čtvrtek 06. dubna 2023 | Redakce - marketing

Vyhráváme a získáváme třetí bod v sérii se Vsetínem!

Zlínští Berani v dalším finálovém dramatu potřetí v řadě srazili Vsetín a už jsou jen jediný krok od baráže! Na dnešním triumfu měl kromě tradičně výborného Daniela Hufa lví podíl i forward Tomáš Pospíšil, jenž vsítil dvě parádní branky!

4. F / čtvrtek 6. 4. 2023 / 17:30
Berani Zlín Zlín - VHK ROBE Vsetín Vsetín
4:2
(0:1, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Pospíšil (Talafa, Hejcman), 33. Mrázek (Zbořil, Novotný), 38. Pospíšil (Riedl), 59. Kratochvíl (Kindl, Suhrada) – 8. Berger (Hryciow), 24. Číp (Říha, Jonák). Rozhodčí: Petružálek, Pilný – Bohuněk, Hnát. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7000. Střely na branku: 25:34. Průběh utkání: '0:1, 1:1, 1:2, 4:2.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Husa, Gazda (A), Novotný, Zbořil, Suhrada, Talafa, Riedl – P. Sedláček, Sadovikov, Köhler (C) – Kratochvíl, Kindl, Z. Sedlák – Lang, Luža, Mrázek – Apolenář, Hejcman, Pospíšil (A).

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Vošvrda) – Hryciow, Říha, Česánek, O. Němec (A), Kajínek, Jenáček, Krajčík – Jonák (C), Vávra, Rob – Holec, Klhůfek, Sihvonen – Hořanský, Š. Bláha, Půček – Lichanec, Berger, Číp.

Berani začali zápas aktivně, rychle si taky vybojovali přesilovou hru. Ještě před tím se prosmýkl do slušné šance po levém křídle Lang.Pak už se Husa postrkal s Česánkem a žlutomodré čekala první početní převaha. Ta nebyla vůbec špatná, Berani svého soupeře párkrát slušně zmáčkli!

I přes to, ale nakonec jako první skóroval soupeř… Hryciow prostrčil kotouč na Jana Bergra a ten úspěšně tečoval za Hufova záda.

Zápas byl už v první třetině pořádně vypjatý, v krátké rozmíšce se zjevil třeba Sedlák. Po strkanici Kindla s Bergrem už sudí vylučovali, oba borci dostali dvě minuty za hrubost. Do konce periody ještě prověřil Žukova důrazný Köhler, do výborném pozice se po s skvělé práci Stanislava Sadovikova dostával Mikuláš Zbořil. Zatím bez úspěchu.

Prostřední část hry jednoduše stála za to! Už po pár minutách se až před brankáře proháčkoval Tomáš Pospíšil a nemýlil se. Zimní stadion Luďka Čajky vybuchl radostí, krásná individuální akce znamenala vyrovnání - 1:1. Za chvíli mohlo být ještě lépe, v přečíslení 2 na 1 se snažil prosadit Darek Hejcman, tentokrát to ale nevyšlo.

Za dalších pár vteřin bylo bohužel vyrovnáno. Vsetín šel do přesilovky, Radek Číp si sjel až před bránu a dorazil puk za už bezmocného Daniela Hufa. Hosté měli v následujících minutách více ze hry, nicméně opět udeřili žlutomodří! Zbořil parádně vysunul Petra Mrázka do přečíslení, zlínský kanonýr zamířil a trefil naprosto přesně!

Zápas byl i nadále vypjatý, pošťouchal se třeba Novotný s Hryciowem. Hra čtyři na čtyři branku nepřinesla, nicméně krátce po jejím skončení se Berani přeci jen prosadili. Tomáš Pospíšil dostal na levé straně trestuhodně mnoho prostoru, zamířil a opět parádně trefil – 3:2.

Ve třetí třetině hosté ze Vsetína přidali. Nejprve tedy zažil nepříjemný střet Daniel Gazda, jenž šel po zásahu do zubů na ošetření. Nevylučovalo se. Právě tento moment vyvolal za chvíli i potyčku Talafy s Jonákem. VHK si pak zahrál i přesilovou hru, kterou ale Berani relativně v klidu zvládli i s už vracejícím se Danielem Gazdou. Vsetín zahrozil alespoň nahozením, které tečoval Rob. Za Zlín naopak pálil z dobré pozice Kratochvíl, za Žukovem cinkla tyčka.

Berani pak ubránili i další oslabení, do jedné střely obětavě skočil Luža, další pokus zablokoval Gazda. Vsetín se nevzdal, pálil Hořanský, Říha nebo Rob. Vše skvěle vyřešil brankář Huf, jenž podal opět výtečný výkon a svůj tým držel.

Minutku před koncem pečetil žlutomodrou výhru přes celé hřiště Petr Kratochvíl 4:2. Berani vyhráli i druhý domácí zápas, na zimním stadionu Luďka Čajky zůstávají v play off stoprocentní a mají finálový mečbol! Ten mohou stvrdit v sobotu od 17:00 na Vsetíně. Ve hře už je postup do baráže!

Oldřich Horák (PSG Berani Zlín):Myslím si, že jsme měli slušný začátek, hned jsme mohli proměnit tři slibné šance a jít do vedení. Pak jsme bohužel nepokryli hráče mezi kruhy. V začátku druhé třetiny jsme srovnali, poté jsme se ale zbytečně nechali vyloučit. Byl tam sporný gól z brankoviště, těžko říct, ještě se na to podíváme. Naštěstí jsme proměnili další šance a už jsme to ubránili, hráli jsme dobře dozadu a pohlídali si to. Jiří Weintritt (VHK ROBE Vsetín): Jsme samozřejmě zklamaní, protože jsme v utkání dvakrát vedli a myslím si, že jsme byli o kousek lepším týmem, především v pohybu. Bohužel jsme udělali dvě chyby, které jsme dva, možná tři měsíce neudělali. No, a dneska jsme je udělali, dostali jsme dva góly a už jsme se těžko vraceli do zlínského brankoviště. Samozřejmě, hlavním rozdílem je produktivita.