středa 20. září 2023 | Redakce

Ani ve Znojmě Berani na body nedosáhli, na první výhru stále čekáme

Těžký start sezony zlínských Beranů bohužel pokračuje. Body se nám nakonec nepodařilo získat ani na ledě nováčka ze Znojma a na výhru tedy nadále čekáme. Svěřenci Miloše Říhy vstoupili do utkání ve značně pozměněné sestavě, hned trojice hráčů pak odehrála svůj první duel s Beranem na hrudi. Finské duo Huhtela - Paukku a také nadějný obránce Tomáš Mikel, ani oni však výrazné prohře 1:5 nezabránili... Další duel nás čeká v sobotu doma proti Frýdku-Místku. Věříme, že nelichotivou bilanci za podpory domácích tribun zlomíme a zapíšeme první a velmi důležitou výhru.

3. KOLO / středa 20. 9. 2023 / 18:00
HC Leram Orli Znojmo Znojmo - Berani Zlín Zlín
5:1
(1:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Hruška (Karlsson, T. Svoboda), 25. Matuš (Stránský, L. Adámek), 30. T. Svoboda (TS), 49. Beránek (Karlsson, Matuš), 51. Bartko (Karlsson) – 44. M. Lang (Hrbas, Šlahař). Rozhodčí: T. Horák, R. Svoboda – P. Kotlík, O. Polák. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1720. Střely na branku: 27:41. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

HC Leram Orli Znojmo: Groh (Durný) – Bartko, Zahradníček, Tejnor (A), Stránský, J. Jenáček, Zukal, Fajmon – Karlsson, Hruška, T. Svoboda (C) – L. Adámek, Šťovíček, Špaček – Beránek, Matuš (A), Sklenář – J. Sedláček, Kučera, Masař.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Mikel, Hrbas (A), M. Novotný, Čáp, Suhrada, Zbořil, Talafa – M. Lang, Werbik, Paukku – Šlahař, Kindl, Süss – Vlach, Huhtela, Gago – Köhler (C), Sadovikov, P. Sedláček (A).

Už v úvodu zápasu byli Berani aktivnější. Paradoxně však skórovali domácí Orli, ti ujeli do přečíslení, Karlsson nabil Janu Hruškovi a ten otevřel skóre duelu.

V průběhu třetiny jsme si ještě pár možností vypracovali, na dorážku si najel třeba obránce Hrbas, v přesilovce vypálil Jakub Šlahař. Zažili jsme i horké chvíle, po chybě Marka Hrbase ujel jeden z útočníků do šance, Beránek pak při dvojnásobné přesilovce minul prázdnou bránu.

Znojmo svou hru postavilo na pevné defenzivě a účinných únicích, což Beranům dělalo velké problémy. Snaha se každopádně svěřencům Miloše Říhy nedala upřít a stále se snažili nepříznivý stav zlomit. Bohužel opět úřadovali domácí. Šikovná teč Radima Matuše dopravil puk za bezmocného Hufa – 2:0. Nejblíže snížení byl před bránou aktivní Werbik, ani další pokusy však brankáře Groha nedokázaly překonat.

Naopak Tomáš Svoboda ujel do šance, která následně vyústila ve trestné střílení. Toho se ujal právě domácí kapitán, jenž Daniela Hufa vymíchal – 3:0. Až do sirény jsme snížit nedokázali, naopak soupeř párkrát zahrozil. Jednu kombinaci zastavil blokující obránce Novotný, Matuš sice přešel přes Mikela, nevyzrál ale na Hufa.

V poslední dvacetiminutovce jsme na soupeře vletěli a pokusili se ještě zápas zdramatizovat. V přesilovce byl blízko neústupný Köhler, při hře 5 na 3 pak ostře pálil Süss, Čáp i Werbik. Vytoužené snížení přišlo ve 44. minutě, kdy střeleckou formu potvrdil švihem pálící Martin Lang.

Berani pokračovali v tlaku a chvíli se zdálo, že by se do hry ještě mohli vrátit. Pak ale přišla krutá rána. Nejprve po elegantní kličce zvyšoval Petr Beránek, poslední naděje hostů pak pohřbil tvrdě pálící Jan Bartko - 5:1. Zápas už se v podstatě dohrával, za zmínku stojí snad jen pohotový zákrok Daniela Hufa proti unikajícímu Šťovíčkovi.

Ani napotřetí jsme se tedy výhry v novém ročníku Chance ligy nedočkali. V sobotu Berany každopádně čeká návrat domů, od 17:30 vyzvou v Trinity Bank Aréně Luďka Čajky Frýdek-Místek. Přijďte naše borce podpořit v boji o první výhru sezony!

Fotogalerie