj o každý centimetr ledu, viděli jsme i první strkanice. Hodně aktivní byl v této činnosti Jakub Husa nebo třeba Zdeněk Sedlák.

I Berani uměli zahrozit. V nebezpečné pozici byl Sedlák, pořádnou ránu vyslal i Kindl. V závěru periody si domácí zahráli přesilovou hru, ve které ale úspěšní nebyli, ačkoli ve slibné pozici byl znovu Denis Kindl, jehož pokus ale obětavě vyklekl jeden ze soupeřových obránců. Na druhé straně operoval Petr Mrázek, který se ale tentokrát ke své pověstné ráně švihem nedostal. Naopak Vsetín ve vlastním oslabení dokonce zahrozil v přečíslení 2 na 1, přišla i druhá střela z dálky, nicméně vše vyřešil Daniel Huf.

Druhá třetina byla pořádnou přetahovanou, nicméně aktivnější byli přeci jen Berani, kteří za to také byli náležitě odměněni. Köhlerem tečovaná rána Daniela Gazdy ještě v bráně neskončila, nicméně ve 24. minutě se uvolnil Pavel Sedláček, vytočil se od mantinelu a zasunul za překvapeného Žukova! Šanci na vyrovnání měl Klhůfek, stopku mu ale vystavil Daniel Huf.

Ve 29. minutě vedli domácí už 2:0! Mikuláš Zbořil sice nejprve trefil blokujícího obránce, kotouč si ale vzal zpět, vypálil podruhé a vymetl růžek vsetínské branky. Berani se dostali do rozhodujícího vedení a to už nepustili!

Žlutomodrých byl najednou plný led. V obrovské šanci se zjevil Luža, jenž ještě prodloužil na Mrázka. Chvíli poté si do slušné pozice vybruslil Petra Kratochvíla. V závěru si Vsetín zahrál svou první přesilovou hru, nicméně nic nevymyslel. Snad jen ránu Říhy od modré.

Na startu závěrečné části opět pálil hostující obránce Jiří Říha, tentokrát z mnohem nebezpečnější situace. Daniel Huf si povyjel a kotouč vyrazil před sebe.

Jen pár vteřin poté Zlín vedl 3:0! Výbornou práci odvedl Denis Kindl, jenž si nabruslil mezi dva soupeře a předal na úplně volného Zdeňka Sedláka, jenž trefil ukázkově!

Berani byli rázem jistější a soupeře už téměř k ničemu nepustili. Sami ale hrozili v přesilové hře, když se jim podařilo Vsetín zavřít v pásmu. K nebezpečné střele se dostal Mrázek, nicméně žlutomodrým dnes v početní převaze dnes nebylo přáno.

Ve hře 4 na 4 vsítil VHK čestnou branku. Šimon Jenáček si z pozice obránce sjel na povedený pas Tomáše Vávry a propálil Daniela Hufa – 3:1.

Vsetín relativně brzy sáhnul po hře bez brankáře. Nevyplatilo se… Husa si všiml Stanislava Sadovikova, ten si pozici ještě vylepšil a zamířil naprosto přesně. Ukrajinský útočník byl odměněn za své výborné dosavadní výkony a vstřelil svůj vůbec první žlutomodrý gól!

Berani tak udělali důležitý finálový krok a před zítřejší odvetou vedou 2:1 na zápasy!

Oldřich Horák (PSG Berani Zlín): Po druhém vstřeleném gólu jsme hru kontrolovali. Kluci tu třetí třetinu odehráli výborně, Vsetín jsme v podstatě nepouštěli do žádných vyložených šancí. Radim Kucharczyk (VHK ROBE Vsetín): Zlín do zápasu vstoupil líp. Ve druhé třetině nám dal dva góly a ten zápas už se v podstatě dohrával.