pátek 21. dubna 2023 | Redakce

Hoši děkujeme! Berani končí sezonu jako prvoligový šampion, zastavilo je až Kladno

Zlínští Berani nakonec v baráži o Tipsport extraligu na kladenské Rytíře nestačili. Žlutomodří každopádně odčinili včerejší prohru, sehráli se soupeřem vyrovnaný a náročný duel. Nakonec opět rozhodl Miroslav Indrák a Zlín prohrál nejtěsnějším rozdílem 0:1. Berani tedy končí sezonu jako mistři Chance ligy a ačkoli jim extraligový sen unikl, rozhodně se nemají za co stydět!

4. BAR / pátek 21. 4. 2023 / 17:30
Berani Zlín Zlín - Rytíři Kladno Kladno
0:1
(0:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Indrák (Ticháček). Rozhodčí: Hejduk, Šindel – Hynek, Šimánek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7000. Střely na branku: 16:36. Průběh utkání: 0:0, 0:1.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Husa, Gazda (A), Novotný, Zbořil, Riedl, Suhrada, Talafa – Kratochvíl, Kindl, Sedlák – Lang, Sedláček, Mrázek – Heš, Hejcman, Pospíšil (A) – Frömel, Sadovikov, Köhler (C).

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Babka, Cibulskis, Veber, Slováček, Ticháček, Sotnieks – Kubík, Plekanec (C), Jágr – M. Procházka, Klepiš, Indrák – Michnáč, Filip, Zikmund (A) – Beran, Pytlík, Bláha – Brodecki.

Berani dali zapomenout na včerejší nezdar a do utkání vlétli s novou vervou. Už po pár vteřinách pronikl do pásma Kindl, před prázdnou bránou dorážel i Zdeněk Sedlák. Brankář Brízgala s notnou dávkou štěstí zasáhl. Podobných skrumáží před bránou jsme v rámci 1. třetiny ještě pár viděli, prosadit se snažil třeba Hejcman. Nebezpečí jsme před Brízgalou mohli zaznamenat i při přesilové hře, kladenský gólman si ale opět poradil. Dobrý zápas dnes odehrál i junior Lukáš Heš jenž dobře zapadl mezi Hejcmana s Pospíšilem.

I Rytíři zahrozili, párkrát Berany pořádně zavařili v pásmu. Daniel Huf se ale nedal a likvidoval jeden kotouč za druhým. Jednou už hosté zvedali po zakončení z pravého kruhu ruce nad hlavu, žlutomodrý fantom ale vytasil až neuvěřitelný zákrok. V závěru se na Hufa valil ještě Jaromír Jágr, jenž se s zlínským brankářem dokonce srazil. Vše se obešlo bez vážnějšího konfliktu.

Na startu prostřední části hry se Rytíři prosadili. Miroslav Indrák zůstal volný na brankovišti a došťouchal kotouč do sítě.

Druhá třetina se jinak nesla ve znamení dobývání kladenské svatyně. Berani byli směrem dopředu poměrně aktivní, nicméně je pravdou, že obrana soupeře jim dělala značné problémy. V obrovské šanci se každopádně zjevil Martin Lang, jenž proskočil po mantinelu, vřítil se do pásma a snažil se zakončit. Už se zdálo, že Brízgala nemá šanci, Lang ale nakonec jeho beton neobhodil. Rychlonohý útočník byl dnes obecně hodně vidět a tlačil se do zakončení. Pálit se pak snažil i Zbořil, také neúspěšně.

Žlutomodří mohli vyrovnat v přesilové hře, která ale byla záhy ukončena, jelikož trest dostali i Berani.

Ve třetí třetině domácí věděli, že už musejí vyrovnat. Blízko k tomu na startu zápasu měla dvojice Kratochvíl – Sedlák, která se hnala do přečíslení, nakonec ale k zakončení bohužel nedošlo… Ránu pak chtěl z dobré pozice vyslat i Kindl, toho pro změnu zastavil odpískaný ofsajd.

Berani – podpoření opět fantastickými fanoušky – se snažili stupňovat tlak, nicméně k pořádnému zámku se stále nemohli dostat. Situaci jim navíc zkomplikoval trest pro Bedřicha Köhlera čtyři minuty před koncem. V závěrečné minutě chtěli žlutomodří udeřit při power play, naopak ale zahrozil hostující Kubík. V poslední minutě Kladno vyhazovalo puky přes celé hřiště, rozhodčí se však rozhodli nepísknout ani jeden icing. A čas ubíhal. Nějakých deset vteřin před koncem měl kotouč na holi Jakub Husa, nicméně už začínalo být jasné, že Zlín už vyrovnat nestihne.

Obdivuhodná cesta zlínských Beranů tak pro letošní rok končí. Po těžké sezoně zvládli žlutomodří skoro až nemožné, prokousali se těžkým play off a v baráži vyzvali extraligové Kladno. Právě až Rytíři vystavili borci z Baťova města stopku… Ani tak se ale Berani rozhodně nemají za co stydět!