pondělí 10. dubna 2023 | Redakce

Do BARÁŽE! Berani jsou vítězi Chance ligy a chystají se na Kladno

Byl to zápas se vším všudy, nervy jak se na finálový duel patří! Šesté utkání se Vsetínem nakonec dospělo do prodloužení, Berani ustáli krizovou situaci v podobě oslabení a pak udeřili! Zlatý gól vstřelil Martin Novotný a Zlín se tak stává mistrem Chance ligy! Na programu je nyní extraligová baráž, ve které Berany prověří Kladno.

6. F / pondělí 10. 4. 2023 / 17:30
Berani Zlín Zlín - VHK ROBE Vsetín Vsetín
3:2p
(1:1, 1:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Mrázek (Lang, Suhrada), 39. Lang (Gazda, P. Sedláček), 65. Novotný (Z. Sedlák, Kindl) – 5. Hořanský (Půček, Říha), 52. Jonák (Kajínek). Rozhodčí: Hribik, Petružálek – Bohuněk, Hnát. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7000. Střely na branku: 28:42. Průběh utkání: 1:0. 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Gazda (A), Husa, Zbořil, Novotný, Riedl, Suhrada, Talafa – Z. Sedlák, Kindl, Kratochvíl – Mrázek, P. Sedláček, Lang – Pospíšil (A), Hejcman, Frömel – Köhler (C), Sadovikov, Kratochvil.

VHK ROBE Vsetín: Vošvrda (Žukov) – Hryciow, Říha, Kajínek, O. Němec (A), Smetana (A), Jenáček, Česánek – Jonák (C), Vávra, Rob – Holec, Klhůfek, Sihvonen – Hořanský, Berger, Půček – Jenyš, Š. Bláha, Číp.

Zápas začali o trošku lépe hosté, už po pár vteřinách nebezpečně pálil Rob, o chvíli později zastavil přečíslená 2 na 1 obránce Novotný. Ve 4. minutě jsme se dočkali první branky zápasu, Petr Mrázek proskočil za obranu, relativně z dálky vypálil a trefil naprosto přesně mezi ruku a tělo brankáře Vošvrdy!

Za půl minuty bylo bohužel srovnáno… Vsetín se dostal do přečíslení, Adam Hořanský šel Danielu Hufovi do protipohybu a vyrovnal na 1:1.

Berani byli o řád aktivnější, čímž si také vybojovali dvě přesilovky. V početní převaze to každopádně domácím zas tolik nešlo, Kindlova přihrávka byla zablokována, Tomáš Pospíšil se sice elegantně vytočil, pak ale narazil pouze na Vošvrdu.

První perioda nakonec musela být předčasně ukončena, a to z důvodu zranění jednoho z diváků, které si vyžádalo i pomoc záchranné služby. Třetina se dohrála po klasické osmnáctiminutové přestávce.

Nevyžádaná pauza jakoby vzala Zlínu na chvíli vítr z plachet, Vsetín byl v prostřední části hry aktivnější. I tak si ale Berani jednu tutovku vytvořili, to, když téměř do prázdné zakončoval Petr Mrázek. Nebezpečně to zkoušeli ještě obránci Zbořil a Suhrada, pořádnou ránu z kruhu vyslal Köhler. Další Köhlerův pokus těsně po odpískání ofsajdu rozlítil Ondřeje Němce, vše se ale nakonec obešlo bez většího konfliktu.

Ačkoli si Vsetín vytvořil nejednu slibnou pozici, na výtečného Daniela Hufa nevyzrál ani jeden hostující střelec. A tak udeřil Zlín! Výtečnou práci odvedl Daniel Gazda, jenž pozdržel střelu a přihrávkou skrz brankoviště našel Martina Langa, jenž doklepl puk do sítě – 2:1.

Devět minut před koncem padl do zlínské sítě smolný gól… Daniel Huf držel puk pod betonem, Vít Jonák jej ale i přes to dorazil do sítě. Ještě se zkoumalo video, rozhodčí každopádně branku uznali.

Vsetín byl rázem lepší a valil se na žlutomodrého gólmana. Vůbec největší šanci měl na holi Miroslav Holec, který ale pouze trefil výtečného Daniela Hufa.

Hned na startu prodloužení dostal trest za zdržování hry Petr Mrázek. A byly to tedy pořádné nervy! V obrovské šanci se zjevil Klhůfek, jenž ale minul bránu. Nastalý zmatek nakonec vyústil v krátkou bitku, Jakub Husa povalil právě Pavla Klhůfka na led.

V 65. minutě se Berani dostali do své snad první útočné šance! A hned z toho byla zlatá trefa! Kindl v pádu prostrčil puk na Sedláka, ten už se dostal do přečíslení, našel Martina Novotného a ten rozhodl - 3:2!

Žlutomodří tak ovládli i šestý finálový zápas, jsou mistry Chance ligy a v baráži vyzvou Jágrovo Kladno! Začíná se v neděli na ledě Rytířů!

Miloš Říha (PSG Berani Zlín): Byl to těžký zápas, to jsme samozřejmě čekali. Je těžké to takhle bezprostředně hodnotit, myslím si, že po dvě třetiny to bylo vyrovnané utkání. Ve třetí třetině jsme nechtěli být až tak pasivní jak jsme byli. Je škoda, že se nám nepodařilo zužitkovat dvě přečíslení, dali bychom na 3:1 a bylo by hotovo. To se bohužel nestalo. Následně jsme dostali dost smolný gól na 2:2. Projevila se nervozita, dohrávali jsme to na pár lidí. Myslím si, že si to kluci zasloužili za tu obrovskou obětavost, v oslabení blokovali střely. Zvládli jsme to a to je důležité. Jsem hrdý na kluky, na celý Zlín, na fanoušky. Je to fantastický pocit!