středa 13. září 2023 | Redakce

Z prvního kola bereme bod, Poruba rozhodla v nájezdech

Po dlouhé pauze jsme se v Trinity Bank Aréně Luďka Čajky opět dočkali soutěžního střetnutí. A zápas s Porubou toho nabídl opravdu hodně! Sedm gólů, otočky ve skóre, nájezdy, emoce i bitky. Šťastnější nakonec byli díky nájezdové loterii hosté, kteří berou dva body. V našem dresu zářil dvougólový kapitán Bedřich Köhler, ve velmi dobrém světle se ukázal i brankář Michal Kořének.

1. KOLO / středa 13. 9. 2023 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC RT TORAX Poruba 2011 Poruba
3:4sn
(1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Köhler (Zbořil), 39. Köhler (Sadovikov, P. Sedláček), 43. M. Lang (M. Novotný) – 1. O. Šedivý (Razgals), 37. O. Šedivý (Berisha), 54. Klimíček (Razgals), rozh. náj. O. Šedivý. Rozhodčí: Veselý, Pilný – Bohuněk, Augusta. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. V oslabení: . Diváci: 3126. Střely na branku: 41:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4.

Berani Zlín: Kořének (Huf) – Hrbas (A), Suhrada, Čáp, Talafa, M. Novotný, Zbořil – Süss, Kindl, Pospíšil – Šlahař, Vlach, M. Lang – Z. Sedlák, Werbik, Novák – P. Sedláček (A), Sadovikov, Köhler (C) – Gago.

HC RT TORAX Poruba 2011: O. Bláha (Dolejš) – Doudera, A. Sedlák (A), Klimíček, Gutwald, Pohl, Lemcke, Voráček – Mrázek, Šoustal, Tvrdoň – O. Šedivý, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec (C), Häring – Brodek, D. Moravec, Adamec.

Do vedení šla velice rychle hostující Poruba. V mezikruží zůstal volný Ondřej Šedivý, jehož pokus nakonec propadl až za Kořénka. Zlínský gólman se každopádně vyznamenal o chvíli později, když při vlastní přesilovce zlikvidoval nájezd Moravce.

Zbytek početní převahy vyšel Beranům lépe a několika ostrými ranami prověřili Bláhu činili se především Čáp a Süss. I hosté si zahráli přesilovku, ve které zazářil opět výborný Michal Kořének, jehož výkon v průběhu třetiny rostl.

I domácím se dařilo stupňovat tlak, což nakonec vedlo až k vyrovnání. Zbořil se opřel do puku, kotouč ještě lízl Bedřicha Köhlera a ten jako správný kapitán vsítil první gól soutěžní sezony! Berani byli aktivní i nadále, blízko byl třeba Kindl, který nakonec přestřelil.

Druhá třetina byla především plná emocí, sudí nakonec zvládli rozdat 37 trestných minut a jeden osobní trest navíc. Už na začátku zaujala bitka Zdeňka Sedláka s Kanaďanem Lemckem. Berani byli herně každopádně aktivnější a soupeře přehrávali. Blízko gólu byl opět Bedřich Köhler, jenž nezakončil před prázdnou brankou, velmi dobře se jevil i Süss.

Skóroval ale soupeř. Při přesilovce se uvolnil Ondřej Šedivý, jehož dorážka skončila v brance. Na odpověď jsme každopádně nemuseli čekat dlouho, Bedřich Köhler znovu stál ve správný čas na správném místě a druhou tečí v zápase vyrovnal – 2:2.

I třetí třetina začala pěkně zostra. Nejprve naši borci napálili tyč, následně se kotouč nebezpečně potuloval naopak Kořénkovým pracovištěm. Ve 43. minutě jsme se poprvé dostali do vedení, Martin Lang se zorientoval v brankovišti a za nadšení zlínských tribun dorazil puk za Bláhu. Ačkoli Berani byli od tohoto momentu lepší, klíčový zákrok musel vytasit i domácí gólman, který udržel puk před čarou po přetlačované po skrumáži v našem obranném pásmu. Sedm minut před koncem ale bylo přeci jen vyrovnáno, z mezikruží se trefil Jiří Klimíček.

Berani mohli ještě rozhodnout, nejblíže byl při úniku Novák, každopádně branka už nepadla. I v prodloužení byli naši borci jasně aktivnější, zahráli si dokonce krátkou přesilovku. Poruba se dostala do jediné šance, to když po zaváhání v rozehrávce ujel Šedivý.

O bodu navíc rozhodly nájezdy, v těch ale naši střelci, stejně jako proti Zvolenu mlčeli. Poruba se prosadila dvakrát a ze Zlína tak odváží těsnou výhru - 3:4.

Další duel čeká naše Berany v sobotu, kdy zajíždějí do Sokolova, úvodní buly je plánováno na 17:00. Doma se znovu představíme až 23.9, kdy přivítáme Frýdek-Místek.