čtvrtek 31. srpna 2023 | Redakce

Úspěšný výjezd na Slovensko, Trenčín složil dvěma trefami Čáp

Naši Berani se před startem Chance ligy vracejí na vítěznou vlnu, když v Trenčíně vyzráli na domácí Duklu poměrem 5:2. Vyrovnané utkání na zlínskou stranu definitivně strhnul obránce Zdeněk Čáp, jenž ve druhé třetině využil dvě přesilovky. Dvěma trefami se blýskl i Martin Lang, který se před startem ligy jeví ve velmi dobré formě, jistý výkon opět podal brankář Michal Kořének. Berany nyní už čeká pouze generálka před startem nového ročníku, kterou bude příští čtvrtek domácí souboj se Zvolenem

PŘ6 / čtvrtek 31. 8. 2023 / 17:30
HK Dukla Trenčín Trenčín - Berani Zlín Zlín
2:5
(1:0, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: S. Kupec (Bokroš, Hudec), T. Ekberg - M. Lang, Z. Čáp, Z. Čáp (Süss, Kindl), M. Lang (Čáp, Süss), J. Süss (R. Vlach). Vyloučení: 8:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5.

HK Dukla Trenčín: LaCouvee - Starosta, Pietroniro, Hlaváč, Ekberg, Bokroš, Kupec, Hrenák - Petráč, Sojčík, Tomik - Immo, Baláž, Ahl - Krajčovič, Vaňo, Hudec - Olle, Stasiniak, Feranec

Berani Zlín: Kořének - Čáp, Husa, Suhrada, Talafa, Zbořil, Novotný - Süss, Kindl, Pospíšil - Lang, Vlach, Šlahař, Gago, Werbik, Novák - Sedláček, Sadovikov, Köhler

Start zápasu byl vyrovnaný, přičemž Berani byli dokonce mírně aktivnější a snažili se hru kontrolovat. Vše se změnilo po první brance domácí Dukly, kterou vsítil Samuel Kupec. Od této chvíle byl aktivnějí pro změnu Trenčín.

Zpět do hry jsme se dostali až na startu druhé třetiny. Vyrovnání zajistil v polovině základní hrací doby šťastným nahozením Martin Lang, jemuž zatím příprava vychází výborně. Od této chvíle byli Berani opět aktivnější a diktovali tempo hry. Otočky ve skóre jsme se dočkali při přesilovce, kdy se ranou od modré čáry prosadil obránce Zdeněk Čáp. Trenčín se ještě vrátil do hry, díky proměněnému trestnému střílení Tobiase Ekberga hlásila kostka nad ledem stav 2:2.

Třetí zlínská trefa měla stejného autora jako ta druhá, Zdeněk Čáp se na konci prostřední periody prosadil opět z podobné pozice na modré čáře a Berani definitivně uzmuli vedení na svou stranu! Velký podíl na tomto gólu měl také kapitán Bedřich Köhler, jenž odvedl velký kus práce v brankovišti - 2:3.

Ve třetí třetině jsme v přesilové hře odskočili na rozdíl dvou branek. Čáp posunul na Langa a ten se dočkal svého druhého gólu v utkání. Následně si Berani ve vlastním oslabení vypracovali šanci, která vedla až k trestnému střílení. Jan Süss sice neproměnil, nicméně nemuselo jej to mrzet, jelikož se prosadil o pár chvil později - 2:5.

Berani tedy před startem Chance ligy úspěšně ladí formu, vítězství nad Trenčínem dosáhli především díky zlepšenému výkonu v přesilovkách a příspěvku Zdeňka Čápa (2+1). Skvělý zápas odehráli také Martin Lang (2+0) a Jan Süss (1+2).

Nyní nás čeká už jen jediný přípravný zápas. Ten nás čeká po dlouhé době opět doma, příští čtvrtek vyzveme od 17:30 Zvolen!

Oldřich Horák (asistent trenéra Berani Zlín): Začátek utkání se nám podařil, myslím si, že jsme do utkání nastoupili dobře. Od zhruba desáté minuty jsme z toho trošku vypadli, vinou našich chyb v obranné třetině jsme se nedostávali do tempa. Start druhé třetiny taky nebyl ideální, začátky třetin nás obecně trápí. Pak se to zlepšilo, skóre jsme otočili. Třetí třetinu jsme sehráli dobře, jednoduše. Vyzdvihl bych útočnou fázi, myslím že jsme hráli dobře. Naopak zapracovat musíme na obranné fázi, musíme lépe rozebírat hráče a více komunikovat.